Şimdi Ara

Fiber internet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

evimin önündeki altyapı ile fiber internet alabilirmiyim
     Fiber internet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_balbao -- 28 Nisan 2015; 18:27:04 >

• Sanırım konuğu dalga amaçlı açtın.
  • hayır evimin önünde direk bu adslyi bağlayan türk telekom görevlisi eve gelen kablonun yarı fiber olduğunu söylemişti
  • Fotograftaki kablo standart bakir telefon kablosu. Eger bu kablo fiberoptik bağlantılı saha dolabından geliyorsa, o dolapta da uygun ekipman varsa vdsl (Telekom'un deyişiyle yarı fiber) alabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunduğunuz bölgede genişbant kabin varsa ve bu ankastre bu kabine bağlıysa vede Vdsl2 veriliyorsa Hipernet alabilirsiniz.

Şuanda halihazırda bir internet aboneliğiniz bulunuyorsa hat değerlerini paylaşırsanız azda olsa birşeyler söyleyebiliriz.

Ayrıca bu direkteki kablolar arapsaçı gibi olmuş, telekom bu kadarmı ilgisiz olur. Çok kötü bir görüntü veriyor.
  • DSL Bağlantı Oranı: 1025 kbps/ 10988 kbps

Downstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin downstream: 19.5 dB
    output power upstream: 12.2 dbm
    attenuation downstream: 38.3 dB

Upstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin upstream: 15.7 dB
    output power downstream: 18.4 dbm
    attenuation upstream: 23.2 dB
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    +1
  • buranın çöpcüsü yokmu
  • Santrale uzak olmanıza rağmen değerler güzel. Şu an için 11 mbps'e yakın hız var, maksimum 14-15'e kadar çıkabilir.
  • Yıl 2015 bu direklerden hala kaldı mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Yıl 2015 bu direklerden hala kaldı mı

Bende merak ettim. Elektrik kablosu sandım ve arkadaş şaka amaçlı konu açmış diye düşündüm.

Bu arada ayıptır söylemesi bizim şehirde elektrik hattı olarak bile bu direklerden kalmadı. Yaklaşık 10 senedir şehirde elektrik hatları yerin altından geçiyor. Yani binalara elektrikler yer altından geliyor.
  • muhtemelen bu direğin olduğu ilçenin telekom müdürlüğünde, badem bıyıklı 90 kilo göbekli bütün gün oturan amcalar var ve günü yatarak geçiriyolar.
  • yattıklarını pek sanmıyorum 500.000 nufüs var 3 yıl önce ilçenin öbür ucuna taşındım aynı adamlar geldi kabloyu bağladı 3 ay önce tekrar ilçenin öbür ucuna geldim gene aynı adamlar geldi. iki ay önce sorun oldu gene aynı adamlar sabahın 9unda buraya geldiler. ama tarif uyuyor yaş uymuyor
  • 500k nufüs varsa ne bileyim bir proje hazırlanır saha dolabı çalışması yapılabilir. Ben şahsen şöyle bir fotoğrafı ülkeme yakıştıramıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.