Şimdi Ara

Sony Xperia™ E4g ANA KONU VE KULLANICILAR KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
36
Favori
102.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ------------------------------ Sony Xperia E4g Fotoğrafları ------------------------------

------------------------------ Sony Xperia E4g Türkçe İnceleme Videosu ------------------------------

------------------------------ Sony Xperia E4g Teknik Özellikleri ------------------------------

Ekran: 4,7 inç IPS Panel (960 x 540 piksel) (234 ppi)
    Kalınlık / Ağırlık: 10,8 mm / 135 gram
    İşlemci: MediaTek MT6732 1,5 GHZ 4 Çekirdek (64 Bit)
    Grafik İşlemci: Mali-T760 MP2 500 MHZ (2 Çekirdek)
    RAM: 1 GB (LPDDR3)
    Depolama: 8 GB + microSD
    İşletim Sistemi: Android 4.4.4 Kitkat
    Ana Kamera: 5 Megapiksel / 1080p video kaydı
    Ön Kamera: 2 Megapiksel / 720p video kaydı
    Batarya: 2300 mAh
    Bekleme süresi: 696 saate kadar (2G) / 653 Saat (3G) / 572 Saat (4G)
    Konuşma süresi: 12 saate kadar (2G) / 12,5 saate kadar (3G)
    SIM: Micro-SIM Kart
    GPS: A-GPS, GLONASS
    NFC: Var
    WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
    Bluetooth: v4.1, A2DP, LE, apt-X
    Sensörler: İvmeölçer,Ortam ışığı sensörü,Yakınlık sensörü
    Renkler: Siyah, Beyaz
    Usb: microUSB v2.0 (MHL 3), USB On-the-go, USB Host

------------------------------ Sony Xperia E4g Artıları ve Eksileri ------------------------------

+Şık ve kaliteli tasarım.
    +Sony deneyimini üst modellerde olduğu gibi hissedebiliyorsunuz.
    +İşlemci ve grafik işlemci, ekran çözünürlüğüne göre yeterli gücü bizlere sunuyor.
    +Bataryası mutlu ediyor.
    +NFC
    +4g Bulunması.
    +Bildirim ışığı bulunması.
    +Cihazın Isınmaması

-Klavyede yazı yazarken sıkıntı olması
    -Ön kamera beklenen seviyenin altında.
    -Ana kameranın da düşük ışık performansı kötü.
    -Dahili hafıza kullanıcılara yaklaşık 4 GB'lık alan bırakıyor.
    -Şarj Kablosu çok kısa .
    -Batarya'nın çıkarılamıyor olması.
    -10.8 mm kalınlıkta.
    -Şuan için fazla aksesuar bulunmaması.
    -OTG Desteği bulunmaması.
    ------------------------------ Sony Xperia E4g Kullanıcıları ------------------------------

1.Mar00N
    2.aykut..
    3.wehby
    4.--ruh--
    5.Mustafa@PC
    6.bazen13
    7.ihsaniye
    8.Elektrofx320 (Onur Üyesi)
    9.alpikk
    10.1suleyman21
    11.fiestateam
    12.Ekremcee
    13.demirdmr
    14.Bukalemun (Onur Üyesi)
    15.badcat91
    16.istanbulsporlu
    17.impreza2004
    18.shinyghosts
    19.urbanrevolt
    20.berkay0303149511
    21.DreamRiver
    22.xxxserhaTurexxx
    23.FIFA13
    24.DLI
    25.BalearicVision
    26.captor34
    27.kartoo378
    28.twingonote
    29.Gokhan077
    30.mbatuhan39
    31.Legolasx
    32.Sturmgeschütz
    33.Heart Of Tarasque
    34.özbekli35
    35.seegoo
    36.emoman
    37._yusufaydin_
    38.muhlisgöktaş
    39.Cpt.Burak
    40.xsrtsnlx
    41.destinati0n
    42.-.Taha.-
    43.Ömerayhan
    44.MorningLight
    45.John Teller
    46.djcool
    47.mura2163
    48.eXistenZ_
    49.ahmegnl15
    50.emre1551

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İmza

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_105264065/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/7f/e5/1e/7fe51eddfa6a5bf07f3cb797992a0d49.jpg[/image][b][size=2][color=#3333FF]SONY XPERİA E4g ANA KONU VE KULLANICILARI[/color][/size][/b][/link][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OSMANLI TEAM -- 30 Ocak 2016; 2:56:19 >

• Sony bu modelle kesinlikle çok başarılı olacak. İşlemci 64bit,gpu en güncellerden biri ama kısıtlanmış, ultra stamina modu var, sony arayüz ve tabiki 4g

Bir de bu segmentte oldukça lüks olan nfc ve ac wifi modüllerinin olması harika. Sony giriş seviyesinde çıtayı iyice yükseltti. Asusun işi zor artık

Tasarımı da z serisinden aşağı değil. Evet plastik ama yine de o z serisinin çizgilerini koruyor.

Tek eksiği 1gb ram. Keşke 2 olsaydı da 50 lira pahalı olsaydı.

Bir de lolipop ile gelmeliydi. O zaman 1gb ram rahat yeterdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 29 Nisan 2015; 17:21:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lolipop güncellemesi büyük ihtimal gelicek . Tasarımı gerçekten çok çok güzel olmuş baya beğendim . Arka kamera'nın kalitesi biraz daha artırılabilirmiş ama böyle bile güzel çekiyor 5mp bir kameraya göre + full hd video kaydı var .
  • OSMANLI TEAM kullanıcısına yanıt
    Ben hiç sanmıyorum lolipopun geleceğini. Çünkü sony bu zamana kadar sadece z serisine tam güncelleme desteği verdi.

Ama gelirse de tabuları yıkar, o ayrı. Asus mesela tüm modellerini güncelleyecek, sözü nisan sonu idi ama mayıs başına ertelediğini duyurdu. Haftaya lolipopu vermezse fiyasko olacak bu asus için.

Hele hele bilinmeyen bir tarihe ertelerse unutsun o zaman zenfone 2den beklediği satış adetlerini.

O yüzden çinli egemenliği olan f/p segmentinde sony gibi bir devin de olması rekabet açısından çok önemli.

• Sony eğer lolipop güncellemesini vermez ise zaten benim için bitmiştir çünkü o koyduğu işlemcinin 64 biti aktif olması için lolipop'u vermesi lazım inşallah verir .
    Lolipop güncellemesi gelecek e4 ve e4g'ye Sony'nin açıklamasına göre.Bu ciha turkcell'den başka mağazalarda satışa çıkacak mı?

• 1suleyman21 kullanıcısına yanıt
    Çıkar diye tahim ediyorum ama ne zaman ?

Yarın turkcell bayisine gidip inceliyeceğim eğer memnun kalırsam 2 adet almayı düşünüyorum.
    Umarım çıkar.Çünkü,gittiğim turkcell merkezlerinden 2 tanesinde bulabildim ikisi de fiyatının 700 tl olduğunu söylediler.Ben de almadım.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 17:30:19 >
  • Zenfone alorsanız yanına bir de powerbank masrafı ekleyin. Zira günü kesinlikle çıkartmıyor. Hele internet odaklı kullanacaksanız kesinlikle tavsiye etmem.

Zenfone 6 alabilirsiniz ama ona 900 verene kadar bütçeyi biraz arttırıp sony z ultra almak daha mantıklı

Dolayısıyla bu fiyat seviyesinde her iki cihazı kullanmış biri olarak sony öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 29 Nisan 2015; 18:47:06 >
  • Sony Xperia E4g için kamerası 5mp 'ye göre güzel çekiyor diyorlar ama tam bilemiyorum yarın eğer turkcell bayisine gidersem izlenimlerini aktarırım
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 17:30:11 >
  • Tamam atmaya çalışırım
  • Turkcell dışında satan yer yok şimdilik...Umarım anneler gününe kadar bir kaç yerde daha satılır...
  • 1 hafta önce kardeşime aldım. Diyeceğim tek şey; şarj performansı harika. İphone 6 kullanıyorum ama bu telefonun şarj performansını kıskanıyorum.

Artıları:

Giriş seviyesine göre cok cok iyi bir telefon
    Şarj performansı
    Xperia z' yi andıran tasarım
    Büyük ekran

Eksileri:
    Ana kamera
    Şarj kablosu kısalıgı
    Şuan icin fazla aksesuar bulunmaması

• Annem kullanıyor benim kamerayla çok işim olmaz günü kurtarsın yeter diyorsanız düşünmeden alın başka eksi yanını göremedim çünkü
  • bende 3 gündür kullanıyorum...şarj süresi çok iyi gerçekten...telefonu çok yoğun kullanmayanlar 3-4 günü çok rahat görürler bence...cihazın performansı üst düzey...antutudan 32500 puan alıyor...1 gb ram ile bu puanı nasıl alıyor çok şaşırtıcı...kamerası biraz vasat ama yinede yeterli... biraz kalın olması(10,5 mm) , ses tuşlarının yerinin biraz kötü yerde ve şarj kablosunun kısa olması dışında bir dezavantajı yok cihazın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wehby -- 30 Nisan 2015; 9:20:06 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 17:30:3 >
  • Acaba telefonlarınızı turkcell den mi aldınız ? Birde Ekran görüntüleri paylaşırsanız forumdakilerde yararlanır .
  • Cihazda pusula sensörü yok. dolayısıyla konumu bulurken yön göstermiyor. ekran parlaklığını otomatik ayarlayabilmesi kullanışlı bir özellik. bildirim ışığı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --ruh-- -- 30 Nisan 2015; 10:51:32 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.