Şimdi Ara

Günde 30 km yapıcam. İşe gidip gelmeye ekonomik araç tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lpg'li istemiyorum. Konfor çok önemli değil. Bütçe 30 bin tl. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

• jazz
  • B sınıfı mı C sınıfı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A (ya da B) segment, dizel araçlar az yakar.
    bakımları da abilerine göre daha uygun olur.
    citroen c1, pejo 107, kia picanto, hyundai i10,...vs
    palio, albea, reno symbol, clio, corsa, punto,...vs
  • Gönlüm Corsa'da ama bütçe yetmiyor.
  • 1,3 Punto olabilir.

• Senin aracın punto

• 1-tercihiniz benzinli olsun günde 30 kmden yılda 11 000 km yapar dizeli direk eleyin

2-dizelle çalışan motorlar benzinle çalışan motora göre havayı daha çok kirletir

3-benzinle çalışan motorlar lpg ile çalışan motorlara göre havayı daha çok kirletir

4-avrupa dizeli bıraktı artık cng ye geçiş yapıyorlar hava kirliliğinden dolayı

5-dizelin her ne kadar a veya b segmentde olsa benzin-lpg ye göre bakım maliyetleri oldukça fazladır

6-30 000 e temiz dizel motorlu araba bulmak biraz zorlaşır

7-yıllık ort alınınca çok da km yapmayacaksınız aynı arabanın alt ve daha düşük donanımlısını dizel diye almaktansa benzin-lpg lisini daha yüksek model ve donanımla almak benim mantığıma daha çok gelir

8-manuel vites yakıt tüketiminde daha iyi olur öncelikli tercih olmalıdır

9-işe git gel için kullanacakmışsınız mümkünse turbosuz atmosferik motor tercih ederseniz yağ-buji değişimi dışında size başka masraf çıkarmayacaktır

10-size araba önermeye kalkarsak burada kavga çıkar hepde öyle olmuştur :D bence kriter bunlar olsun araç mümkünse avrupa araba olsun alternatif japon bakabilirsiniz yerli daha çok sorun çıkartacaktır sonuçta sıfır alınmayacak

11-benim araç mesela karışık kullanımda 1lt opet aygaz lpg ile 9-11 km arası gidiyor 1600 cc prins lpg kiti var bmw 2005 model e46 41 000 e almıştım

12-aklınıza takılan merak ettiğiniz birşey olursa sormaya çekinmeyiniz

13-bu sıralama epey böyle gider

• mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Aracınızı biraz tanitabilirmisiniz ?

• colt
  • capo di capi kullanıcısına yanıt
    bende 1.3 dizel aveo var bir bak derim istersen kmde 15 kurş yakıyor ekonomık olur.
  • Broadway

• bisiklet yada elektrikli bisiklet yada elektrikli scooter
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccc123

Aracınızı biraz tanitabilirmisiniz ?

2005 model bmw 3.16i 148 000 kmde aldım expertizde motor yüzde 80 çıktı 1600 cc prins lpg kiti var atmosferik motor turbosuz yüklü yüksüz klima açık kapalı farketmiyor ort. opet-aygaz lpg ile 1/9-11 lt/km yol yapıyorum bu şehiriçi şehirdışı çok farketmiyor zaten yaşadığım yer itibariyle pek şehir içi kullanıyoruz diyemeyiz ne yaptıysam 1/9 lt/km min gitti 10 300 km olmuş 2 ay oldu alalı 10 000 km dir yakıtı hesaplıyorum 1/9-11 sadece yağ değiştirdim geçen gün yağ olarak mutlaka tam sentetik yağ tavsiye ederim 12-13 bin km de değişildimi veya 1 yılda max değişmesi gerek motorun canıdır yağ, kısacası hem lüks hem bizim gibi düşük maaşlı gariban dostu hem güvenilir hem kaliteli beklentilerimin çok çok üstünde çıktı 2012 207 hdi vardı iyiki bmw almışım dedirtti ha pejo da ki tork yok ama 116 bg motorda yabana atılmaz çok zorlamadım ama 0-100 11-12 snye civarı max 190 km/h hız olarak gördüm merak ettiğiniz birşey varsa sorabilirsiniz ama araç alırken max bütçeyle değilde 2-3 bin kenara her zaman yakın zamanda masraf olarak koymak en mantıklısı bu 2. el alımında değişmeyen kuraldır yağdı cam sileceğiydi bmw logosu iç dış yıkatma pasta cila fren hidrolik yağ değişimi bi 10 000 sona fren diskleri değişir tahminimce yaz lastiği alacağız yani öle böle görülmeyen kısmından bu halde bile 2-3 bin masraf var.

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

BMW 520 i 1998 model E39 kasa en fullu.... 3o km yapacaksan al bunu...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-520-i-1998-model-e39-kasa-en-fullu-busines-209867775/detay

Maşallah km göz kamaştırıyor.
  • Linea alınabilir.
  • Opel Astra 1.3 CDTI al hem kafan rahat eder hemde bütçen.
  • Hyundai İ10
  • Chevrolet camaro

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.