Şimdi Ara

0 km otomatik 50,000 tl altı Bayan arabaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
4
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eşim için uzun süredir bir araştırma yapıyorum. Yılda 12000 km yol yapacak bir otomatik otomobile arayışındaydım. Bunun için onlarca sitede onlarca sayfa yazı okudum. Kafam okadar karıştıki, artık ne istediğimi bulup kendim karar vermem gerektiği kanısına vardım.

Bu gün boş günümdü ve ülkemizde satılan 50,000 tl altı tüm otomotik arabaları inceledim. Sonra benim için neyin önemli olduğunu baktım.
    Yaklaşık 5 6 tane aracı deneyerek sonunda neye ihtiyacım olduğunu yaşayarak öğrendim.

* Yakıt ekonomisi
    * 5 kişilik seyahat alanı
    * Bebek arabası sığacak kadar bagaj alanı ( en az 280 lt )
    * Güçlü bir motor.

Ülkemizde , minimum donanım seviyesinde 22 adet otomatik otomobil satılıyor. Ben aradığım özelikleri excel hücrelerine ekledim.
    Alış Fiyatı, Yakıt ekonomi, Bagaj hacmi ve motor gücü olarak 4 ana kulvarda, en iyiden en kötüye sıralayarak, 1 den 22 ye kadar puan verdim.
    Karşıma çok ilginc sonuclar çıktı.

Bu excel tabloyu yapmadan önce, Arabam Hyundai i10 veya İ20 olsun isterken, Şimdi Citroen C3 almak istiyorum.

Arabaların Motor gücü

Arabaların Bagaj Hacmi

Arabaların Alış Fiyatları

Arabaların Yakıt Ekonomisi

Arabaların Yıllık Yakıt masrafı

Arabaların Puanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UberJager -- 25 Nisan 2015; 23:50:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Alma sakın araba alma eşine nolur alma yalvarıyorum alma Allah rızası için alma..araba alıp bi canavar daha bırakma trafiğe nolur Allah rızası için yapma..şerit ihlalleri,kavşaklardaki o hatalar kırmızı ışıkta geçmeleri Allahım nolur almasın

Colin McRae'de buradaymış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harika istatistik, bence hala en alınabilir olan yaris ama tercih meselesi tabi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Harika istatistik, bence hala en alınabilir olan yaris ama tercih meselesi tabi..

aslinda ibiza st ve atrage icin hayvani bagajlardan dolayi +5 puan vermek istedim. Amam uzun olduklari icin dezavatajada donustugunden vermedim. Uzun arabanin park sorunlari var.

• Yeni focuslarda güzel gerçi 50 bin altı değiller ama..

• Bence Yaris

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün sıfır km Toyota Yaris 1,33 cvt şanzıman Fun Special modelinin siparişini verdik. 1 yıldır 2012 model Toyota yaris manuel vites kullanmaktaydım, manuel olduğu için kız
    kardeşim kullanmakta zorlandı ve onu satıp sıfır km cvt şanzıman yaris aldık.

Bence Toyota Yaris'i gidip kullanın, cvt şanzımanın konforuna bir bakın. Ayrıca 5 kişilik seyahat alanı demişsiniz bu konuda Yaris sınıfının en iyisi diyebilirim(Polo,Corsa,i20,Clio,Punto gibi araçlardan çok daha geniş iç mekan var, bizzat denedim). Yakıt tüketimi: Manuel vitesle şehiriçi 6.5lt/100km tüketimim vardı otomatik şanzıman ile daha da düşük olacaktır. Garanti: Toyota'da sıfır araçlarda standart 3yıl/100.000 km garanti var, isterseniz 560TL'ye garantiyi 2 yıl uzatıp 5 yıl kafanız rahat araba kullanabilirsiniz. Motor gücü: 1,33 benzinli atmosferik motorun 99hp gücü var. 0-100km değerleri 11sn civarlarında.

Özet olarak: Yaris şehir içinde küçük boyutlarından dolayı park kolaylığı, yakıt ekonomisi, geniş iç mekan, 5 yıl garantı, tatmin edici bagaj hacmi, konforlu şanzıman ile sizin için iyi bir tercih olacaktır.

Edit: listedeki yaris fun special multidrive s fiyatını nereden aldınız?@UberJager

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E -- 26 Nisan 2015; 0:42:12 >

• C3'ü tercih etmeden önce eşinizle beraber test edin mutlaka, otomatikleştirilmiş şanzımanın vites geçişleri konusunda kafanızda soru işareti kalmasın. Ayrıca arka park sensörü confort donanımda yok ekstra olarak sunuluyor, park ederken büyük kolaylık sağladığı için tavsiye ederim. Confort donanım b sınıfı için gayet tatminkar bir donanım paketi sizde fark etmişsinizdir, aracın yol tutuşu ve konforunu ben yeterli buluyorum. İç hacim olarak gerçekten başarılı, özellikle arka baş mesafesi c sınıfıyla yarışır, ön diz mesafeside torpidonun çok içeri tasarlanması sebebiyle çok iyi. Aracın tasarımı nedeniyle yan rüzgarlardan etkilenen bir yapısı var özellikle yanınızdan yük araçları geçtiğinde , viyadüklerde , tünel çıkışlarında bunu hissediyorsunuz.
  • merhabalar bu sınıfta sanıyorum en makul otomatik araç TOYOTA YARİS FUN SPECİAL MULTİDRİVE S olur.

2, el değeri
    servislerin ilgisi
    yakıt tüketimi lpg takarsanız hele tadından yenmez
    iç mekanın ferahlığı
    sorunsuz sıkıntısız kaymak gibi cvt şanzıman

liste daha uzar gider araç gayette şirin bana kalırsa. ASX in yanına kardeş düşündük bi yarsi geçen hafta fun special multidrive s 47,000 e kadar verdi bayi 2015

yeni fabia da o performans değerleriyle çok iyi bir alternatif araç ciddi anlamdada iyi olmuş gidip inceledim ama dsg muamması 2, elinin zayıf oluşu ve lpg handikapı yüzünden ben tercih etmezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.E

Dün sıfır km Toyota Yaris 1,33 cvt şanzıman Fun Special modelinin siparişini verdik. 1 yıldır 2012 model Toyota yaris manuel vites kullanmaktaydım, manuel olduğu için kız
    kardeşim kullanmakta zorlandı ve onu satıp sıfır km cvt şanzıman yaris aldık.

Bence Toyota Yaris'i gidip kullanın, cvt şanzımanın konforuna bir bakın. Ayrıca 5 kişilik seyahat alanı demişsiniz bu konuda Yaris sınıfının en iyisi diyebilirim(Polo,Corsa,i20,Clio,Punto gibi araçlardan çok daha geniş iç mekan var, bizzat denedim). Yakıt tüketimi: Manuel vitesle şehiriçi 6.5lt/100km tüketimim vardı otomatik şanzıman ile daha da düşük olacaktır. Garanti: Toyota'da sıfır araçlarda standart 3yıl/100.000 km garanti var, isterseniz 560TL'ye garantiyi 2 yıl uzatıp 5 yıl kafanız rahat araba kullanabilirsiniz. Motor gücü: 1,33 benzinli atmosferik motorun 99hp gücü var. 0-100km değerleri 11sn civarlarında.

Özet olarak: Yaris şehir içinde küçük boyutlarından dolayı park kolaylığı, yakıt ekonomisi, geniş iç mekan, 5 yıl garantı, tatmin edici bagaj hacmi, konforlu şanzıman ile sizin için iyi bir tercih olacaktır.

Edit: listedeki yaris fun special multidrive s fiyatını nereden aldınız?@UberJager

Hayırlı olsun güzel tercih olmuş ben şehir dışında 4.8 litre ye kadar düşürdüm (90-100km/h) benzinli bi araç için bence çok iyi bi değer şehir içinde de de 6.7litre tüketimi var. Iç hacim kullanım kolaylığı ve sorunsuzluk konusunda bence sınıfında rakipsiz.

• Teşekkürler. Yaris kadar mantıklı bir araç yok.(b sınıfı icin)

• yaris iç hacim olarak cam tavanlı alınırsa gerçekten ferah görünüyor. Fakat bazı eksikleri var , otomatik düşünülüyorsa cvt çok zevksiz tatsız tuzsuz bir şanzıman. Lineer hızlanma bana göre değil.
    Far yağmur park sensörleri hiçbir donanımda yok.
    Sanırım cool paketti yanılmıyorsam torpido bildiğiniz b.k rengi.
    Kol dayama diye birşey yapmışlar genişliği 1cm çok komik duruyor.
    cam tavan yapmışlar açılmıyor.
  • UberJager kullanıcısına yanıt
    clio 1,2 edc 120hp
    clio 1,5 dci edc 95hp
    icon-full,
    joy-standart
    listede neden yok merak ettim?

1,2 edc 120hp sahibiyim
    ş.dışı 4,5-5
    ş.içi 6,5-7 ortalamam var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 26 Nisan 2015; 15:51:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

clio 1,2 edc 120hp
    clio 1,5 dci edc 95hp
    icon-full,
    joy-standart
    listede neden yok merak ettim?

1,2 edc 120hp sahibiyim
    ş.dışı 4,5-5
    ş.içi 6,5-7 ortalamam var

Sizin arabanızın genel yakıt tüketimi 7,12 litre görünüyor. Benim excel tablomda 47 puan aldı
  • Listeye yeni paunmlama lar ekliyorum.
    Şanzımanların tipine göre puanlama ekliyecem.

Tork Konverterli arabalara + 10
    Edc ve Dsg lere +5
    Rototizelere +3 puan vericeğim.

Şanzıman vites sayısı en düşük 4 en yüksek 7 olduğundan, 7 ileri olanlara +20 puan 4 ileri olanlara +10 puan . Cvt olanlara 15 puan veriyorum.
    Böyle güncelleyecem.
  • İ10 yada yeni fabia alın işte, bu kadar araştırmayla araba fabrikası kuracaksın sanki.

• grafiklerin görselleri çok kötü birde bu puanlamayla allah yardım etsin
    çift kavramaya 5 tam otomatiğe 10 puan vererek zaten olay bitmiş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

grafiklerin görselleri çok kötü birde bu puanlamayla allah yardım etsin

İstanbul trafiğinde Cift kavramada kullandım, Tork konverterli şanzımanlı arabada.

Dur kalk d100 pendik kartal trafiğinde, ayda 26 gün sabah akşam hangisi dayanır ?

Neden Bmw ve Mercedes premium modellerinde tork konverterli şanzıman kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UberJager -- 26 Nisan 2015; 18:05:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UberJager

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

grafiklerin görselleri çok kötü birde bu puanlamayla allah yardım etsin

İstanbul trafiğinde Cift kavramada kullandım, Tork konverterli şanzımanlı arabada.

Dur kalk d100 pendik kartal trafiğinde, ayda 26 gün sabah akşam hangisi dayanır ?

Neden Bmw ve Mercedes premium modellerinde tork konverterli şanzıman kullanıyor.

aradaki yakıt farkı bir hayli gazla + 0 km alıyorsum banane arızalansa servis düşünsün ayrıca da powershift ve edc gayet başarılı şanzımanlar

• airarmada A kullanıcısına yanıt
    Tork konverterli CVT neden almıyayım mesela. Toyota Yaris. Nissan micrayı test ettim kötü izlenim bıraktı.

Kavrama Tork konverter olması illa çok yakcak anlamaına gelmiyor. ETG6 şanzımanlı 6 ileri 308 mesela piyasadaki en az yakan araba. Ama çok pahalı.

Edc Megane kullandım. Performansını beyenmedim. Powershift focus ise köprüde Transmision Faulier verdi. sağa çekip soğumasını bekledik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UberJager -- 26 Nisan 2015; 18:14:19 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.