Şimdi Ara

Vdsl2 hipernet değerler nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 6 minutes

VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.173 Mbps 24.640 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.046 Mbps 24.576 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 34.0 dB 19.1 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 4.4 dBm 13.7 dBm
    Receive Power: -13.0 dBm 2.3 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 17.4 dB 11.5 dB
    Attainable Net Data Rate: 32.684 Mbps 33.540 Mbps

Attainable Net Data Rate:Bu değer 67-68 gibiydi ama neden 32-33'e düştü acaba?
    Birde değerler nasıl iyi mi sizce?

• Güncel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hat değerlerine göre alabileceğiniz hız normal. Ya kablolarınızda bir sıkıntı oluştu ya da gerçekten santrale uzaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Hat değerlerine göre alabileceğiniz hız normal. Ya kablolarınızda bir sıkıntı oluştu ya da gerçekten santrale uzaksınız.

Bu cümlede çelişkiler var.Alabileceğim hız normal ise kablolarda sıkıntı veya santrale uzak.Bu cümleyi neden kullandınız anlayamadım.
    Değerlerde tam olarak ne gördünüz ki bunu dediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badigard77 -- 2 Mayıs 2015; 0:53:47 >
  • badigard77 kullanıcısına yanıt
    Total Attenuation değerlerinzden dolayı bunu demiştir. Gerçekten bir tuhaflık var. alınabilen hız ile gönderilebilinen hız değerleri çok yakın. Ben port sıkıntısı olabileceğinden şüpheleniyorum. Ama şu anki hızınızda problem yok..
  • Hız testlerinde sorun yok +23 mbps çıkıyor.

Alınabilecek hız ise dediğim gibi 66-67 mbps idi.İlk bağlattığım gün.
    Sonradan farkettim 32-33'e düştüğünü...

Şu anlık böyle kalmasımı mantıklı yoksa düzeltilmesi gerekiyor mu?

Hız değerlerim her şey normal ama 67 mbps den 33 mbps ye düşüş olunca o kafamı karıştırdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badigard77 -- 2 Mayıs 2015; 1:55:12 >
  • ping değerlerinde sıkıntı yoksa (online oyun için) kalabilir
  • League of Legends oyununu oynuyorum genelde.
    Ping 80-100 arası oluyor hep.

Vdsl2 hipernet değerler nasıl?

Hız değerlerimde bu?

Eğer işlem yapılması gerekiyorsa çaresine bakayım.
    Böyle durmasında bir sorun olur mu?

Diğer bütün değerler NORMAL ise Total Attenuation: Kaç olmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badigard77 -- 2 Mayıs 2015; 2:18:07 >
  • Daha önce adsl kullanırken de demiştim. Kablolarınızda problem vardı. Yüksek hızlar için sorun olabilir diye. 24 mbps için sıkıntı yok. Crc falan artar. Günlük rest atarsın geçer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • değerleriniz çok iyi hocam ve kafa takacak bir sıkıntı yok.
    Total Attenuation şu kadar olmalı diye genel bir durum yok zira hatlar farklılık gösterir.
    söz konusu hat zayıflaması olduğu için düşük bir değer santrale yakınlığı gösterir.
    ulaşabildiğiniz bu hızlarda kullanım esnasında kopmalar yaşamıyorsanız hiç bir şey ellemeyin, sadece keyfini çıkarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 2 Mayıs 2015; 8:22:39 >
  • Arkadaşlara katılıyorum. Şu anki 24 Mbit için bir sıkıntı yok. Alınabilecek upload hızınızı bakarsak normalde down loa hızınız 50Mbit alabilecek durumda olmalı. Yani Yüksek bir hıza geçmek isterseniz kablolarınızı, hattını kontrol ettirerek 50 Mbit lik tarife kullanmanız mümkün..

24 Mbit için hiç sıkıntı yok devam. Hayırlı olsun
  • Çok teşekkür ederim sadece dün gece bir kopma oldu saat 23:00 veya 00:00 gibiydi tam hatırlamıyorum.Fişi çekip tekrar takınca düzeldi forumda baktığım kadarıyla sorun genelmiş zaten.

Hiç kopma yok.Hızdan çok memnunum ama tam 24 alamıyorum 23 geliyor hep

50 mbit'lik tarifeye geçmeyi düşünmüyorum en fazla dow. yaptığım şey online film izlemek olsa gerek.

Tek sıkıntım AKN 75 GB.Bağlandığım ay nasıl olduysa bi hevesle kullandım herhalde 100 GB yapmışım nasıl o kadar yükseldi şaşırdım doğrusu.Bütün filmleri 720p de izleyince AKN tavan yaptı.

Eğer bu konuda da bilginiz varsa faydalanmak isterim.AKN 75'ten AKN 100'e ücrette değişiklik olmadan geçebilmenin bir yolu var mı?
  • hiç bir zaman tam olarak tarifede yazan hız alınamıyor normal şartlarda.
    lakin 24Mb'den 23Mb'i almak süper bir değer, genelde en az 2-3Mb kayıp oluyor.

AKN konusunda ücretsiz bir geçiş maalesef yok, ben sizin yerinize olsam 50Mb tarifeye geçmektense 24Mb AKN'siz olana geçerdim.
    yarım ay 50Mb kullanacağıma tüm ay 24Mb kullanırdım.
  • sahafiec kullanıcısına yanıt
    Vdslde olmaz.
  • düzeltiyorum, yazdıklarım ADSL için geçerliydi.

uyarı için teşekkürler SimCarD hocam.
  • En fazla dow. yaptığım zaman günde 1-2 tane online 720p izlemiştim.

100 GB AKN olmuş.

Ben faturada indirim olsun diye bu tarifeyi seçtim tabiki gönül isterdi ki akn'siz bir tarife olsun ama ben faturayıda hesaba katarak bunu seçtim.

Sadece 25 GB fazla kullanıyorum...

Dediğim gibi hızım hep +23 mbit çıkıyor o konuda sıkıntı yok.Tek sıkıntım AKN'nın yetmemesi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.