Şimdi Ara

note 3 - ad.adbirdie sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
3.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung note 3 telefonum dün akşamdan beri girdiğim her sitede ad.adbirdie vs gibi sitelere yönlendiriliyor ve ardından 3 kat hızlandırın, telefonunuza virüs bulaştı , sizin samsung note 3 ünüzün modası geçmiş gibi uyarılarda bulunuyor ve beni farklı farklı app.ların olduğu sitelere yönlendiriyor bir nevi reklam çıkıyor sürekli yani.Birkaç gün önce darbe aldı ve kapanmaya başladı ben de telefonu tamire vermeden önce fotoları kurtarmak için pcye bağladım fakat pc ye bağladıktan 2 3 gün sonra bu uyarıları vermeye başladı. bunun haricinde de dün bir pdf indirdim başka ne bilinmeyen bir siteye girdim ne de bir şey indirdim sebebi nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luca Brasi -- 27 Nisan 2015; 20:45:33 >

• sorunun tp-link modemde olma ihtimali var. Daha önce de eski tp-link modemlerde bir açık olması sebebiyle bu tarz yönlendirmeler vardı. Ben de yine dediğin sitenin sayfasını açıyor her sekme açışımda. Bunu modem üzerinden bağlandığım her cihazda yapıyor. Tablet, telefon, pc fark etmiyor.

Farklı bir modem üzerinden bağlanınca bu sorun olmadığından ben problemin modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
  • Lg g3, nexus 7 ve tp link modem kullanıyorum. Aynı sorun bende de ortaya çıktı. Çözümü var mıdır?
  • Aynı modemden kullandığım başka laptopta ben sorun yaşamıyorum. Aksine aynı google hesabını kullandığım bilgisayar/telefonlarda bu sorun var.

Saatlerdir bu problemle uğraşıyorum çıldırmak üzereyim artık.
  • cayelindenoteye C kullanıcısına yanıt
    sorun sadece telefonlarda değil arkadaşlar PC lerede bulaştı bende 2 gündür uğraşıyorum deliricem
  • Teldeki kullanmadığım herşeyi sildim 2 3 tane virüs taraması yaptım yinede geçmemişti sonra dün kendi kendine geçti sabah işe geldiğimde yine başladı(evde ve işte bağlandığım modem aynı marka model)şimdi buradaki yorumları okuyunca kablosuzla olan bağlantımı kestim tarayıcının geçmişini sildim.Sorun çözülmüş görünüyor şuanlık.

Edit: modem airties 5446 olmalı.Şimdi modeme bağlanıp arkadaşın teliyle de girdim onda da aynı yönlendirmeler oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luca Brasi -- 25 Nisan 2015; 12:12:14 >
  • Hep aynı sorun sanırım yok mu bir babayiğit su sorunu çözsün.
    http://forum.donanimhaber.com/m_105090388/tm.htm
  • Bende işe yaramadı maalesef
  • windows/system32/drivers/etc/hosts dosyasını açıp alttaki satırları ekleyin;

127.0.0.1 xrzybgjsdlkhn8wtnsv2ycmvyj8yxejble36wnkpzed3vukmbu8rytvp7ww2ghq.com
    127.0.0.1 ib.adnxs.com
    127.0.0.1 ad.adbirdie.com

Kullanımda vesaire diyorsa güvenli mod ya da tercihen administrator olarak açılmış terminalde "vi" kullanarak yapabilirsiniz. Bu yöntem sadece zararlı scriptlerin uzaktan yüklenmesini engelliyor sitelere localden erişimi kapadığınız için.
  • değin şeyide denedim croheme'da sorun hala devam ediyor.aynı sorun cep telefonumdada var.hatta ablamın telefonuna baktım ad.adbirdie sorunu ondada vardı
  • arkadaşlar bunun çözümü yokmu, iki defe format attım, dört beş virüs proğramı ile teker teker taratım gene yok. yaaa bu nasıl bir şey. deli ediyor beni. bu sorun yeni galiba. bir çok yere baktım yok. çözüm bulan varsa vardımcı olursa çok sevinirim...
  • arkadaşlar sorun javascript'ten kaynaklanıyor.napın edin ama javascript ve java üzerinde yoğunlaşın.sorunu tam olarak çözünce burda paylaşıcam.benden önce çözen varsa lütfen paylaşsın.
  • Modemi resetle sonrasında da telefonu resetle ya da root varsa host dosyasını sil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne berbat bişey ya, wifi ile bağlanınca özellikle bu mesajlar çıkıyor. Modem Tplink.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 27 Nisan 2015; 18:15:43 >
  • evet aynı sorun 2-3 gündür bende de ortaya çıktı bir türlü temizleyemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Ne yapacağız gençler? Bu nasıl bir illettir. Kilitlendik kaldık kaç gündür. Çözüm bulan olursa paylaşalım. Sevaptır.
  • bilgisayarımda bu virüs var ne yapsam da çözüm bulamadım.

-TAKİP-
  • Kaç kere format attim, kac kere virüs taraması yaptim duzelmedi bende de bu ne bicim bir sey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekşide ilgili başlığa birisi uzunca sebebini anlatmış. Sorun, modemlerimizin default login şifreleri yüzünden DNS'in uzaktan değiştirilmesi ve tarayıcılarımızın DNS cache'inde googletagmanager vs. gibi her sitede olan temel alan adlarının sahte sayfalara yönlenmesi gibi duruyor. Bu tag manager denen şey sitelerdeki kullanıcı adı şifre alanına vs. tıkladığımızda bile google'a rapor atıyor. O esnada ortalık karışıyor zaten. Adamın dediklerini uygulayıp dns cache'i temizleyince benim sorunum çözüldü.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.