Şimdi Ara

VDSL2 Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 hafta oldu olmadı hattımın 26mbit desteklenir sözunu aldıkdan sonra 24mbit hipernet limitsiz paketine uye oldum. modem arayuzunde hat modunun vdsl2 olarak baglanması gerekli ama hat modu adsl2 olarak baglanması.turk telekom ekipleri gelip baktı fakat sorunu anlıyamadılar ve download hızı 22mbit upload hızı 1299 gozukmesi yeterince anormal zaten sözum oki sizce hat modunun vdsl2ye baglanmayıp adsl2 olarak baglanması hangi sorundan kaynaklı olabilir portlardan kaynaklı olabilirmi bole bir hata..

VDSL2 Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astala_61 -- 3 Mayıs 2015; 12:38:04 >

• Modem marka ney ? resim görünmüyor vdsl sinyali vermemişlerdir ondan.
  • http://oi57.tinypic.com/2njgacx.jpg

tp link otomatik algılıor sistem diyim vdsl olarak ayarladıgımda sabıtlenmıor ısıkları..
  • astala_61 kullanıcısına yanıt
    Ara mh yi durumu belirt veya müdürlüğe gidin.
  • Belirttim arıza kaydı olusturuldu yarın bakacaklar port degısımıde istedim 2 kere aynı sorunu yasadıgım icin sizce hat degerlerim nasıl..
  • size adsl2 sinyali vermişler adsl e göre sınırdanısız kopmalar yaşayabilirsiniz, vdsl2 sinyali verirlerse rahat alırsınız 24mbit , tabi hız testlerinde 22-23 görürsüz, max ulaşabileceğiniz hızda 100000 e yakın olur hat durumunuz iyi ise

modem de buna benzer değerler görürsünüz

https://store.donanimhaber.com/9b/92/ab/9b92aba959f596d8b985f88963167baa.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper81 -- 30 Nisan 2015; 23:40:22 >
  • Vdsl2 sinyalini vermeleri icin mh yimi aramam gerekli yoksa telekom ofislerinemi gitmem gerekli.
  • durumu belirtin işte, modem arayüzünde hala adsl2 yazıyor neden vdsl2 değil diye söylerseniz zaten bilmeleri lazım
  • diorum zaten modemden kaynaklı veya hızınız normal dıyıp duruyolar saka gibiler :))
  • Modemle ilgisi olacağını sanmam, modemde dsl settings kısmında modülasyon tipi auto sync up olarak ayarlıysa, santralden hangi sinyal geliyorsa modem o sinyale sabitlenir. Sizin hattınıza halen adsl2 sinyali geldiği için modem otomatik olarak adsl2 sinyali alıyor, bağlı olduğunuz portun yoğunluğu fazla olduğundan snr değerleriniz baya düşmüş ve bu snr değerlerine göre sinyal 21 mbite sabitlenmiş. Bazen sinyal geçiş işlemleri uzayabiliyor otomasyonda problem oluyor v.s 10-15 güne kadar uzuyor süreç, biraz daha bekleyin sinyal vdsl2 ye dönmez ise telekom müdürlüğüne gidip derdinizi anlatın bu arada siz yeni pakete geçiş işlemini nasıl yaptınız, ttnet üzerinden yaptıysanız onların güncel port durumundan falan pek haberleri yok, net bilgiyi telekom müdürlüğü veriyor. Benim apartmanımda 3 senedir fiber altyapı var, ttnetle aylarca görüşmeme rağmen fibere geçiş yapamadım, sonra telekom müdürlüğüne gittim 10 dakikada işlemler bitti, akşamına vdsl2 ye geçişim olmuştu.

• Geçiş yapmadım hipernet paketine direk tahahhut vererek yeni net baglattırdım.
  • dostum hattın adsl2 modunda.vdsl2modunda çalışması gerekli.yalnız 23.5 db hat zayıflaması görünüyor resimde.yani vdsl için biraz uzak mesafedesin.ama 24 mbps alırsın yine de.mh ile uğraşma direk telekom müdürlğüne git.olmadı vdsl porta aktarsınlar hattını.diğer bir olasılık ise modeminin vdsl destekli olmaması.modemin arkasına bak adsl2/vdsl2 yazıyor ise modemde sıkıntı yok demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimi_raikonen -- 2 Mayıs 2015; 21:11:29 >
  • Modemim N600 Wireless Dual Band Gigabit VDSL2 Modem Router Model No. TD-W9980 modem vdsl2 yani hat modunu kendi elimle vdsl2 ayarlayınca adsl ısıgı yanıp sonuyor sabıtlenmıor yani adsl2+ yapınca sabıtlenıor sadece..
  •  VDSL2 Sorunu

airties hat degerlerim tamamen vdsl almamda sakınca yok sanırım deilmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astala_61 -- 3 Mayıs 2015; 12:24:55 >
  • Eğer portun vdsl de olduğu halde adsl sinyal alıyorsan paketini 24 megabite kadar fibernet limitsize geçir. Benim paket 20 megabite kadar fibernetdeydi ve 1 yıl boşu boşuna adsl sinyal aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Vdsl sinyali iste
    Zayıflama yüksek olmasına rağmen hattınız Adsl2+ ile 20 mbps destekliyor, ender rastlanan bir durum.

Bölgede Vdsl2 yok sanırım bu yüzden Adsl2+ sinyali vermiş olabilirler.

Türk telekom binasına gidip bigi alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Zayıflama yüksek olmasına rağmen hattınız Adsl2+ ile 20 mbps destekliyor, ender rastlanan bir durum.

Bölgede Vdsl2 yok sanırım bu yüzden Adsl2+ sinyali vermiş olabilirler.

Türk telekom binasına gidip bigi alın.

Hemen 1000 metre asagıda var vdsl2 26mbit kadar desteklıor zaten hattım vdsl2 oldugu zaman hat degerlerim daha iyiydi bu adsl2+ hat degerlerim
    1000 metre dediğiniz mesafe 1 km. yapar. 500 metreden sonra Vdsl2 pek iyi çalışmıyor.

Dediğinize göre siz daha önce Vdsl2 kullanıyordunuz.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

1000 metre dediğiniz mesafe 1 km. yapar. 500 metreden sonra Vdsl2 pek iyi çalışmıyor.

Dediğinize göre siz daha önce Vdsl2 kullanıyordunuz.?

Evet yeni olustu bu sorun vdsl2 kullandım ilk 2 gun 1000 metre en fazla dedim daha azda olabilir cunku yarın turk telekoma ugrucam zaten saolasınız bu arada...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.