Şimdi Ara

Mosso Legarda 1521 MSM V Kullanıcıları Kulübü[ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
6
Favori
19.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düşük lastik basıncı lastiklerin daha fazla patlamasına neden olur, doğru. Yalnız Rubena Flash ile Schwalbe Marathon arasında dağlar kadar fark var. Ama Rubena da çok para vermek istemeyenler için güzel bir alternatif.
  • 75 psi hava basayım dedim gümm diye patladı benzincide..
    Pompacıda korktu
    Lastiğin üzerinde 85 psi max 50 psi min yazıyordu.
    Niye yarıldı anlamadım
    Ya makina ayarsızdı yanlış değer gösteriyordu elektronik olanlardandı..
    Ya da kilom fazla geldi 80 kiloyum...
    Acaba üzerinde yazan psi değerleri ağırlıkla beraber mi ?
    Mesela araba lastiklerini şişirirken lastikler yük altında oluyor..
    Bunda da üzerine oturup mu şişirelim ya da kilomuz kadar psi'yi düşmek mi lazım max psi'den ?
     Mosso Legarda 1521 MSM V Kullanıcıları Kulübü[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginckc -- 5 Eylül 2015; 12:43:12 >

• Mosso Legarda 1521
    Mosso Wildfire V Turney: 555 Tl
    Salcano Ng650:530Tl
    Carraro Force 505: 635 Tl
    Salcano Ng450:625 Tl
    Rockrider 340:630 Tl
    Sizce hangisini secmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle mosso legarda 1521, tabi şehirde kullandığınızı varsayıyorum 28 jant altus vites hafiflik lergardanın maşası düz olanınımı yazdınız bilemiyorum ama yaylı maşada olsa düz maşada olsa legarda derim
  • Arkadaşlar bu bisiklete çamurluk ve bagaj eklenebiliyormu birde aydınlatma lazım. Şehirde kullanıcam günlük Max 22+22km, Min 6+6km yol yapıcam. Yokuş bol bir yerde kullanıcam. Sırf asfaltta kullanıcam. Bu kriterlerimi tam olarak bu bisikletmi sağlar acaba?

En önemli kriterim beni en az yorması. 6km gidip kan ter içinde kalmak istemiyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 8 Eylül 2015; 23:23:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler arkadaşlar. Ben de bisiklet almayı düşünüyorum istanbulda şehir içinde kullanacam. Biraz araştırma sonucu mosso ve city fun 60 arasındayım şu an,aklıma takılan birkaç konu var yorumları okudum ya gözümden kaçtı ya da göremedim. Sitesinde legarda 1521 e trekking dağ bisikleti diyor kullanımda sıkıntı oluşturmaz mı?
    Bir de 3 ayrı model gözüme çarptı legarde 1521 in. Msm mdm ldm. Bunların farkları nedir?
    Eğer forumda cevapları varsa kusuruma bakmayın bulamadım ben.

• daha önceki yorumlarımda 1521 ile city fun 70 karşılaştırması yapmıştım city fun 60 ın farkıda amortisör olması şehir bisikletiyle dağ bisikletini ayıran en büyük fark teker jant boyutu ve hafifliğidir mossoda hemen hemen hepsi var kadro olarak hybrid diye geçio zaten msm mdm modellerine gelince birinde hidrolik fren var birinde amortisör yok falan filan 3 tipi var zaten düz olan, amörtisör v fren olan, amortisör ve hd fren olan
  • ryujinjakka kullanıcısına yanıt
    Fren sisteminde şehir içinde hd frene pek ihtiyaç yok diye okumuştum v fren yağmurda falan etkileniyor mu? Malum istanbulda yağmur fazla

• umitcicek U kullanıcısına yanıt
    bende şuan v fren modeli var suya girince falan çok gıcırtı yapıo pabuçlar değiştirsem düzelir herhalde 200 tl fiyat farkı olmasaydı hd alırdım
    Saydığım 3 model arası 100 lira oynuyor yaklaşık. Galiba sadece fren sisteminden bahsettiniz. Sizin tavsiyeniz nedir 50 lira fazla verip ldm modeli almalı mıyım?

• bana kalırsa şhttp://www.mossobisiklet.net/Mosso-Off-Road-Trekking/Mosso-LEGARDA1521-MDM bu model yani mdm modeli düz maşa olan en hafifi bende amortisörlü modeli var keşke düz alsaydım diye düşünüyorum genelde kitli kullanıyorum yol çok bozuksa açıyorum ama illede amortisör olsun diyorsanız o zaman hd fren tavsiye ederim v frenlerin sesi karizmayı çizdiriyor hemde ileride parça değişimi yapıcak olursan 2 el veya sıfır hd disk uyumlu parçalar daha yaygın özeliikle havalı maşa
    Aklımda şu an hd fren var yağmurda falan da kullanmayı düşünüyorum çünkü. Siz Nerde kullanıyorsunuz bisikleti? Sürekli maşayı kitleyip sürüyorsanız yollar iyi olmalı,ben tamamen asfaltta kullanmayacam Arnavut kaldırımı gibi yerlerde de sürerim ama toprak falan pek zannetmiyorum. Düz maşa alırsam kaldırımlarda aşırı sarsıntı hisseder miyim?
    Bu arada çok teşekkür ederim yardımınız için

• carraro sportive 224

28'' Jant

24 Vites

Kilitlemeli Ön Amortisör

Schwalbe Cx Comp Lastikler

BTWIN Dijital Gösterge - Arka Led Far - Zil

Sıfır Shimano Elcik - XLC Pedal - TERRY Jel Sele

bisikletin tüm bakım ve ayarları yeni yapılmıştır, sağlık sebeplerinden dolayı satıyorum

ilk alındığında kadrosuna boya koruma yapılmıştır, resimlerde görüldüğü gibi ÇOK temiz ve bakımlıdır

Şunu 600 liraya gördüm alınır mı acaba hem hd fren hem kilitlemeli maşa, iyi duruyor

• link falan göremedim ama dendiği kadar temiz ise gayet güzel carraroların maşaları güzel santaur maşa garantisi varmı faturası falan yoksa eğer çalıntı olabilir fatura falan yoksa imzalı kimlik fotokopisi alın
    Maalesef bugün satılmış gerçekten istediğim türden bir bisikletti. Aynı kişi sedona 321 satıyor , internetten biraz araştırınca birkaç sıkıntının olduğunu gördüm bu modelde bir de sanırım düz maşa. Önceki sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum, yağmurlu havalarda kullanınca v fren sıkıntı oluşturur mu?

• kimi oluşturmaz diyor kimi oluşturur diyor kimi pabuç değiştir sıkıntı kalmaz diyor ama şunu söylim size legardanın orjinal ekipmanıyla sorun oluşturuyor fren tutma azalıyor ve çok gıcık bir ses çıkarıyor eğer hd frenle arasında 100 tl fark var ise hd almanızı tavsiye ederim çünkü aldığınız mossodada iyi bir pabuç alsanız 30 lira eder 1 kilo kadar ağırlık veriyor hd fren ama değdiğini düşünüyorum birde mossonun ön maşası vasat ileride maşa değişimi isterseniz hd frene uyumlu maşa çok bulursunuz (havalı maşa falan) daha öncede dediğim gibi (ben bu mossoyu 600 e aldım hd frenle arasında 250 tl fiyat farkı vardı eğer böyle bir fiyat farkı var ise v fren daha cazip geliyor ama 100 tl gibi az bir rakam var ise hd alın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryujinjakka -- 11 Eylül 2015; 15:41:52 >
  • Claud Butler Blackhawk mı bu bisikleti mi tercih etmeliyim arada yaklaşık 200-300 arası fiyat farkı var.
  • size tavisyem mosso bu model bidiğim kadarı ile 15 kilolara varan bir bisiklet üstündeki tertibatta mossonun bir tık gerisinde sıkı bir pazarlıkla kış dönemide yaklaştığı için 600 625 e alabilrsiniz mossoyu yada bu aralar herkez bisikletini satıyor 2.el de bakabilirsiniz
    Mossodan büyük ölçüde vazgeçtim 0 ı bütçemi aşıyor. 2. El de bulamadım, city fun 70 düşünüyorum amortisörsüz v fren şehir için ideal gibi, 2. El buldum bir tane 4 aylık aksesuarları nerdeyse tamam hatta fazla bile Bi çamurluk eksik 450 tl gayet uygun gibi ama tek kötü yanı garantisi yok, çalıntı değil ama faturası varmış. Sormak istediğim şu: garantisiz bakımını yapabilir miyim veya Bi sıkıntı çıkarsa normal bir tamircide ücreti ne kadar tutar? Çünkü bu bisiklet çok uygun görünüyor kaçırmak istemiyorum.

Not:Siteden açmadığım için linkini veremedim.

• http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-mosso-1521-21v-kitlemeli-masa-1-aylik-faturali-234229291/detay/ arkadaslar mossomu satıorum almak isteyen msj atabilir 560 tl 2 aylık sıfırı 780 tl..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_ozen0707 -- 9 Ekim 2015; 1:04:09 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.