Şimdi Ara

Uefa Kupası Yarı Finalistleri.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sevilla-Fiorentina

Galatasaray'ın alırken elediği takımlar B.Dortmund 1998 Şamp Ligi şamp. Leed United. ertesi senenin şampiyonlar ligi yarı finalisti. ve Arsenal.

bu takımlar arasında bunları başarabilcek bir takım var mı yok bence.
    Gerçekten UEFA Kupası çok prestij kaybetmiş

• Şampiyonlar Ligi'ne katılan takım sayısı artınca oldu bunlar.
  • Napoli hakediyor kesinlikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Napoli döverek alır kupayı.

• Sevilla gizli favorim

• napoli diğer takımların çok üstünde hani napolili futbolcular kazansa zaten biz kazanabilirdik deyip çokta önemsemezler o derece favori 2 yıl önceki chelsea kupayı aldığındaki kadro kadar kaliteli şuanda
  • Uefa değil dünya futbolunun genelinde olan bir durum bu. Eskiden daha fazla rekabet vardı. Şimdi ise iyi takımlar var ve çok iyi takımlar var. Bunların arasında uçurum oluştu. Çok iyi takımlar kendi aralarında iyi takımlar kendi aralarında çekişiyor. İyice money talks oldu.
  • sevilla almasın artık yeter
    fio favorim
  • UEFA'da 2, ŞL'de 1 İtalyan olacak inşallah.
  • Şampiyonlar liginde gruplara kalınca Avrupa ligi şampiyonundan daha fazla para alıyorsun. UEFA'nın Avrupa ligini cazip hale getirmek için ödülleri arttırması lazım.
  • Dünyada artık büyük liglerde ki büyük takımlar ile diğerleri arasındaki makas açıldı.
    İspanya'da bir zamanlar Deportivo ile Valencia Real ve Barça'nın canına okurdu.
    İngiltere için makas farkı olarak değişen bir şey yok ancak Premier lig'in starları artık İngiltere'den kaçıyor.
    İtalya en can alıcı değişime uğradı. Herkes şike skandalı desede ondanda önce Parma, Lazio, Roma gibi takımlar güçlerini kaybetmişti. Hatta Roma şike skandalı sayesinde Milan ve Juve'nin bir dönem önündeydi.
    Artık futbol değişiyor; 5 yıl sonra Belçika futbolu bana göre hem lig hemde milli takım olarak Hollanda'yı geride bırakıcaktır. Rivaldo, Sheva, Crespo, R10 tarzı az koşan tekniğiyle, şutlarıyla zevk veren adamlar azaldı.
  • klite düşmüşse biz de alaydık o zaman. hiç çamur atmayın, beşiktaş guruplardan çıkamıyor, fener vs desen 1 sene gazla gitti çeyrek final miydi yarı final mi o kadar, o kadar prestij kaybettiyse bizim takımlar nerde ?
  • Yazık oldu bize

Napoli alsın bi italyan takımının almasını isterim

Wolfsburga yazık oldu şanssız kura çektiler

• birde şöyle bir şey var. adını sanını duymadığımız takımlar intertoto kupasında elenip katılamıyordu uefa'ya. şimdi ise direk uefa'dan başladıkları için takımınların kalitesi düşmüş oldu.
  • bu olay şunla ilede alakalı olabilir eskiden takımlar namus için oynardı şimdi para için oynuyorlar bi çok büyük kulüp uefayı takmayıp eleniyor
  • Sevilla iyi oynuyor.Sevilla kazanır umarım.
  • parayi biniproya bastım.

• En çokta şu UEFA Kupasının eski prestiji yok lafına sinir oluyorum. Madem bu güçlü takımlar arasında o kupaya ulaştın son 15 yıldır ne yapıyosun diye sorarlar adama. Sadece Galatasaray için değil tüm Türk takımları için geçerli bir durum bu. 15 yıldır bu kötü prestijsiz kupada (!) bir final bile yapamamıșsın. Tromso, Young Boys, Chickura gibi takımlara elenmişsin hala kupaya laf atma peşinde olanlar var.

Ayrıca bir noktaya daha değinmek istiyorum. Şimdi ki Şampiyonlar Ligi'ne İspanya, Almanya, İngiltere gibi futbolun zirve yaptığı ülkelerden dörder takım katılıyor misal İngiltere'de müzmin dördüncü her sene Şampiyonlar Ligi'nde. Hatta yeni uygulamayla beraber eğer Sevilla kupayı alırsa 5 İspanyol takımı Şampiyonlar Ligi'nde yer alacak. Bu durumda UEFA Kupasına kim gidecek 6.7. sıradaki takımlar gidiyor. Evet bir kaç yıldır kupa gözden düştü fakat bu yıl sisteme konan kazanan takımın Şampiyonlar Ligi'ne gidecek olması kaliteye gerçekten arttırdı. Bunu Napoli, Sevilla, Fiorentina gibi takımlara bakarak anlayabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

En çokta şu UEFA Kupasının eski prestiji yok lafına sinir oluyorum. Madem bu güçlü takımlar arasında o kupaya ulaştın son 15 yıldır ne yapıyosun diye sorarlar adama. Sadece Galatasaray için değil tüm Türk takımları için geçerli bir durum bu. 15 yıldır bu kötü prestijsiz kupada (!) bir final bile yapamamıșsın. Tromso, Young Boys, Chickura gibi takımlara elenmişsin hala kupaya laf atma peşinde olanlar var.

Ayrıca bir noktaya daha değinmek istiyorum. Şimdi ki Şampiyonlar Ligi'ne İspanya, Almanya, İngiltere gibi futbolun zirve yaptığı ülkelerden dörder takım katılıyor misal İngiltere'de müzmin dördüncü her sene Şampiyonlar Ligi'nde. Hatta yeni uygulamayla beraber eğer Sevilla kupayı alırsa 5 İspanyol takımı Şampiyonlar Ligi'nde yer alacak. Bu durumda UEFA Kupasına kim gidecek 6.7. sıradaki takımlar gidiyor. Evet bir kaç yıldır kupa gözden düştü fakat bu yıl sisteme konan kazanan takımın Şampiyonlar Ligi'ne gidecek olması kaliteye gerçekten arttırdı. Bunu Napoli, Sevilla, Fiorentina gibi takımlara bakarak anlayabiliriz.

Aynı şeye ben de sinir oluyorum. Bir de biz yarı final oynayınca plzeni herkes yener muhabbeti çeviriyorlar. Plzen Napoliyi eledi o sene. Biz napalım? siz dandiksiniz diyip maça mı çıkmayalım. Belki eski havası olmayabilir ama Türk takımları için değil. Biz yıllardır avrupada yokuz, Bjk brujdan fark yemiş, Gs Anderlecte rezil olmuş. O anderlect şuan Şl yarı finalinde olsa burun kıvırırız. Ama işte o takımlar bizimle top niyetine oynuyor biz devam edelim takımlarımızı yüceltmeye.

• edit : avrupa ligi yarı finali olacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.