Şimdi Ara

Youradexchange.com virüsü bulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
17.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iphone kullanıyorum. Bu zamana kadar hiç sıkıntı yoktu şimdi youradexchange diye bir site açılıp duruyo ordan appstore yönlendiriyo. Dolphin browser falan indirdim ama hep aynı sorun sıkıntı oluyo yardım edebilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DNS ile alakalı büyük ihtimal dün çözdüm gibi sorunu 1 gündür çıkmıyor, biraz daha gözlemleyeyim bakalım gerçekten dengesiz çünkü, bazen hiç çıkmıyor bazen her dakika patlıyor.

(Mac için)

iPhone'da ağı unut de sonra tekrar bağlan ve kendin DNS gir. 8.8.8.8, 8.8.4.4 modemden standart gelen DNS leri kullanma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AktifProje -- 1 Mayıs 2015; 23:00:50 >
  • iOS için üretilebilmiş bir virüs henüz yapılamadı.

• mehmetozerozdas05 M kullanıcısına yanıt
    iOS'ta virüs yok. Kullandığın bir programın reklamı filandır. Programları kontrol edin son zamanlarda indirdiklerinizi vs.
  • AktifProje kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Dns yi kaldırdım ağ ayarlarını sıfırladım çözüldü.
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    IOS de virüs olmadığını biliyorum da ikide bir çıktığından virüs diye anlattım
  • İosta virüs yoktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar iOS'ta virüs olmadığını bizde biliyoruz ama DNS üzerinden yayılan bir tür bu. Tekrar tekrar aynı şeyleri yazacağınıza biraz araştırın lütfen.

Sorununun çözülmesine sevindim dostum
  • merhaba. bende bu sorun var hala çözülmedi. bilgisayarımda böyle birşey yok fakat telefonumdan girdiğimde nette hiçbir siteye giremiyorum bu virüsten :(
  • Virüs değil o girdiğin site yönlendiriyor normal

• *GameOver* kullanıcısına yanıt
    hayır hocam girdiğim siteye yönlendirmiyor. ben telefonumu alalı 1 hafta oldu. bilgisayarımda bu change sitesi hiç yoktu. kendi kendine sekme açmazdı. iphone 6 alalı 1 hafta oldu ve bugün foruma girdim, ilk defa. birşey araştırırken konu okurken aniden o siteye attı.
    şimdi hem bilgisayarımda hem telefonumda var bu durum. ağ sıfırlama olayı vs denmiş nasıl çözeceğim bu durumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AktifProje

Arkadaşlar iOS'ta virüs olmadığını bizde biliyoruz ama DNS üzerinden yayılan bir tür bu. Tekrar tekrar aynı şeyleri yazacağınıza biraz araştırın lütfen.

Sorununun çözülmesine sevindim dostum

Dns üzerinden yayılmaz. Yüklediği bir program varsayılan dnsyi değiştirmiştir. Dns sunucusu web adresini ip numarasına çevirir. Güvenilmez bir dns sunucusu adamı maymuna çevirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atillatopal90

hayır hocam girdiğim siteye yönlendirmiyor. ben telefonumu alalı 1 hafta oldu. bilgisayarımda bu change sitesi hiç yoktu. kendi kendine sekme açmazdı. iphone 6 alalı 1 hafta oldu ve bugün foruma girdim, ilk defa. birşey araştırırken konu okurken aniden o siteye attı.
    şimdi hem bilgisayarımda hem telefonumda var bu durum. ağ sıfırlama olayı vs denmiş nasıl çözeceğim bu durumu?

Modeminin dnsyi kontrol et.

• Atillatopal90 A kullanıcısına yanıt
    söylediğinize pek katılmıyorum bende sürekli bi siteden dizi izliyorum ve o siteye her girdiğimde önce sayfa açıyor sonra store'a yönlendiriyor bu bir reklam gibi bişey virüs değil sadece girdiğim o sitede bu durum gerçekleşiyor
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    8.8.8.8 8.8.4.4 şuanda pc de daha açılmıyor o site
    fakat telefonumdan hiç bir siteye giremiyorum nasıl düzelteceğim
  • Eskiden modem virüsü denilen bir olay vardı. İnternetten modeminin güncel fw'ünü indir modem arayüzünden güncelle. Tüm ayarların sıfırlanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanırım sorun çözülmeyecek. ne lanet birşey miş. telefonu duvarda parçalayasım geliyor
  • Aynı sorun 1 haftadır bende var,ben lumia kullanıyorum,wifiden bağlanınca virüs girdi,cihazınızın sürümü eski diye hata veriyordu wifiyi kapatıp 3g den bağlanınca sorun ortadan kalktı ama pcde devam ediyor format attırdım yine var.dns ayarlarını ne yapmamız gerekiyor pek anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

• Evet bende de int paketinden yazınca çıkmıyor reklam. Ancak Wi-Fi den girince çıkıyor bu reklam veya virüs şeysi. Netten çok Aradım bulamadım. Yeni birşey galiba bu! PC de de dns değiştirince orada da çıkmıyor reklam. Fakat telefondan dns değişssemde genelde düzelmedi. Yada ben dns değiştiremedim

• yardım istiyoruz :(
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.