Şimdi Ara

Steam'e Mod Satma Sistemi Geldi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
1.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Steam'in Workshop sisteminde üretilen içerikleri eğer o oyunun firmaları resmi olarak kullanırsa, gelirleri mod yapımcılarıyla da paylaşıyorlardı. Ancak gelen yeni sistemle beraber Workshop'taki modları satma seçeneği eklendi.

Yeni seçenekle beraber bu sisteme destek sunan oyunlara mod üreten mod yapımcıları, ürettikleri içerikleri ücret karşılığında satabilecekler. Bu sistemi destekleyen ilk oyun olarak The Elder Scrolls V: Skyrim'i görüyoruz. Oyunun ücretli modları arasında farklı fiyat seçenekleriyle, birbirinden farklı içerikler yerini alıyor.

Valve, yeni sistemde dolandırıcılık adına bazı önlemler almış durumda. Bunun haricinde eğer oyuncu satın aldığı moddan memnun kalmazsa hiçbir neden belirtmeye gerek duymadan 24 saat içerisinde parasını geri alabiliyor. Bakalım bu sistem oyuncular tarafından nasıl karşılanacak?

Bu arada, sistemi ilk kullanan oyun Skyrim'i hafta sonu boyunca 7,75 TL'den satın alabileceğinizi hatırlatalım.

• Mod yapımcıları için güzel oyuncular için kötü bir haber.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • DLC'ler den sonra bu da geldi. Hayırlı olsun.
  • Valve'ın son zamanlarda takındığı politikası ve tavrı hiç hoş değil bunun sonu hiç hayrı alamet değil

• Herkes Valve'e öfke püskürüyor mod sayfalarında arkadaşın da dediği gibi mod yapımcıları için güzel oyuncular için kötü bir haber olmuş bu.

• bi bu eksikti

• Çıkarcılıkta son nokta adam mod yapıyorsa oyunu sevdiğinden yapıyor beğenilirse haz almak ıcın yapıyordu taki bu habere kadar artık para işin içine girdi ve para çoğu şeyi değiştirir

• Mod yapımcıları için süper, oyuncular için hem iyi hem kötü.

Artık üzerinde daha çok çalışılmış modlar gelecektir. Ayrıca sadece boş vakti olanlar, gönüllüler değil maddi destekle de birlikte belkide ortaya çıkmayacak modlar planlanmaya başlanabilir.

Tabi bir yandan da herkes parayla satmaya çalışacaktır modlarını. Herkese izin verilmemesi bu konuda çok önemli. Ve daha da önemlisi DLC ler yetmiyormuş gibi PC'nin kalbi modlar için de para istenecek bizden ://

Şimdi yazınca fark ettim ki çok kötü bir habermiş :D Hatta satılan şeyleri şimdi gördüm Rezalet!!! Umarım fazla yayılmadan sonlanır...

• tamam iyi hoşta free to play 'den ne farkı kalıyor o zaman ??

• Şahsen bir oyunda hiç bir şekilde mod kullanmayı sevmiyorum ama bu haberi de nereden eleştireceğimi bilemedim. Bir tarafta mod yapımcılarının verdiği emeğin karşılığını almaları söz konusu diğer tarafta ise bu modları kullanarak oyunun süresini uzatan oyuncular. Burada güzel işin güzel yanı artık parasının hakkını vermeye çalışan modlar görülecektir belki benim bile ilgimi çekebilir kötü yanı ise artık oyuncular her yerden soyuluyor resmen.

• Şimdi modun mu korsanı çıkacak!
  • Genel olarak modlarin yorumlarina baktigimda oyuncular pek memnun degiller. Ben acikcasi guzel bir hamle oldugunu dusunuyorum. Ayrica modlarin fiyatlari hakkinda belirli bir kisitlama getirilebiliyor olsada (sanirim) istedigimiz fiyati verebiliyoruz, olmus bence.

• Yapma be iNeed felan bedavaydi. Şimdi 3,50€ olmuş. Biz zararlı çıkacağız bu olaydan.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Yok artık 2 damla ekleyen Wet n Cold 12.50.

• Halt etmişler. Sonlarını getirmekten başka bir işe yaramaz.

Ayrıca Wet & Cold modunun neden bi ara Steam'den kalktığı belli oldu...

@Vl.Murad

Eklemeden duramadım. Bir arkadaş daha iyi modlar da çıkacaktır demiş ücretli olmasıyla. Ama ben öyle düşünmüyorum. Nasıl oyunlarda dandik oyunlar varsa modlarda da artacak. Hatta Valve bunun önüne geçmezse (abuk subuk oyunların YeşilIşık'a gelmesi gibi) daha da kötü modlar görmeye hazırlanın derim ben. Öteki türlü gönüllü yapıldığı için önüne gelen atlamazdı. Ama şu anda sırf para için abuk subuk modlar göreceğiz gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 23 Nisan 2015; 22:12:41 >
  • SATIN ABİ SATIN, HER ŞEYİ SATIN. TEASERLARI FALAN DA PARALI YAPIN, FAKİRLER İZLEYEMESİN.

SATIN KARDEŞİM, SATIN.

• Bunun yerine bağış sistemi gelseydi ve çok beğendiğimiz moda gönlümüzden kopanı verseydik çok daha adil olurdu.

• Wayward Son kullanıcısına yanıt
    Öyle zaten Wet&Cold için bir bakayım dedim oradan bağış yapacağınız miktarı kaydırmalı kutudan seçebiliyorsunuz. Pay What You Want yazıyor hatta.

Edit: Tabii buradaki arkadaşın dediği gibi diyorsanız birşey diyemeyeceğim öyle de olabilirmiş .

http://steamcommunity.com/workshop/filedetails/discussion/429374670/611704531887680275/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 23 Nisan 2015; 22:24:08 >
  • Nexus Mods diye bir site var. Orda bedavaya steam'den çok daha fazla mod bulabilirsiniz. He olmadı internette bedavaya mutlaka bulursunuz.

• iyi de bu sadece Steam den yayınlanan mod lara etki ediyor.internetten mod indirebilirsin yine.
    bir arkadaşta bahsetmişti korsanı çıkar demişti onun sözüne +1 ya da modların bedava taklitlerini çıkartabilirler.bakalım bana bu sistem hemen iptal olacak gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Painteam -- 23 Nisan 2015; 22:30:59 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.