Şimdi Ara

HTC'nin mali durumu bir iyi bir kötü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HTC'nin mali durumu bir iyi bir kötü

2011 yılından itibaren derin bir mali krizin içerisine giren ve geçen yılın ortalarından itibaren toparlanma belirtileri gösteren HTC, yılın ilk çeyreğini de artıda kapattı ancak rakamlarda biraz düşüş var.

Firmanın açıkladığı tabloya göre yılın ilk çeyreğinde 1.36 milyar dolar gelir elde edilirken, 11 milyon dolar da net kar elde edildi. Yıl bazında gelirlerde yüzde 30 civarında, net karda ise yüzde 120 civarında artış yaşandı.

Önceki çeyreğe göre değerlendirildiğinde ise gelirlerde yüzde 10 civarında, net karda ise yüzde 20 civarında düşüş görüldü. One M9 modelinin henüz tanıtılması ve dönemsel durgunluk düşüşte etkili oldu. 

HTC için en sevindirici taraf ise ABD pazarında 2011 yılından bu yana en yüksek gelirin elde edilmiş olması. Hatırlanacağı üzere 2011 yılına kadar HTC cihazları ABD pazarında en çok satanlar listesindeydi. Ancak bu tarihten sonra firma neredeyse ABD'den silinme noktasına gelmişti. 

One M9 modeli yılın ikinci çeyreğinde piyasaya çıktığı için firmanın gelirlerine de olumlu olarak yansıyacak. HTC'nin yılın ikinci çeyreğindeki gelir beklentisi 1.5 milyar ile 1.67 milyar dolar arasında seyrediyor.  

• M9 ile biraz zor bence bu hedefi tutturmaları, neyse, nasip kısmet, batmasın da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • model çıkartmaya devam etsin yeter

• Ben re kameradan çok ümitliyim HTC nin gelirlerini %45 gibi re kamera alacak gibi duruyor

• HTC fiyat konusunda uçuk davranıyor rakiplerine göre biraz uygun girmeliydi Türkiye'ye bunun dışında bugün telefoncuları gezerken gördüğüm olay şu 2.elleri çok çabuk değer kaybediyor HTCnin Desire Eye'ın sıfırı 1700tl iken bir telefoncuda 2gün önce paraya çevrilmek için alınmış cihaz 1300tlye satıyorlardı açılmamış kutusunda öte yandan galaxy s5le kıyaslayalım 2.eli 1150tlye falan satılıyor çok temiz cihazları desire eye daha yeni bir cihaz güya

• Kişiden kişiye değişir ama İphone 6'nın 2300 olduğu yerde, 500 lira daha fazla verip One M9 almak bana mantıklı gelmiyor. İlla ki android alınacaksa 300 lira daha ucuza, hafifletilmiş arayüzü ve daha az ısınan işlemcisi ile 2500'e S6 almak daha mantıklı. Bu tabii ki benim kendi fikrim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasicPower

Kişiden kişiye değişir ama İphone 6'nın 2300 olduğu yerde, 500 lira daha fazla verip One M9 almak bana mantıklı gelmiyor. İlla ki android alınacaksa 300 lira daha ucuza, hafifletilmiş arayüzü ve daha az ısınan işlemcisi ile 2500'e S6 almak daha mantıklı. Bu tabii ki benim kendi fikrim.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: BasicPower

Kişiden kişiye değişir ama İphone 6nın 2300 olduğu yerde, 500 lira daha fazla verip One M9 almak bana mantıklı gelmiyor. İlla ki android alınacaksa 300 lira daha ucuza, hafifletilmiş arayüzü ve daha az ısınan işlemcisi ile 2500e S6 almak daha mantıklı. Bu tabii ki benim kendi fikrim.

-1 : 0

• Eğri oturup doğru konuşmak lazım o paralara çıktıktan sonra iphone alır millet zaten iphone ların satış patlaması yapma sebebi android üreticilerin amiral gemi fiyatlarını haddinden fazla artırmalarıdır.hiçbir android telefon iphone dan pahalı olmamalı. çünkü aynı stabiliteyi ve güncelleme desteğini sunabilen android üreticisi yok piyasada.

• quote:

Orijinalden alıntı: dranas

Eğri oturup doğru konuşmak lazım o paralara çıktıktan sonra iphone alır millet zaten iphone ların satış patlaması yapma sebebi android üreticilerin amiral gemi fiyatlarını haddinden fazla artırmalarıdır.hiçbir android telefon iphone dan pahalı olmamalı. çünkü aynı stabiliteyi ve güncelleme desteğini sunabilen android üreticisi yok piyasada.

Herkesin fikri aynı ama 1000 TL'de olsa ben iphone almam. Bana hitap etmiyor.
    Şekil yapmak gibi kaygım yok, ki zaten iphone kullanıcısı daha bozuk imaja sahip benim gözümde. Maddi durumum iyi olmasına rağmen, bir telefona o kadar para vermeyi ben de mantıklı bulmuyorum. Bu durum iphone'dan bağımsız benim için.

• Artık batmamasına sevinir olduk bırakın mali durumun iyileşmesini.Bunca kendini geliştirmeden rakiplere taş atarak yapılan reklamlar ,çıkışa Geçmek zorunda OLMASINA rağmen rakiplerinin fiyat Politikaları ile yarışır fiyatlar vesaire.Dilerim bu yarışta var olurlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone f/p cihazı olmuşken Htc ve Sony biraz zor düzelir.

• quote:

Eğri oturup doğru konuşmak lazım o paralara çıktıktan sonra iphone alır millet zaten iphone ların satış patlaması yapma sebebi android üreticilerin amiral gemi fiyatlarını haddinden fazla artırmalarıdır.hiçbir android telefon iphone dan pahalı olmamalı. çünkü aynı stabiliteyi ve güncelleme desteğini sunabilen android üreticisi yok piyasada.

Her ne kadar bu dedigin olmasi gereken bir sey ise zor gibi gorunen olay artik android veya apple diye bir kavram yok ikiside teknolojide gelişime oynuyorlar sektor geliştikçe fiyatlarda artiyor ilerde 4000 tl fiyatları gorursek hic sasirmam.

• quote:

IPhone stabilitesi diye bir şey kalmadı artık. Android telefonlar da donmadan kasmadan çalışıyor. Android sistemi iOS'tan çok daha fazlasını sunuyor üstelik. Telefonu pc gibi kullanma şansı veriyor sana.
    Güncelleme için iPhone almak biraz saçma değil mi? Her güncellemeyle daha iyi olacağına daha kötü oluyor iPhone. Giderek yavaşlıyor. Android'de tam tersi.

• m9 güzel cihaz ama tam bekleneni veremedi bu aşikar.

üstüne birde işlemci sıkıntısı çıkınca htc alacaklar samsung'a yöneldi.
  • HTC'nin yapması gereken sadece beklentileri karşılamak ama bunu ısrarla yapmamaya devam ediyor

• Orta üst seviyeye biraz daha önem vermeli

• Yöneticisi olan hanımefendi aynı dna dan bahsedip durdu. S810 ısınma sorunu hâlâ gündemde. Sd kart ve full hd de kalmaları mantıklı bir yaklaşım ayrıca arayuzu güzel cihazları var. Sadece ekranın kasaya oranı işi bozuyor. Sanal tuşları olan telefonları pek beğenmiyorum.

• M9 vasat

• dranas kullanıcısına yanıt
    Sony z serisinin hepsini lolipop a güncelledi. Oldukça da iyi bir iş çıkarttı. Ama çoğu firma böylesine başarılı bşr güncellem veremedi. Mesela lg, g2 için lolipop güncelşemesini geri çekti, asus mayıs ortasına erteledi, Samsung note 3e hala lolipopu vermedi, note 4te de pil sorunlarıyla boğuşuyor.

Apple bile ios 8in üzerine bir sürü performans güncellemesi yayınladı. Anca adam edebildi sistemi.

Yani güncelleme kolay iş değil ve bunu profesyonel ve bir kerede yapan marka az. Bunların başında sony ve htc geliyor.

iosun en büyük artısı marketi. Diğer özelliklerle androidle aynı performansı sunuyor.
    Market için de 3.000 lira vermem, gider ipad alır adam gibi kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 30 Nisan 2015; 14:57:30 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.