Şimdi Ara

camry - rover 75 - saab 9-5-volvo s80

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herşeyden önce bu arabaların ikinci elinin olmadığının bilincindeyim yani o riski alıyorum zira konforlu E sınıfı bir arabaya nispeten uygun fiyatlarla binmenin karşılığında arabayı satamama yada uzun süre uğraşma riskini alınabilir görüyorum...

fiyat kriterleri birbirine yakın olan 3 arabanın 2001-2003 dönemi modelleri arasında bir tercih yapmak istiyorum; hepsi 25 civarına bulunabiliyor (benzer fiyat kriterinde ve yakın yaşta bulunabilecek başka önerisi olanların da önerilerine açığım)

bu arabaları mekanik sorunsuzluk (özellikle de şanzıman), lpg uyum ve verimi, parça bulunurluk ve fiyatı bakımından birbirleriyle kıyaslarsak sizce hangi tercih ağır basmalı?

• Saab veya Volvo öneririm büyük şehirde isen. Yolsa Camry al gitsin. Rover'da iyidir fakar parça ve usta sıkıntısı oluyor. Ben olsam Volvo'ya veya Saab'a bakarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2003 model S80 sahibi olarak dana tek önerim şu olucak. Bu sınıf araçlar için basın ağrımasin istiyor isen aracı alır iken 3-5 fazla vereceksin . Ayrıca 25 bine satılan makam arabasi çıkması bakımsız s80 ler .

Ben aracım dan gayet memnunum . Gerek bakim ücretleri gerek parça fiyatları standart derecede. Konfor deseniz zaten tartışılmaz . Bu tür araçlar da araç kadar gittiğiniz serviste önemlidir .
    Sormak İstediğiniz soru olur ise memnuniyet ile cevaplarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araçların daimi alıcısı vardır. Hiç bir araç satılamaz değildir.

Saab kullanıcısı olarak Denim_Blue arkadaşın dediği gibi büyükşehir'de iseniz gayet güzel alınır. Saab'ı ilk sahibinden almaya bakmakta her zaman yarar var.
  • Volvo daha iyi bir seçim olur. Rover ve Saab'ın usta ve parça sıkıntısı daha fazla olur. Alternatif olarak 607 de düşünebilirsiniz.
  • Avensis almadan once camry almaya niyatlenmistim. 2004 modelini test etmistim. Araba cok basarili kesinlikle. Ic mekani, koltuklarinvs cok kaliteli. Saglamlik ve sorunsuzluk olarak digerlerinden daha iyidir diye dusunuyorum. Amerika icin uretilmis ve yillarca en cok satan olmus bir arac.

Kotu yani ise otomatik sanzumani. Aracin gucunu yiyor bitiriyor resmen.
  • erhanbabacan kullanıcısına yanıt
    9-5 mi 9-3 mü kullanıyorsunuz?
    aslında volvoda da saab'da da d ve e segmentleri arasında uzaktan bakılınca hemen hiç fark yok gibi... gördüğüm kadarıyla modelleri eski bile olsa lpg'li az bulunuyor genelde benzinli acaba yakıtı mı avantajlı yoksa dönüşümde mi sorun var?... yoksa hepsi araba tutkunudur da ondan mı tüp takan az?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlkkln

aslında volvoda da saab'da da d ve e segmentleri arasında uzaktan bakılınca hemen hiç fark yok gibi... gördüğüm kadarıyla modelleri eski bile olsa lpg'li az bulunuyor genelde benzinli acaba yakıtı mı avantajlı yoksa dönüşümde mi sorun var?... yoksa hepsi araba tutkunudur da ondan mı tüp takan az?

Ben 9-3 kullanıyorum. 2.8 litre motor hacmine sahip 250 beygir. Normal kullanımda şehir içi 14 litreyi geçmiyor. Çoğunlukla Saab sahipleri arabalarına bağlı insanlardır. Lpg takmazlar. Ama durum değişebiliyor. Aracına bağlı olup Lpg'nin en iyisini takan çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanbabacan

quote:

-

Ben 9-3 kullanıyorum. 2.8 litre motor hacmine sahip 250 beygir. Normal kullanımda şehir içi 14 litreyi geçmiyor. Çoğunlukla Saab sahipleri arabalarına bağlı insanlardır. Lpg takmazlar. Ama durum değişebiliyor. Aracına bağlı olup Lpg'nin en iyisini takan çok.

9-3 ve 2.8 litre mi? satılıklar içerisinde öyle bir araçla karşılaşmadım hiç... özel sipariş mi? 14 litre çok gibi görünse de aslında benim 2010 model accord da o kadar yakıyor... 9-5 ila 9-3arasında tasarım neredeyse aynı gibi duruyor boyut farkı var mıdır?

• rover 75 gereksiz bir araç türkiye şartlarında.

toyota camry hem yürütme maliyeti hem de soruzsuzluk olarak hepsinden iyidir. kolay kolay arıza yapmaz.

volvo s80 temizini o paraya bulamazsınız. voolco s80 donanım,konfor, performans olarak çok keyiflidir. ancak tamamen elektronik kontrollü bir araçtır. bazı konularda kronik problemleri bulunur. vvti dişlisi ve sensörü, krank açı sensörü vs. ayrıca lpg uyumu sıkıntılı bir motoru vardır. prins harici başka bir marka ile montajı yapılmış motorlarda uzun kullanım sonucu silindir kapak contası yakma problemi vardır.

saab 9-5 de volvo 80 muadilidir. bakmak ve yürütmek sabır ve para ister.
  • Yolda giderken Önümde bir camry durdu çok geniş ve oturaklı bir görünüşü var Sürüş olarak kullanmadığımdan yorum yapamayacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erhanbabacan

quote:

-

9-3 ve 2.8 litre mi? satılıklar içerisinde öyle bir araçla karşılaşmadım hiç... özel sipariş mi? 14 litre çok gibi görünse de aslında benim 2010 model accord da o kadar yakıyor... 9-5 ila 9-3arasında tasarım neredeyse aynı gibi duruyor boyut farkı var mıdır?

9-5 çok az daha uzundur. Ayrıca koltuk soğutma sistemi de mevcuttur. 9-5'lerin tek sevmediğim yanı kokpitteki döşeme ile elektronik ürünlerin renk farklılığı. Örneğin kokpit siyah, ama teyp klima gibi aksamlar gri. Sırf o yüzden 9-5'e bakmadım. 2.8'lik 9-3'ler çok az var Türkiye'de. İlana giren satılıyor. Çoğu 2.8'ler hep düşük kilometrede yıpranmamış araçlar. Bende böyle bir tanesine denk geldim ve hemen aldım. Aracımın ilk hali. Tabi ben şimdi üzerinde harika değişikliklere başladım. Geçen hafta , ön farlar ve arka stoplar temizlendi ve cilalandı. Bu hafta cam filmleri yapıldı ayrıca iki parça ufak göçüğü vardı onlar çektirildi boyasız olarak. Önümüzde ki hafta jantlar ve kaliperler temizlenecek. önümüzde ki ay ise komple detailing yapılacak.
     camry - rover 75 - saab 9-5-volvo s80 camry - rover 75 - saab 9-5-volvo s80 camry - rover 75 - saab 9-5-volvo s80

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.