Şimdi Ara

HERE harita hizmeti Apple'a satılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HERE harita hizmeti Apple'a satılabilir

Nokia'nın 13 milyar dolarlık dev Lucent-Alcatel satın alma hamlesinden sonra bünyesindeki HERE harita hizmetini kesinlikle satacağına dair yorumlar gelmeye başladı. Son bilgiler Nokia'nın potansiyel müşteriler aradığı yönünde.

HERE harita hizmeti için 8 milyar dolara Navteq firmasını bünyesine katan Nokia, bununla birlikte bırakın maliyeti çıkarmayı gittikçe daha fazla zarar etmeye başladı. Bu bakımdan makul bir fiyata hizmeti elden çıkarıp mali durumu dengelemeyi amaçlıyor. 

Nokia'nın istediği miktar 3.2 milyar dolar. Nokia hizmetini Apple, Amazon, Alibaba, Facebook, Baidu ve Sirius XM firmalarından birisine satmak istiyor ve konuda perde arkasında bazı çağrılar yapılmaya başlandı. Ancak buna hangi firmanın cevap verdiği şimdilik bilinmiyor. 

Liste içerisinde her firmanın devasa bir harita hizmetine ihtiyaç duyabileceği düşünülüyor. Ancak Apple'ın geçmişte yaşadığı harita ile ilgili problemler göz önüne alındığında HERE hizmeti altyapısını oldukça güçlendirecektir. Hatırlanacağı üzere bir dönem Apple'ın şu anda Google bünyesinde olan Waze sosyal harita hizmetini satın alacağı gündeme gelmişti.  

• Appleda para var ama kafa yok. Here hizmeti en az 5 kağıt eder ,3.2 kağıt bedava demek parası olan kaçırmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple Google ile rekabet için koz olarak kullanabilir.

• Umarım satılmaz madem 2016'da piyasaya dönme fikirleri var satmasalar bari. Ama başka bir firmanın satın almasındansa Apple alsın daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • google yerine apple alsın ama satmamalsrı daha iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elindeki her şeyi Amerikalılara kaptırıyor. Üstüne bide 2016'da piyasa ya Android ile çıkacaklar.

• Haberin içeriğine bakarsak başlık bu mu olmalı...

Aynı haberi başka kaynakta okuduğumda Microsoft un alma ihtimalinin yüksekliğinden bahsediliyordu.

Sebep olarak da here in 10 yıllık kullanım lisansına sahip olduğu idi..

Bu Microsoft un en güçlü adaylardan biri olduğunu gösterir.

Sonuç olarak bu satışta alıcı olarak tek firmanın adı ile başlık açmak bence doğru değil...

5-6 tane güçlü talip varken başlıkta apple...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 24 Nisan 2015; 21:57:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: True_Sun

Haberin içeriğine bakarsak başlık bu mu olmalı...

Aynı haberi başka kaynakta okuduğumda Microsoft un alma ihtimalinin yüksekliğinden bahsediliyordu.

Sebep olarak da here in 10 yıllık kullanım lisansına sahip olduğu idi..

Bu Microsoft un en güçlü adaylardan biri olduğunu gösterir.

Sonuç olarak bu satışta alıcı olarak tek firmanın adı ile başlık açmak bence doğru değil...

5-6 tane güçlü talip varken başlıkta apple...

Yoruma baktım haberin yazarına baktım şimdi gidiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Umarım satılmaz madem 2016'da piyasaya dönme fikirleri var satmasalar bari. Ama başka bir firmanın satın almasındansa Apple alsın daha iyi.

Haklısınız hocam elinde doğru dürüst bir here kalmış eğer Nokia satarsa yazık olur. Bir çok kişinin sırf here servisleri için Lumia aldığı oldu madem geri dönüş olacak ve dolayısıyla rekabete girilecek o zaman zayıf olduğu konuda Apple'ı güçlendirmeye gerek yok.

• Apple harita hizmetini alirsa "haritayı biz bulduk" derler.

• Ben htc Olucam 1 dk durmam hemen alırım Her Telefon alana beleş here diye peynir ekmek gibi satar

• quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Ben htc Olucam 1 dk durmam hemen alırım Her Telefon alana beleş here diye peynir ekmek gibi satar

Nokia Here ücretsiz değil mi? Google Playde 1milyon inmiş.
    Sygic sesli navigasyon ücretli ve Google Play de 10 milyon inmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0Ben htc Olucam 1 dk durmam hemen alırım Her Telefon alana beleş here diye peynir ekmek gibi satar
    Nokia Here ücretsiz değil mi? Google Playde 1milyon inmiş. Sygic sesli navigasyon ücretli ve Google Play de 10 milyon inmiş.

HereMaps ücretsiz HereDrive+ değil

• ah şu HERE'ı da alsa MS...

• quote:

Orijinalden alıntı: turyunus

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0Ben htc Olucam 1 dk durmam hemen alırım Her Telefon alana beleş here diye peynir ekmek gibi satar
    Nokia Here ücretsiz değil mi? Google Playde 1milyon inmiş. Sygic sesli navigasyon ücretli ve Google Play de 10 milyon inmiş.

HereMaps ücretsiz HereDrive+ değil

Drive+ Lumia kullanıcılarına ücretsiz.
    android'de sadece HERE olarak geçiyor; Drive, Maps, City Lens ayrımı yok ve sadece Maps ve Drive içeriyor sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Ben htc Olucam 1 dk durmam hemen alırım Her Telefon alana beleş here diye peynir ekmek gibi satar

Nokia Here ücretsiz değil mi? Google Playde 1milyon inmiş.
    Sygic sesli navigasyon ücretli ve Google Play de 10 milyon inmiş.

Hocam sygic yıllardır var ama here gün geldi daha.

• Bu satın alma olayı en çok Apple ın işine yarar ve here haritalar uygulamasını sahlandirir

• Peki microsoft ne yapacak...

• Trafik destegi olmadikca hic biri yandex e rakip olamaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Apple harita hizmetini alirsa "haritayı biz bulduk" derler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.