Şimdi Ara

Nokia, akıllı telefon pazarına yeniden gireceği iddalarını yalanladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia, akıllı telefon pazarına yeniden gireceği iddalarını yalanladı 

Kısa bir süre önce Nokia'nın akıllı telefon sektörüne yeniden gireceği iddiaları güçlü bir şekilde dile getirilmeye başlanmıştı. Üzerine Nokia Çin başkanının üretimin Çin bölgesine kaydırılacağını açıklaması bir çok kişi tarafından Nokia'nın yeniden üretime geçeceği şeklinde yorumlandı.

Bu şekilde şirketin 2016 yılında yeni telefon üreteceği bir süredir konuşulurken Nokia resmi web sitesi üzerinden bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada yöneticilerin ifadelerinin çarpıtıldığı ve 2016 yılında Nokia isimli yeni cihazlar üretileceği haberlerinin doğruyu yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada şirketin yakın gelecek içerisinde telefon üretme ve satma gibi bir atılımda bulunmayacağı net bir şekilde vurgulandı. Mobil cihaz departmanı Microsoft'a satılan şirket anlaşma gereği 2016 yılına kadar kendi ismiyle bir telefon piyasaya süremiyor. Ancak Nokia tarafından tasarlanan ve geliştirilen N1 Tablet Foxconn'a ürettirilerek piyasaya çıkmıştı. Bu süre dolduktan sonra Nokia yeniden kendi ürettiği bir cihazı büyük bir üretici ile işbirliğine giderek piyasaya sürebilir. Açıklama ise en azından bunun yakın bir gelecekte olmayacağını gösteriyor.

• ya var ya sirf diger sitelerinden cevirisiniz he :)

• Bu ne oyun mu oynuyoz ya

• symbian la gelcekse hiç gelmesin :S

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

symbian la gelcekse hiç gelmesin :S

ileride anlayacaksınız symbian'ın ne kadar iyi bir işletim sistemi olduğunu...

• Umut.avi yaptı nokia

• yavaş girsin
  • quote:

O burun kıvırdığınız Symbian hâlâ en verimli işletim sistemi. Son model işlemciler ile güç bela anca adam olabilmiş Android'e inat kısıtlı donanım ile harikalar yaratan bir sistemdi Symbian. Gel gör ki Nokia'nın yanlış politikaları sonucu yeterince geliştiril(e)memesi, güncel donanımlara optimize edilmemiş olmasından ötürü kaybetti yarışı. Dökük Android telefonları çıkaracağına adam gibi Symbian cihaz çıkarsın hemen alırım. Bu mesajımı da hâlâ kullanmakta olduğum Symbian cihazımdan yazıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Üstad symbianda facebook kullanabileceğimiz güzel bir uygulama varmı ? Ama hala çalışır şekilde olsun arkadaşın telefonuna yükleyeceğiz. Sanırım eski programlar artık facebook api değişmesi nedeniyle kullanılamıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fMobi var kullanışlı olarak. API değişti mi bilmiyorum ben Opera'dan giriyorum. Onun dışında önerebileceğim KOONOOZ Facebook HD Browser var.
  • huseyincarnege kullanıcısına yanıt
    Symbian, şu an piyasada egemen 3 işletim sisteminden de daha iyi ve çok yönlü bir işletim sistemi. Günümüzdeki donanımlarla sunulacak ve arayüzü modernize edilmiş bir symbian, oluşan önyargı sebebiyle piyasada yer edinemesede efsane olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia uzun süre unutulmayacak demek ki:) Baksanıza adamlar bir şey demese bile haber oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

quote:

O burun kıvırdığınız Symbian hâlâ en verimli işletim sistemi. Son model işlemciler ile güç bela anca adam olabilmiş Android'e inat kısıtlı donanım ile harikalar yaratan bir sistemdi Symbian. Gel gör ki Nokia'nın yanlış politikaları sonucu yeterince geliştiril(e)memesi, güncel donanımlara optimize edilmemiş olmasından ötürü kaybetti yarışı. Dökük Android telefonları çıkaracağına adam gibi Symbian cihaz çıkarsın hemen alırım. Bu mesajımı da hâlâ kullanmakta olduğum Symbian cihazımdan yazıyorum.

E72'den Galaxy S3'e geçince, E72'nin tamamen görsellik ve malzeme kalitesi üzerine kurulu bir telefon olduğunu anlamıştım. Devir IOS ve Android devri, Symbian bu saatten sonra iş yapmaz. Ancak o devirlerde telefon almak daha kolaydı, şimdi PC mi alıyoruz akıllı telefon mu belli değil.

• Nokia Belle'den selamlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Symbian neden bu kadar önemli. Kısıtlamaları kaldırılıp geliştirilse daha iiyi olurdu Stabil ve sorunsuzdu ama çok ta sıkıntı yaratıyor ozellikle kısıtlama ve yavaşlıgı.
  • symbian bolondu söndü nokiada o yüzden battı
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    yaw he he
  • tabi tabi sende haklısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Nokia Belle'den selamlar.

Belle Refresh'den Aleyküm selam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Stand Alone

E72 ile karşılaştırdığın cihaz arasında o uçurumun olması gayet doğal. Yaptığın karşılaştırma yanlış. E72'yi benzer donanımlardaki Android cihazlar ile karşılaştırırsan Symbian'ın o donanıma rağmen nasıl verimli bir sistem olduğunu anlarsın. Mesela E72'den HTC Dream'e geçseydin emin ol E72'yi mumla aradın.

@ChaRisMaTiq1i

Symbian kısıtlı değildi ki. Android gibi her türlü modifiyeye açık bir sistem.

@huseyincarnege

Biraz araştırma yapsan, fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olsan Nokia'nın Symbian yüzünden değil WP yüzünden battığını görürdün.

Nokia, akıllı telefon pazarına yeniden gireceği iddalarını yalanladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 28 Nisan 2015; 21:07:38 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.