Şimdi Ara

Samsung ilk 10 gün Güney Kore'de 200 000 Galaxy S6 serisi sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung ilk 10 gün Güney Kore'de 200 000 Galaxy S6 serisi sattı

Samsung'un amiral gemi akıllı telefon serisi Galaxy S6 ile ilgili satış hedefleri her geçen gün yükselirken, ilk rakamlar da gelmeye başladı. Seriye ilginin beklenenden düşük olabileceği belirtiliyor. 

Firmanın anavatanı olan Güney Kore'de ön sipariş tahminleri 300 000 bin rakamına yaklaşmıştı. Ancak satışlar başladıktan sonraki ilk 10 gün içerisinde 200 000 rakamına ulaşıldı. 

Seriye olan ilginin tahminlerin biraz aşağısında kaldığı görülüyor. Ancak Güney Kore'deki yoğun rekabetin satışları etkilediğine inanılıyor. Ayrıca Güney Kore'de operatörlerin sunduğu Galaxy S6 kampanyalarında indirim miktarı biraz az olduğu için müşteriler de çekimser kaldı.

Global pazarda Samsung biraz daha rahat olacak zira HTC, Sony, LG gibi rakiplerin geçen yıl kadar satışlara etki etmeyeceği düşünülüyor. Zaten rakip amiral gemi modellerinden haberler geldikçe Samsung satış hedefini yükseltti. Son rakamlar Samsung'un yıl sonu hedefinin 70 milyon olduğunu gösteriyor.  

• Turkiye de 200 bile degildir .

• samsung note 2 den sonra beni şaşırtacak bir değişikliği yok !
    standart gelişen teknolojiye göre üretilen sıradan bir üründen başka bir şey değil
    şaşırt bizi samsung ta şaşıralım biraz !

• Devir degisti artik. Telefon her ne kadar guzel olsa da(zaten oyle) Cinli firmalar buyuk markalarin ayagina sıktı resmen.

• Edge ile s6 arasinda 10 dolarlik maliyeti 500 tl olarak yansitirsan , satmaz o telefon .

Delik zamanla kuculecek . S6 2000 olunca s6 edge 2200 olacak. Bunu bilerek 3000 lira vermek akıl karı değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar ilk çıkış fiyatıyla da kar ediyor 1 yıl sonraki fiyatıyla da kar ediyor.
    Dünya genelinde satış rakamlarını çok merak ediyorum :)
    iPhone 6'lar 1 haftada 10 milyon satmıştı.

• Çok bile satmış yemin ediyorum.

• Canını sıkma ekrem samsung apple ı yine tokatlaycak..

• Oncelikle sunu belirteyim eline iPhone,HTC almayanlar bu yorumuma cevap yazmasin.S6 guzel bir kameraya,performans canavari bir cpu ya ve harika bir ekrana sahip ama kesinlikle premium sinif bir dis iskelete sahip degil.Biraz kurcaladim cihazi ve ilk elime aldigimda yanlarda bulunan cercevenin soguklugunu sertligini hissetmedim aksine cihazin yanlari plastik gibi geldi ve kolayca cizilebilecegini farkettim.Elde tutusu mukemmel ama cok hafif hic saglam gibi gelmedi.iPhone 5S, M8 daha bir hissettirdi premium oldugunu.Parmak izlerini saymiyorum bile.Cihazin tek eksisi bu bana gore.Cihaz bence Samsung'un premium denemesiydi.

not:duzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Markus Schulz -- 24 Nisan 2015; 22:18:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Samsung batıyorcular" gelir şimdi :)

• Samsung iPhone satışlarıyla baş edemeyeceğini bildiği için hedefi küçük tuttu.Apple tedarikçilerinden gelen bilgiler iPhone 6 ve plus modellerinin 200 milyon'a yakın satacağını öngörüyordu.Samsung asla 200 milyon s6+s6 edge hedefi koyamaz koysa da satamaz hatta üzerlerine note 4 ve onun edge'sini eklesen yine satamaz.30 milyonda kalırsa şaşırmam.Premium demek iPhone demektir Samsung demek değildir.Bu 2007 de böyleydi 2015 te de böyle.

• Fiyatı 1999tlden 2999tlye çıkarıp üstüne çok satmayı beklemek ne kadar mantık lı?? Hepsi için geçerli iphone hariç, ip alanlara yorum yapmıyorum:)

• 1500 liradan fazla vermeyeceksin hiç bir telefona, seve seve düşecekler
  • 5g gelene kadar kadar yeni telefon almıyorum =)

• Daha önce demiştim yine diyorum... Galaxy s6 modelleri için 70 milyon çok fazla satamaz o kadar... bir telefon ilk çıktığı aylarda fazla satar. Eğer galaxy s6 ilk ayda 10-15 milyon satmasa 1 yılda 70 milyon çok zor..

3-4 yıllık samsung kullanıcısı olarak konuşuyorum.. samsungu samsung yapan ve onu alan çoğu kullanıcı hafıza kartı ve micro sd kart için alıyorlardı.. Şimdi bunları kaldırdığı için o kadar satamaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: foreveriphone

Samsung iPhone satışlarıyla baş edemeyeceğini bildiği için hedefi küçük tuttu.Apple tedarikçilerinden gelen bilgiler iPhone 6 ve plus modellerinin 200 milyon'a yakın satacağını öngörüyordu.Samsung asla 200 milyon s6+s6 edge hedefi koyamaz koysa da satamaz hatta üzerlerine note 4 ve onun edge'sini eklesen yine satamaz.30 milyonda kalırsa şaşırmam.Premium demek iPhone demektir Samsung demek değildir.Bu 2007 de böyleydi 2015 te de böyle.

Hahahahahhahahaha

• quote:

Samsung iPhone satışlarıyla baş edemeyeceğini bildiği için hedefi küçük tuttu.Apple tedarikçilerinden gelen bilgiler iPhone 6 ve plus modellerinin 200 milyon'a yakın satacağını öngörüyordu.Samsung asla 200 milyon s6+s6 edge hedefi koyamaz koysa da satamaz hatta üzerlerine note 4 ve onun edge'sini eklesen yine satamaz.30 milyonda kalırsa şaşırmam.Premium demek iPhone demektir Samsung demek değildir.Bu 2007 de böyleydi 2015 te de böyle.

Entrynin sonunda zaaaaaa olmalıydı böyle olmamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Oncelikle sunu belirteyim eline iPhone,HTC almayanlar bu yorumuma cevap yazmasin.S6 guzel bir kameraya,performans canavari bir cpu ya ve harika bir ekrana sahip ama kesinlikle premium sinif bir dis iskelete sahip degil.Biraz kurcaladim cihazi ve ilk elime aldigimda yanlarda bulunan cercevenin soguklugunu sertligini hissetmedim aksine cihazin yanlari plastik gibi geldi ve kolayca cizilebilecegini farkettim.Elde tutusu mukemmel ama cok hafif hic saglam gibi gelmedi ama saglam.iPhone 5S, M8 daha bir hissettirdi premium oldugunu.Parmak izlerini saymiyorum bile.Cihazin tek eksisi bu bana gore.Cihaz bence Samsung'un premium denemesiydi.

Napsalardı ağır olsun diye adamantiumdan mı yapsalardı  onu geçtim yazdıklarından bişiy anlamadım."hiç sağlam gibi gelmedi ama sağlam" nası bir cümledir arkadaş? İphoneu veya htcyi eline almayan adam var mıdır sence forumda? Hayır anlamadım ki müzede mi sergileniyor bu cihazlar??

• quote:

Bunun sana bana yada bu mesaji okuyan herhangi birine ne faydasi var peki ?? :)
    Eninde sonunda bir telefon sonucta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 24 Nisan 2015; 22:16:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.