Şimdi Ara

.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _flintstone -- 6 Eylül 2015; 17:32:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba hocam,

Benim de alt tarafta sağ ve solda olmak üzere 2 dişim dolgu tutmadığından dolayı zaman içinde çekildi. Ben de düşünüyorum implant hatta 2-3 yıl önce doktorum yaptırmazsan arası gittikçe kapanır, yaptırmayı düşünüyorsan fazla zaman kaybetmemeni öneririm demişti. Uzun süredir 2 dişim eksik. (Aslında tam bu 2 dişin üzerindeki 2 diş te dolgu ve zaman zaman ağrı yapıyor ama şu an idare ediyor görünüyor. İltihap yapmadığı sürece bir problem yok benim için) İmplanttan sonra detaylı bilgi verebilirseniz aşamalarıdır uygulamasıdır süresidir fiyatlandırmasıdır tecrübelerinizdir gibi çok memnun olurum
  • Benim birakin 4 ayi bir kac yil oldu. Yaptiramayacak miyim diye kuskuya dustum simdi. Siz gelismelerden haberdar edersiniz hocam takipteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: -NightFLY

quote:

Orijinalden alıntı: raphuss

Benim birakin 4 ayi bir kac yil oldu. Yaptiramayacak miyim diye kuskuya dustum simdi. Siz gelismelerden haberdar edersiniz hocam takipteyim

Benim azı dişi kocaman. Dişçi oraya tek implant olmaz iki tane takmak gerek dedi.
    Fiyat iki kat olacağından kafam karıştı. İleri bir tarihe gün verdiler. Bakacaz artık.

dostum implant yaptıracagına sağdan ve soldan 1 er diş bağlantılı zirkonyum kaplama yaptırabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenjaminButtonn

quote:

quote:

Benim birakin 4 ayi bir kac yil oldu. Yaptiramayacak miyim diye kuskuya dustum simdi. Siz gelismelerden haberdar edersiniz hocam takipteyim

Benim azı dişi kocaman. Dişçi oraya tek implant olmaz iki tane takmak gerek dedi.
    Fiyat iki kat olacağından kafam karıştı. İleri bir tarihe gün verdiler. Bakacaz artık.

dostum implant yaptıracagına sağdan ve soldan 1 er diş bağlantılı zirkonyum kaplama yaptırabilirsin

köprü deniyor sizin dediğinize galiba.. bana çok cazip gelmiyor. 1 kolay düşebiliyor 2 sağlam dişe müdahale ediliyor.

• quote:

quote:

Benimde sağ çenede yan yana 2 azı dişi eksik (bir tanesi bebeklikte çekilmiş 26 yıldır yok.)Diğerini 2 hafta önce çektirdim.
    2 tane implant yaptırmam gerek.Yaptırdığın zaman aşamaları yazarsan sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

köprü deniyor sizin dediğinize galiba.. bana çok cazip gelmiyor. 1 kolay düşebiliyor 2 sağlam dişe müdahale ediliyor.

evet sağlam dişe müdahale edilmesi handikap olabilir ama sağlam yapıştırıldığı zaman yıllarca çıkmadan durabilir mesela ben 10 sene falan kullandım daha da giderdi aslında ama alttaki dişlerden birisi apse yapınca çıkarttırmak zorumda kaldım. 4 dişim porselen kaplamaydı ve pek de güzel durmuyodu.
    şu an altlara 7 üstlere 8 toplam 15 tane zirkonyum kaplama yaptırıyorum. 3 çekim 3 kanal artı temizleme falan toplam 7500 e malolucak bana.

• İmplant bence ilerleyen yaşlar için çok gereksiz olmaya bşalıyor çünkü insan yaşlandıkça kemık erımesi başlıyor ve implant ilk günki gibi durmuyor agzınızda.
  • Ben 4 ay once azi disimi cektim implant icin ramazani bekliyordum

• 20 lik dişimi çektirirken bende çok zorlanmıştım. Adı üzerinde "20 lik diş ameliyatı". Kolay değildi...
    Tansiyon, şeker sorunum yok. Hiç bayılmadım ama şekerim düşmüştü. Meyva suyu içmiştim ameliyat arasında.
    Kanal tedavili dişimde çok. Kanal tedavisi de acılı biraz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lwd -- 17 Mayıs 2015; 1:11:37 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bende 4 kaplama 2 köprü var, 1 yılı biraz geçti yaptıralı ama çokta memnun değilim, birşeyi dişlediğin zaman geri çekersen dişler onda kalacak gibi duruyor mesela bir ekmek ısırdıysan o lokmayı koparıp ağzıma almazsam dişleri çekerken kaplamalar ekmekte kalacakmış gibi, çok kötü oluyor :(

• Bende tel kullanıyorum şuanda 3 ay sonra çıkacak inşallah ve en can alıcı kısım 3 tane implant yapılacak 1500 erden 4500 tl 😞 konuya geldiğim iyi oldu hocam implant yuvalarını ameliyatla yaptıkdan ne kadar zaman sonra dişleri oraya koyuyorlarmış bilginiz varmı ?

• Valla kardeşim ya köprü yada implant snde biliyorsun başka çare yok 😞 bende köprü istemiyorum senin gibi , dayanacağız mecburen peki vucut bu implantı kabul etmezse para iadesi alabilecekmisin?

• geçmiş olsun. Allah şifa versin. benimde 2 dişim eksik implant yapılacak ama hem maddi durumdan hemde ağrı olur diye yaptırmıyorum bekliyorum. senin konunu takipteyim.
  • hocam başlığa bakamadım bir süre. geçmiş olsun yahu üzüldüm. garibime giden doktorun da anlam verememsi. güler misin ağlar mısın a dönmüş olay. inşallah geçer hocam ağrısı da yakın zamanda. bilgilendir bizleri durumla ilgili
  • Hocam çok geçmiş olsun umarım ağrında bir an önce diner ve düzelir benimde tel tedavisi bitince yapılıcak implant korkmuyor da değilim özellikle çekilen diş çift köklüydü o an hala aklımda hi korkmadım dişçiden ancak bu olay ürkütüyor biraz
  • doktorları uzun süredir tanıyorum demiştin hocam. bu kadar uzun süre ağrı olması doktor hatasından mı yoksa ipmlatın kaderi mi bu acaba?
  • Sağolun aklımda bulunsun bu tavsiyeniz bu arada doktorunuz bişey demiyor mu bunun için yada sebebini araştırmıyor mu neden diye nasıl geçiririz diye çalışmıyor mu?
  • umarım geçer durumunuzdan yine haberdar ederseniz memnun olurum hayırlı ve geçmiş olsun
  • çok çok geçmiş olsun hocam. takipteyiz. umarım ağrılarınız geçer
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.