Şimdi Ara

Yahoo'nun yeni teknolojisiyle biyometrik kimlik doğrulama bütün dokunmatik ekranlı telefonlara geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yahoo'nun yeni teknolojisiyle biyometrik kimlik doğrulama bütün dokunmatik ekranlı telefonlara geliyor 

Biyometrik tanımlama / giriş sistemleri akıllı telefonlar için yeni bir teknoloji olmasa da sadece üst düzey modeller içerisinde aktif olarak yer alıyor. Bu noktada Yahoo araştırmacıları tarafından geliştirilen Bodyprint isimli yeni bir teknoloji, süreci bütün dokunmatik ekranlı akıllı telefonlara genişletmeyi hedefliyor.

Akıllı telefonların dokunmatik ekranlarını etkili bir görüntüleme sensörü haline getiren Yahoo'nun Bodyprint teknolojisi, mevcut modellerden (Örneğin parmak izi okuyabilen iPhone ya da Samsung modelleri) farklı olarak işitme organımız kulağı dahi algılama sürecine sokabiliyor. Ayrıca avuç içi, komple parmak ve el üstü gibi noktaları da direkt olarak ekranlar üzerinden tanımlayabilen sistem, bu sayede farklı parolalar yerine çok daha güvenli biyometrik unsuları kullanıyor.

Farklı içerikleri kilitlemek için de kullanılabilen Bodyprint teknolojisi, Yahoo tarafından belirtildiği kadarıyla şimdilik araştırma / geliştirme aşamasında bulunuyor. 12 kişi üzerinde yapılan testlerde vücut bölümlerini %99.98 doğruluk oranıyla algılayabilen sistem, yaygınlaşması halinde güvenlik harici birçok yaratıcı noktada da kullanılabilecek etkili bir alternatif oluşturuyor. Teknoloji hakkında hazırlanan açıklayıcı tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

• çok iyi olabilir kanaatindeyim, tek ihtiyacı olan şey dokunmatik ekran. ama her zaman şüpheyle yaklaşmak lazım, okuma hızı nedir, doğruluğu nedir (%99,98 dense de)?

• Maekette görüyordum hep uygulamasını demek adamlarında bi bildiği varmış (biz dokunmatik ekrana parmak izi uygulaması yapalım nasıl olsa birgün dokunmatik ekranlar parmak izi okur dediler galiba)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parmak izinize kadar fişleneceksiniz
    daha bunun nesine seviniyorsunuz
    mal gibi !?

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

parmak izinize kadar fişleneceksiniz daha bunun nesine seviniyorsunuz mal gibi !?

Hocam fişlesinler ya neden rahatsız olayım ki. Diyelim ki senin bütün parmak izini onu bunu neyin varsa biliyorlar sana ne zararı olacak ? Bırakın bilsinler. Sen hayatını kolaylaştırdığına bak.

• Uzmanlar çalan telefonu cevaplamadan kulağa Götürmeyin diyor. bunlar cevaplamak için kulağa görütüyor.

• quote:

parmak izinize kadar fişleneceksiniz
    mal gibi !?

Hastaneler alıyor zaten ayrıca ben suçlu değilim ki alsalar ne olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir teknoloji ancak bu sistemin hızlı olması ve istikrarlı bir şekilde çalışması lazım. Yani donanım güzel yazılımlar mükemmel olabilir. Ama güzel bir yazılımla.

• böyle şeyleri duymak bile tüylerimi diken diken ediyor!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

parmak izinize kadar fişleneceksiniz daha bunun nesine seviniyorsunuz mal gibi !?

Hocam fişlesinler ya neden rahatsız olayım ki. Diyelim ki senin bütün parmak izini onu bunu neyin varsa biliyorlar sana ne zararı olacak ? Bırakın bilsinler. Sen hayatını kolaylaştırdığına bak.

yarın çip takalım dediklerinde de böyle dersin. Zaten taa 10 sene once okuduğum bir yazıda, insanlara zorla çip takmayacaklar, kendileri isteyecek hatta para ödeyecek diyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Public_Enemy -- 28 Nisan 2015; 4:26:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

parmak izinize kadar fişleneceksiniz
    mal gibi !?

Hastaneler alıyor zaten ayrıca ben suçlu değilim ki alsalar ne olacak

alsalar ne olacak demişsiniz !

bir markete girersiniz, markette bütün mallar fişlenmiştir. mal gibi !

2. dünya savaşı filmlerin bir bakın isterseniz

Yahudi lerin üzerine nasıl davut yıldızı yapıştırılıyordu !

işte bu yeni dünya düzenin bu dindar bu Müslüman bu ateist diye herkesi fişleyecekler !

bunun sonucu sistem insanları sınıflaştıracaklar elbet bu hemen bu gün veya yarın olmayacak!

ama eninde sonunda bu tarz sistemler bu yöne doğru gitmekte !

tabi 2 kuruşluk cep telefonum çalınır diye düşünerek ve bu teknolojiyi övenler

resmin tamamını hiç bir zaman göremeyecekler !

• Yapmayın allah için ya bu dediğiniz teknolojinin gelişmesini istemeyen geri kafalı zihniyetten farklı değil. Böyle bir sitede bu yorumu görünce bir kez daha nasıl bir ülkede yaşıyorum dedim.

• Şu ünlem işaretini nerede kullanacağını ve satır başı ile paragraf başını öğrensen iyi olacak.

• Kardeş tam olarak ne işe yarıyor şimdi bu anlamadım pek bişey?

• quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Yapmayın allah için ya bu dediğiniz teknolojinin gelişmesini istemeyen geri kafalı zihniyetten farklı değil. Böyle bir sitede bu yorumu görünce bir kez daha nasıl bir ülkede yaşıyorum dedim.

teknoloji karşıtı değiliz !
    dahası quantum bilgisayarlar kullanınca
    1 günde ( 1 gün sonra) bundan 1000 yıl sonraki bilimsel formülasyonlara ulaşabileceğinin de farkındayız !

bizim eleştirimiz sistemin ne seviyede insanları sınıflaştıracağı üzerine
    atıyorum ailevi açıdan geçmişi iyi olmayan bir aileden gelen ile
    ailevi açıdan geçmişi çok iyi olan bir aileden gelenin DNA karşılaştırmasında

DNA karakterinde şu olası ihtimaller var diyerekten insanların sınıflaştırılıp etiketlendiği bir sisteme doğru gidiyoruz

bu gelecekte herkese eşit fırsat eşitliğinin sunulmadığı aynı dün ve bu gün nasıl elit sınıfların çocukları elit işler yaparken

işçi sınıfının ailelerinin çocukları da işçi sınıfı olarak kalmasına kadar gidecek bir süreç bu !

teknoloji doğru kullanılıyor ise insanların etiketlemekte kullanılmamalıdır.

teknoloji DNA lara bakarak etiketleyeceği tek şey bulaşıcı ve kalıtsal hastalıklar olmalıdır !

bizler teknolojinin herkese eşit fırsat eşitliği yarattığı daha kolay bir dünyaya karşı değiliz !

biz teknolojinin insanları sınıflaştırmasına ve fırsat eşitliğinin yaratılmamasına karşıyız !

bu gün parmak izi, yarın yürüyüş izine bakarak ileride olası hastalıklarınızın neler olabileceğinin analizinin çıkarılması bilimsel olarak iyidir

ama bu tarz bilgiler yarın bir gün bu insan şu işi yapmamaz bu işi yapamaz şeklinde insanların sınıflaştırılacağı bir topluma doğru

gidildiğinin de farkına varın !

örnek bu insan kalıtsal bir hastalığı var en kötü senaryo 15-30 yıl içinde ölebilir diyerekten

sizin doktor olmanızın uzun vadeli olmayacağını analiz eden bir sistem sizin yerinize daha uzun yaşaması olası başka birine

doktor olması için okuduğunu bir düşünürseniz ! geleceğin nasıl bir şey olacağını iyi anlarsınız !

toplumsal refah adına bireylerin bireysel tercihlerinin yok sayıldığı eğitim özgürlüğünün olmadığı bir gelecek düşünün

işte kabaca bu şekilde bir şey e doğru gidiyoruz !

burada yazanlara inanmayanlar şu haberi bir okusun

http://www.sabah.com.tr/saglik/2015/05/01/kanser-13-yil-onceden-bilinecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 2 Mayıs 2015; 3:09:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.