Şimdi Ara

Kombi sıcak su sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba evimizde Buderus u52 24 k lık kombi mevcut en fazla 1.5 yıllık ilk zamanları duş alırken sıcak su 5 dk geliyor sonra 30 saniye soğuk akıyor ısınıyordu yakın zamanlarda onu kesti hep sıcak vermeye başlamıştı bizde rahatlamıştık bu aralar ise musluklardan sıcak su almak ölüm bazen açtığımız gibi ısıtıp tekrar soğuyor bi daha öldür allah ısıtmıyor bazen 5 dk suyu açık tutsam gene ısıtmıyor bazen saniyesinde ısıtıyor bu sabah iş yerine gidicektim bi duş alıp çıkayım dedim sıcak su alamadım petekleri ısıtıyor sıcak su vermesi sıkıntılı muslukları az açıp ısıtmasını denedim sonuna kadar açıp denedim hiç bir türlü ısıtmıyor su israfından başka birşey değil sizce sorun nedir resetlemede yaptım bu arada farklı musluklardada aynısını yapıyor boru mesafesiyle alakalı olamaz

• Ayni sorunumu yasiyoruz bilmiyorum ama benimde eski kombim Eca calora CA HB 24 model kombi sicak su surekli akarken mesela 5 dakika boyunca sicak su akinca 2 dk soguk su moduna geciyor sonra tekrar sicak suyu veriyordu hem benim merakimi hemde arkadasimiza yardim edecek bilgili/yetkili varsa guzel olur.
  • Mertcan-39 kullanıcısına yanıt
    NTC sensörü arızalanmış olabilir, en iyisi soruyu arızalar bölümüne sormak.

http://forum.donanimhaber.com/m_56978922/tm.htm
  • Sizin sorun kronik, ECA'nın Confeo Premix modeli hariç diğer modellerde çok sık rastlanan bir sorun.
  • Sıcaklık sensörü bozulmuş büyük ihtimal.

Ucuza kombi satacağım diye en dandik sensörleri kullanıyorlar onlarda hemen bozuluyor. En az 50 TL isterler bu dandik sensör için, halbuki 100 TL'ye bir PT100 alıp taksanız, kombi bozulur bu pt100 bozulmaz.
  • aynı olayı ben de yaşadım sıcak su eşanjörünü temizledim sorun çözüldü (çok pislik çıktı)

elektrikler olmadığında servis 450 tl eşanjör parası istedi
    adama sabah gelecekken öğlen geldiniz elektrik öğlen kesildiğinden dolayı 40 tl servis parası istiyor
    bende ne yaptın dedim bi daha bizi aramayın dedi
    1 kuruş vermedim

Buderus servisi
    0312 212 27 60
    0545 230 16 11

sakın bu servisi aramayın kazıklanırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 23 Aralık 2016; 7:39:13 >
  • Herkese cevapları için teşekkürler o sorunum genel bakım yaptırdığımda düzelmişti geçenlerde yine bir sorun ortaya çıktı 6 A hatası gaz ayarını yaptı servis düzeldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.