Şimdi Ara

AMD patronu ağzından kaçırdı, Windows 10 Temmuz sonunda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD patronu ağzından kaçırdı, Windows 10 Temmuz sonunda

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, sürümün net olarak hangi tarihte piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Microsoft yaz aylarında derken AMD patronu çemberi biraz daha daralttı.

Firmanın yılın ilk çeyreği mali raporlarını hissedarlara sunan patronu Lisa Su, Temmuz ayı sonunda piyasaya çıkacak Windows 10 sürümünün okul sezonu öncesi bilgisayar pazarına yapacağı etkiyi izleyeceklerini belirtti. Su sürümün stok yenilemesi nedeniyle okul sezonu alışverişlerine geç etki etmesini bekliyor. 

Bazı kaynaklar bahse konu sürüm olarak kastın RTM olabileceği görüşünde. Ancak AMD doğrudan pazara olan etkiyi izleyeceğini belirttiği için Microsoft'tan bazı kesin bilgileri almış olması muhtemel. 

İlk beta sürecinin başladığı günden bu yana Windows 10 hakkında olumlu görüşler daha ağır basıyor. Piyasayı biraz hareketlendirmesi beklenen Windows 10 bununla birlikte analiz uzmanlarını henüz ikna edebilmiş değil. 

• AMD uzun zamandır sessiz. Ne yapıyorlar acaba içeride?

Yeter artık bu intel ve nvidia'nın sömürdüğü.

Devrim niteliğinde bir tasarım ile çıksanız ortaya, buradayız deseniz.

Mantle sayesinde dx12 çalışmaları hızlandı.
  • BARIŞ55 B kullanıcısına yanıt
    2016 başında zen mimarili yeni nesil işlemcileri piyasaya sürecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haber çok mu yeni yoksa biraz eski mi? Gecen gün tamamen başka bir haberin içinde bu duruma atıfta bulunularak başka bir şeyden bahsediyorlardı. Gene windows 10 ile ilgiliydi tabii. Farklı bir siteden okudum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcoyundelisi

2016 başında zen mimarili yeni nesil işlemcileri piyasaya sürecek.

Biraz araştırdım bence devrim yapacak gibi. Intel 7 nanometre altına inmek için yeni materyaller arıyordu kendine sanırım.
  • Sistem güzel. Microsoft başarılı olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • akıllı telefonlar tabletler varken oyuncular dışında kimsenin windows10'a para vereceğini sanmıyorum
    pc sektörü gidici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turist55 -- 23 Nisan 2015; 4:40:32 >
  • çöp

• En son ücretsiz olacağı ile ilgili haberler çıkardı. Bu kesildi bak. Nokdu acaba niye dönmüyor bu dedikodu. Patladımı yoksa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her şeyden önce facia olan win 8 kurtulmaları şart tabi şu iğrenç logodanda

• quote:

Orijinalden alıntı: Turist55

akıllı telefonlar tabletler varken oyuncular dışında kimsenin windows10a para vereceğini sanmıyorum pc sektörü gidici

Tablet denen işe yaramaz oyuncaklarla PC'leri aynı kefeye koyuyorsunuz ya bitiyorum ben.

• quote:

akıllı telefonlar tabletler varken oyuncular dışında kimsenin windows10a para vereceğini sanmıyorum pc sektörü gidici

çöp olan pc degil kullanıcılar

• Bence 2016 başında gelir.

• Duydum ki Microsoft Windows 11 üzerine çalışıyormuş. Ben 2 yıl dişimi sıkıp Windows 11'e geçeceğim. Boşuna buna geçmeye gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ounomaus

her şeyden önce facia olan win 8 kurtulmaları şart tabi şu iğrenç logodanda

Siz 7 kullanın o zaman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ustad-kun

quote:

Orijinalden alıntı: Turist55akıllı telefonlar tabletler varken oyuncular dışında kimsenin windows10a para vereceğini sanmıyorum pc sektörü gidici
    Tablet denen işe yaramaz oyuncaklarla PCleri aynı kefeye koyuyorsunuz ya bitiyorum ben.

Geniş uygulama desteği ile heryerde pcde yapabildiklerinizi telefon veya tablet üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Kullanıcıların %90'ı zaten bu tarz aletleri facebook,google,twitter gibi servisler için kullanıyorlar yani neden aynı kefeye koymayalım? İstatistikler zaten ortada insanlar işini görüyor ki bu aletleri kullanıyorlar. Bu saatten sonra microsoftun insanları monitör karşısına tekrar oturtabileceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turist55 -- 23 Nisan 2015; 17:13:50 >

• Cok bir beklentim yok..

• Mobil platformların bu hızla ilerlemesi yakin gelecekte Windows'u ucretsiz edinebilecegimizi gosteriyor

bill amca köşeye sıkışıyor ve çıkış yolu arıyor

• quote:

akıllı telefonlar tabletler varken oyuncular dışında kimsenin windows10'a para vereceğini sanmıyorum
    pc sektörü gidici

PC sektörü gitmez, gidemez, kullandığın/kullandığımız elektronik aletler, oynadığın/oynadığımız oyunlar, tablet/telefon...

Hepsi bilgisayarlar sayesinde üretildi, üretiliyor. Herkesin elinde 10-15 tane telefon olsa bile PC sektörü batmaz, batamaz.

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    ben de windows 8.1 kullanıyoum gayet stabil ama 8.0 tam bi facia win 7 kıyasla
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.