Şimdi Ara

Resmi ağızdan onay geldi; 2016 yılında Nokia imzalı Android telefonlar göreceğiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
1.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Resmi ağızdan onay geldi; 2016 yılında Nokia imzalı Android telefonlar göreceğiz 

Hafta başında sizlere de aktardığımız üzere piyasaya düşen bir iddia Nokia'nın önümüzdeki yıl telefon sektörüne geri döneceğini iddia ediyordu. Nokia Çin başkanı tarafından verilen bir demeç ile bu iddia resmen onaylandı ve 2016 yılında piyasada Nokia markasını taşıyan akıllı telefonları görüyor olacağız.

Daha önceki iddiada işletim sistemi bilinmeyen cihazların Android işletimine sahip olacağını açıklayan Nokia başkanı modellerin muhtemelen Çin'in Sichuan bölgesindeki fabrikalarda üretileceğini de açıklamalarına eklemiş.

2013 yılında mobil cihazlar depertmanını Microsoft'a satan Nokia, anlaşma gereği 31 Aralık 2015 tarihine kadar Nokia markasını taşıyan akıllı telefon piyasaya süremiyor. Bunun yanında bilindiği üzere Nokia'nın tasarladığı Android işletim sistemli N1 tableti Foxconn'a lisanslanıp üretilerek piyasaya sürülmüştü.

Ekstra olarak Android cihazlar için Z Launcher isimli ana ekran uygulamasını da geliştiren Nokia'nın bu yönden bakıldığında Android cephesine hiç de yabancı olmadığını ve Android tabanlı akıllı telefonlar hazırlamakta zorlanmayacağını düşünebiliriz.

Açıklamarına önemli bir detay olarak Nokia'nın Ar-Ge departmanının kalıcı olarak Sichuan, Çin'e taşınacağını da açıklamalarına ekleyen Nokia Çin başkanı, firmanın geleceğini parlak gördüğünü belirtiyor. 

• 3310 a android yüklesin

başarılı bir firma daha evlerde telefon yokken türkiye pazarlarında nokia vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xronize -- 24 Nisan 2015; 22:42:52 >
  • Başarılı olması dileğiyle.
  • Eli yüzü düzgün bir donanım ile çıksın bir saniye bile tereddüt etmem alırım. Hiç Android almadım ama sırf Nokia olduğu için alınır.
  • Nokia,cihazlarına program olarak çok güzel destek veriyor,windows phone için harika uygulamalara imza attı.. Aynısını androidde de yaparsa güzel şeyler olur.. Tek isteğim gelse yine eskisi gibi sıradışı cihazlara imza atsa da bizi şu standart bar tipi telefonlardan kurtarsa,her tur değişime açığım kızaklı katlanır sürgülü telefon özledim,sıkıldım hep aynı tipten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: j&j

Nokia,cihazlarına program olarak çok güzel destek veriyor,windows phone için harika uygulamalara imza attı.. Aynısını androidde de yaparsa güzel şeyler olur.. Tek isteğim gelse yine eskisi gibi sıradışı cihazlara imza atsa da bizi şu standart bar tipi telefonlardan kurtarsa,her tur değişime açığım kızaklı katlanır sürgülü telefon özledim,sıkıldım hep aynı tipten..
    İlkleri senle yaşadık be Nokia, insan ister istemez olumlu bakıyor :) Sabırsızlıkla bekliyoruz !
  • Nokia için alırım.

Fiyatı ne olursa olsun yeter ki Nokia gibi Nokia olsun.
  • düzgün fiyattan girerse alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Nokia için alırım.

Fiyatı ne olursa olsun yeter ki Nokia gibi Nokia olsun.
    simbian ile geri dönsünler
  • meizu ile bi planları vardı bakalım efsane kameralı güzel bir telefon gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcankorkmaz

meizu ile bi planları vardı bakalım efsane kameralı güzel bir telefon gelebilir.
    Bırak androidi arkadaş geliştir şu meego ve belle sistemlerini
    Çok sevindim habere umarım güzel telefonlar gelir.
  • Bakalım 2.kez batacaklar mı?
  • Boşver androidi meego ile piyasaya dön , marketi gelişmemiş olsada meego harika bir sistemdir.

Şimdi andro ile piyasaya çıkarlarsa birdaha bu sistemin pençesinden kurtulamazlar.
  • şimdiye kadar niye inat etmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Bakalım 2.kez batacaklar mı?

Bizim burada bir market var adamlar düzenli olarak her sene batıyor. Sonra farklı bir isimle tekrardan kuruluyorlar.
  • Adı nokia olacak ama eski kadrodan kimse kalmadı.Bir kısmı jolla yı kurdu ve sailfish ile uğraşıyor,bir kısmı apple a gitti,bir kısmı microsoft a gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 302sino

Başarılı olması dileğiyle.

Dileğine amin diyorum.
    İlk kullandığım telefon olduğu için Nokiaya her zaman sempati duyarım.
  • nokia android ile gelir microsoft'un nokia'dan arakladığı lumia serisni tokatı basar sonra microsoft gider bidaha alır.
  • zamanında inat etmeseydi Samsung Apple Nokia üçlüsünü görürdük şimdi
  • Kendine has tasarımla gelmezse boşuna çıkar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.