Şimdi Ara

Çinli araba üreticisi ilk elektrikli aracını sergiledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çinli araba üreticisi ilk elektrikli aracını sergiledi 

Dünyada elektrikli araç dönüşümü günden güne önem kazanıyor. Sıfır emisyona sahip elektrikli araçlar ise özellikle Çin gibi hava kirliliği problemleri ile boğuşan ülkeler için oldukça önemli bir gelişme. Çin'de ki üreticilerin çalışmalarına bakacak olursak ise tamamen elektrikten gücünü alan araçlar üretim için hazır.

Bu konuda ilk adımı atanlardan birisi ise Beijing Otomobil Fuarı'nda yeni elektrikli spor aracını görücüye çıkaran Çinli şirket CH-Auto şirketi. İki kişilik spor araç 48kWh batarya kapasitesi ile tek şarjda 250km yol gidebiliyor. Aracın 0'dan 100 km/saat hıza ulaşması ise 4.6 saniye sürüyor.

Aracı evindeki elektrik kaynağı ile (220V) şarj etmek isteyen kişiler için tam şarj süresi 6 saat. Üretici firma üretim ile ilgili planlarını da paylaşırken 2016 yılının son dönemlerinde ilk üretimlerin başlayacağını açıkladı. Şirket henüz satış fiyatı ile ilgili konuşmadı fakat beklenen fiyat 700 000 Yuan (133 000 dolar) seviyesinde. Üretimin başlamasıyla kapasiteyi yükseltmeye başlayacak şirketin hedefi ise yılda 500 000 araç üretimine ulaşmak.

• Adamları begenmiyoruz ama herşeyimizi onlar yapıyor biz daha araba uretemezken adamlar elektriklisini yapıyor bence büyük haksızlık ediyoruz çinlilere tek kotu yanları ( bence ) köpek kedi feln yemeleri çok iğrenç ve insanlık dışı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tipe bak be hey yavrum heyyy

• Yine Okisht yine elektrikli araba haberi sasirmadik

• Fiyata ve hedef adete bak. Sözde ucuz Çinliler artık ucuz değil.

• fiyat çin malı değilmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: yukuberk

Yine Okisht yine elektrikli araba haberi sasirmadik

İyi bir şey mi kötü bir şey mi
    Elektrikli araba haberlerini genellikle benim yapmamdan memnun değil misiniz
  • Okisht kullanıcısına yanıt
    Yok editor bey takildim sadece Eger ruzgar tirbunu haberi olsaydi onu yazcaktim yoksa diger elektrikli araba haberlerinizden bilgim yok

• Şarj süresi 6 saat. Şunların menzili bu 250km lerden 1000km ye çıktığı zaman anca alınmalı bence. 250 km git, 6 saat bekle. Oldu canım.

Menzil 1000km olduğu zaman olur bu iş...

Ayrıca 500 küsür kilometreler gidebilen güzelim TESLA varken, yarısı menzile sahip bu alete 133.000 Dolar vermek de ayrı bir kafa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 28 Nisan 2015; 18:50:25 >
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Gerek yok hocam 1000km falan.

500 km olsun benzinli araba satmak için dünya savaşı çıkartırlar. Misal benim aveo ş. içi 400km anca gidiyor.
  • yukuberk Y kullanıcısına yanıt

Arabalarla pek alakam yoktu önceden, ancak elektrikli arabalarla beraber ilgim bayağı arttı
  • Şehir içi kullanım için ideal. Ayrıca tasarım hoş olmuş, genelde büyük firmalar araçları elektrikli olunca sanki suratlarına silah dayanmış gibi kendilerini konsept uyduruk tasarım uygulamak zorunda hissediyorlar.
    Klasik tasarım + elektrikli motor akar. Petrolden kurtulsun artık şu dünya, kan emici petrol baronlarından kurtulalım.
  • Hemen Tesla'nında çakmasını da kurarlarmış.Bide pahallı spor elektrik araba Model S'in çin versiyonu ile...

• çin öznel ürünler üretmeye başlıyarak yavaş yavaş dünya sahnesinde söz sahibi olmaya başlıyor bitti o ucuz eşya devirleri

• Sanki teslanın ilk yaptığı araç 500 km gidiyormuş gibi konuşmayın.
    Adamların ilk yaptığı araç 250 km gidiyor. Bir sonraki jenerasyonda bu rakam artacaktır.. Batarya sektöründe ne zaman yeni bir çağ başlarsa benzinli araçların sonu gelir. Acilen bütün yatırımların Batarya sektörüne kaydırılması gerekmekte. İlk buluşu yapıp patenti alan kazanır. Bizim araba falan üretmeye ihtiyacımız yok. Tek ihtiyacımız olan şey yeni bir BATARYA teknolojisi geliştirip patent almak.

Şahsen ben hiç anlamadığım bu işi 1.5 yıldır araştırıyor ve deneyler yapıyorum.
    Her gün yeni bir şey öğrenmeye veya bulmaya çalışıyorum. Bu kısıtlı imkanlarla henüz adam akıllı bir iş ortaya koyamadım. Devletin elinde tüm elementlere sınırsız erişimi varken böyle bir proje için yatırım yapmıyor olması tamamiyle saçmalık!

• bizimkilerde sacma seylerle ugrassın.

bir ülkeyi yıkmak icin onu cahil bırak al sana bagımlı 3 dünya ülkesi

• Ben bunu alacam o kadar para verecem ankaramdan istanbula iş için gitmem gerektiğinde 1 evde 2. De yolda mı 6 saat beklicem ya 2016 sonu diyor seri üretim biraz menzili arttırın tesla gibi 400 500 yapın yaw..

• Biraz ondan biraz bundan biraz sundan. Ortaya karisik yapmis adamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: yukuberk

Yine Okisht yine elektrikli araba haberi sasirmadik

Kapa çeneni sony aşığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Sanki teslanın ilk yaptığı araç 500 km gidiyormuş gibi konuşmayın.
    Adamların ilk yaptığı araç 250 km gidiyor. Bir sonraki jenerasyonda bu rakam artacaktır.. Batarya sektöründe ne zaman yeni bir çağ başlarsa benzinli araçların sonu gelir. Acilen bütün yatırımların Batarya sektörüne kaydırılması gerekmekte. İlk buluşu yapıp patenti alan kazanır. Bizim araba falan üretmeye ihtiyacımız yok. Tek ihtiyacımız olan şey yeni bir BATARYA teknolojisi geliştirip patent almak.

Şahsen ben hiç anlamadığım bu işi 1.5 yıldır araştırıyor ve deneyler yapıyorum.
    Her gün yeni bir şey öğrenmeye veya bulmaya çalışıyorum. Bu kısıtlı imkanlarla henüz adam akıllı bir iş ortaya koyamadım. Devletin elinde tüm elementlere sınırsız erişimi varken böyle bir proje için yatırım yapmıyor olması tamamiyle saçmalık!

Üretimden yana devlet vardı ya sanki.

Şimdi ama atağımız var yeaaa cılar gelir.

Kullanacak ordu olmadıktan sonra istersen Boeing Apache satın al.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.