Şimdi Ara

Lenovo'dan Zenfone 2'ye rakip : K80

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lenovo'dan Zenfone 2'ye rakip : K80

Asus'un yılın başlarında duyurduğu 4GB RAM'li Zenfone 2 modelinin ardından Xiaomi Mi Note Pro modelinin de aynı RAM seviyesi ile duyurulduğunu görmüştük. Lenovo da pazara 4GB RAM'li bir akıllı telefon sunuyor.

K80 adındaki bu model yer yer Asus Zenfone 2 modeli ile benzerlik gösteriyor. 5.5 inçlik Full HD ekrana sahip olan modele muhtemelen 2GB RAM'li Zenfone 2 versiyonunda da yer alan Atom Z3560 yongaseti gücünü veriyor. Bay-Trail tabanlı olan 4 çekirdekli yongaseti 1.8GHz saat hızında çalışıyor ve PowerVR G6430 grafik birimi barındırıyor. 

Modelin arka 13MP çözünürlükteki kamerası OIS desteği sunarken, 4000mAh gücündeki batarya kullanıcının bir günü çıkarmasını rahatlıkla sağlayacaktır. Model 8.5mm kalınlığa sahip. Ayrıca LTE desteği de mevcut. 

Asus gibi RAM farklılaşmasına giden Lenovo, 4GB RAM taşıyan versiyonu 290$ yaklaşık fiyat etiketi ile satışa sunuyor. 2GB RAM ve 32GB depolama kapasitesine sahip olan versiyon ise 240$ seviyesinden satılacak.  

• Hadi bakalım 1000tl altı pazar iyice hareketlenmeye başladı. Birde Xiaomi girse ülkemize tam olacak.

• "K30 note"230 dolardan sipariş verdim
    Xseller..
    Benim oğlana
    15 gün sonra gelsin kendime k80 alayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel hamleler. Batarya 4000mah. Ekran keşke 5" olsaydı. Ama lenovo buraya getirmez, getirse de fahiş fiyata satar.

• şu telefon ülkemizde 1000 tl altı satılsa kapış kapış satılır.... DUY SESİMİZİ LENOVO :D :D :D

• bunlar 4 gb ram de acaba ddr si kaç bilen var mı acaba ? 3 gb olup ddr4 ile 4 gb ddr2 arasında baya fark olması lazım .. iyice öğrenmek lazım.. birde işlemci 1,8 tamam 2,3 le arasında biz çok fark duymayız ama bildiğim kadarıyla bu ,iki ana kart arasında grafik birimlerinin gücü de baya farklıymış .. snap 600 ile snap 810 gibi olabilir.. yani aslında bize şöyle bir tercih bırakıyorlar ya işlemcin ve gpu çok sağlam olur ama pilin 3000 mah olur günü zor çıkartırsın .. yada 1.8 işlemci hafif bir gpu ve 4000 mah ile 2 gün teli kullanırsın.. son olarak k80 de çift sim mi acaba :)

• quote:

Orijinalden alıntı: metalinca

bunlar 4 gb ram de acaba ddr si kaç bilen var mı acaba ? 3 gb olup ddr4 ile 4 gb ddr2 arasında baya fark olması lazım .. iyice öğrenmek lazım.. birde işlemci 1,8 tamam 2,3 le arasında biz çok fark duymayız ama bildiğim kadarıyla bu ,iki ana kart arasında grafik birimlerinin gücü de baya farklıymış .. snap 600 ile snap 810 gibi olabilir.. yani aslında bize şöyle bir tercih bırakıyorlar ya işlemcin ve gpu çok sağlam olur ama pilin 3000 mah olur günü zor çıkartırsın .. yada 1.8 işlemci hafif bir gpu ve 4000 mah ile 2 gün teli kullanırsın.. son olarak k80 de çift sim mi acaba :)

Ddr 2 veya 3 olmasını günlük kullanımda anlamak çok zor şu anda 4 gb ram gerektiren oyunda olmadığı için pek önemli değil bence

• Daha Lenovo P90 bile gelmemişken bunun gelmesi çok zor. Lenovo Türkiye'de nasıl bir yol haritası çizmiş anlamak zor.

• Dandik dandik telefonlari 1000 tl ustu buna ister 2000

• Mickey Goldmill kullanıcısına yanıt
    Hocam k80 sanki p90'ın 4 GB ramli ve 64 gblik romlu hali gibi. Büyük olasılık k80'in işlemcisi p90 ile aynıdır yani 1.83 ghzlik intel atom z3560.
    Hatta gsmarena'da 2 gb ram ve 32 gb ramli modeli de var ki buyuk olasılık p90 ile birebir aynı. Belki de yurtdışına gönderecekleri model olabilir bu k80.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O da güzel bir telefon. Güle güle kullanın hocam.

• Bu gidişle Zenfone 2den önce bile gelebilir

• acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Ram dışındaki tüm özellikleri aynı hocam. 2GB Ram'e sahip modeli bildiğimiz P90 zaten. Ülkemizde bu telefonları görmek isterim ama Lenovo ülkemize pek çekici modeller getirmiyor maalesef.
  • Mickey Goldmill kullanıcısına yanıt
    Evet dediğiniz doğru. Getirdikleri modeller pahalı, herhalde piyasa araştırması yapmak istediler. Umarım vazgeçmezler bizim pazardan... O k3 note ve bu k80 iyi satar bizde 1000 TL altına satılırsa.

• iğrenç bir fiyat politikası var Lenovo nun Türkiye pazarına özellikle telefonlarında, ve getirdikleri en silik modeler...

cihazlarını inceleme şansı buldum incelikleri ve şıklıklarına diyecek yok,zira mobil ürünlerdde incelik çok önemli ne kadar buyuk ekran olursa olsun,ve z2 bu cihazlardan malesef kalın.

• lenovonun tr fiyat politikası diye bişey arkadaşlar adam yurtdışında 400 tlye sattığı tlfnu burda 800 tl ye satıyorsa burda başka bişeylere bakmak lazım sonuçta 400 tl ye satarken fiyat politikasızmı satıyor .
  • Asusun 4 gb ram balonu patladı, bir telefonu Ocak ayında tanıtıp daha hala piyasaya sürememenin cezasını çekecek. İnsanların sabrıyla bu kadar oynamamalıydın ey asus. Senin telefonunun gelmesini çok bekledim ama daha da beklemem. Bir telefonu satın almak için maksimum 3 ay sabrederim. 3 aydan sonra sabır taşı çatlıyor.

• 4 gb ramli,4000 mah bataryali telefonu 1000 lira altina hayal edenlere soruyorum;

Sen olsan evladina bile vermezsin o fiyata.

• quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

4 gb ramli,4000 mah bataryali telefonu 1000 lira altina hayal edenlere soruyorum;

Forumun ikinci el bölümünde çok garip şeyler oluyor, bir bakın derim, elbet bir yolunu bulup bu telefonu da Çinden bile daha ucuza getirirler bir şekilde

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

4 gb ramli,4000 mah bataryali telefonu 1000 lira altina hayal edenlere soruyorum;

Forumun ikinci el bölümünde çok garip şeyler oluyor, bir bakın derim, elbet bir yolunu bulup bu telefonu da Çinden bile daha ucuza getirirler bir şekilde

Forumun 2.el bolumunu cok iyi biliyorum.cinden o fiyata getirirsin de benim sozum distrubutor garantisi altinda getirenler o fiyata vermez mumkun degil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.