Şimdi Ara

Samsung S6 Isınma Sorunu (mu)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
26.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, merhaba. Yaklaşık bir haftadır S6 kullanıyorum ve gayet memnunum fakat ısınma sorunu mu yoksa normal olan bir şey mi çözemediğim bir durum var. Dün youtube'dan 10 dakika video izledim, Chrome u kullandım, sosyal ağlara baktım ve telefonun elimde ısındığını hissettim. Cpu-z programından ısıya baktım ki işlemcinin sıcaklığı 40 ile 50 ler arasında. Batarya da 37 ile 32 derece arasında idi. Ortamın sıcaklığından da kaynaklandığını düşünerek dışarıya çıktım ve bir süre bekledikten sonra tekrar kontrol ettim. Batarya normale döndü ama işlemci hala 35 ile 40 derece arasındaydı. Bunun haricinde ise şarj olurken arayip derecede bir ısınma söz konusu. Acaba her s6 mı böyle oluyor şarj olurken diye düşündüm ve dört farklı mağaza gezdim. Telefonlar sürekli şarjda olduğu için onlarda da olabileceğine düşündüm. Yaklaşık 8 9 farklı telefonu kontrol ettim ve yalnızca ikisinde fark edilir bir ısınma hissettim. Aklıma direkt, bazı işlemcilerde mi sorun var acaba sorusu geldi. Aşağıda ekran görüntüsü mevcut. S6 kullananlardan rica etsem, şarj olurken telefonları ısınıyor mu, kontrol edebilirler mi? Ayrıca cpu z programının ekran görüntüsünü paylaşabilirler mi? Eğer sorun varsa garantiye götüreceğim ve emin olmak istiyorum.

Şu an yalnızca Chrome açık ve durum şu

Şarjdan çektikten hemen sonrakiler değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FbA3* -- 23 Nisan 2015; 1:30:19 >

• Hızlı şarj özelliği olduğundan dolayı az zamanda çok yükleme yapıldığı için elektrik devreleri ısınır temel fizik kuralı. Ayrıca bu sıcaklıklar gayet normal rahat ol.
  • S6 isiniyorsa G2 ve 5S yaniyor demek :)
  • Telefon metal+cam kasa olduğundan çabuk ısınıp soğuması normal.
  • Note 4'te de hızlı şarj var fakat bu kadar ısındığına şahit olmadım hocam. Belki de metal ve cam olduğundan dolayı bu kadar hissedilir bir şekilde oluyor olabilir doğrudur fakat bir Chrome açıldığında bu kadar yüksek olması normal mi? Telefonu zorlasam, haklısınız. Şu an size bunu yazarken bile hissettiğim
    bir ısı söz konusu. İşlemci ısısını 40 dereceden aşağıda görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FbA3* -- 23 Nisan 2015; 6:28:55 >
  • FbA3* kullanıcısına yanıt
    Chrome zaten her telefonu ısıtıyor,ekran parlaklığı yükseksede ısınması normal.40 civarı dereceler sorun teşkil edecek dereceler değil.Note 4 ün işlemci çalışma hızı sizinkinden daha düşük.Telefonun arkası cam olduğundan size sıcaklık yüksek gibi geliyor.

Nexus 5'ime baktım 1 saattir dokunmadığım cihazın işlemcisi şuanda 35 derece gözüküyor.Cihazda undervolting ve ek olarak arkaplanda çalışan uygulamaları kapatan Greenify'da var yani.Zaten işlemci sıkıntı çıkaracak düzeyde ısınırsa kendini korumaya alır sorun çıkartmaz.Sizin yapmanız gereken sadece cihazı şarjda iken kullanmamak bence,ki onuda yapmamışsınız.

Edit:Şarjdan çıkınca işlemcinin o kadar sıcak olması garip geldi,Ya cidden arkaplanda telefonu rahat bırakmayan program var,yada yazılımsal bir sorun belkide.Şarja koyunca internet bağlı mı kalıyor cihazınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TypeR_Mbt -- 23 Nisan 2015; 6:57:27 >
  • FbA3* kullanıcısına yanıt
    İşlemci sıcaklıkları, batarya sıcaklığı gayet normal. Telefonun şarj olurken ısınması da gayet normal, cihaz cam olduğu için daha da hissedilebilir derece de. Mağazalardaki cihazların o kadar sıcak olmamasının sebebi onların bataryaları hali hazırda dolu olmasıdır. Bu yüzden mağazadaki cihazlar o kadar sıcak değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: FbA3*

Note 4'te de hızlı şarj var fakat bu kadar ısındığına şahit olmadım hocam. Belki de metal ve cam olduğundan dolayı bu kadar hissedilir bir şekilde oluyor olabilir doğrudur fakat bir Chrome açıldığında bu kadar yüksek olması normal mi? Telefonu zorlasam, haklısınız. Şu an size bunu yazarken bile hissettiğim

Bende 1 gün olsasa kullanm şansı buldum . Kasa yapısından dolayı ısıyı iletiyor o kadar metal yapıdan ve camdan dolayı daha önce nexus 4 ( arka kısmı cam ) vs tüm camlı telefojnlat ısıyı hissettirir iletir o kadar. Aslında bu daha iyi çünkü ısıyı ileterek yayıyor malum fan yok :) soğuması daha kolay :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

Note 4'te de hızlı şarj var fakat bu kadar ısındığına şahit olmadım hocam. Belki de metal ve cam olduğundan dolayı bu kadar hissedilir bir şekilde oluyor olabilir doğrudur fakat bir Chrome açıldığında bu kadar yüksek olması normal mi? Telefonu zorlasam, haklısınız. Şu an size bunu yazarken bile hissettiğim

Bende 1 gün olsasa kullanm şansı buldum . Kasa yapısından dolayı ısıyı iletiyor o kadar metal yapıdan ve camdan dolayı daha önce nexus 4 ( arka kısmı cam ) vs tüm camlı telefojnlat ısıyı hissettirir iletir o kadar. Aslında bu daha iyi çünkü ısıyı ileterek yayıyor malum fan yok :) soğuması daha kolay :)

Alıntıları Göster
    normal sonuçlar bencede.

• Şarja takılı iken ısınmayan telefon yoktur fiziğe aykırı bi kere ortaya ısı çıkması gayet normal. Önceden Nexus 4 şuanda da Z3 Compact kullanan birisi olarak arka kısmı cam olan telefonlar ısıyı kullanıcıya daha çabuk iletir. Chrome iyi bir tarayıcı fakat özellikle 3Gde telefonun ısınmasına sebep olabilir. Kaldı ki değerler çok yüksekte değil endişe edecek bişey yok
  • TypeR_Mbt kullanıcısına yanıt
    Arka planda uygulamalar greenify ile kapalı hocam. Onun dışında google hizmetler, Hava durumu filan açıktır. Note 4 ten geçerken kolaylık olsun diye, hafıza kartına yedeklediğim uygulama apklarını s6 e aktarıp öyle yükledim, bu sorun yaratır mı? Çoğu da sonradan güncellendi uygulamaların market tarafından
  • Dereceler gayet normal. Caninizi sıkacak hic birsey yok. Ben G2 kullaniyorum sadece forumdayim simdi baktim 47 gozukuyor. Keske hep bu derecelerde gozukse telefonlar 😄
  • quote:

Arka planda uygulamalar greenify ile kapalı hocam. Onun dışında google hizmetler, Hava durumu filan açıktır. Note 4 ten geçerken kolaylık olsun diye, hafıza kartına yedeklediğim uygulama apklarını s6 e aktarıp öyle yükledim, bu sorun yaratır mı? Çoğu da sonradan güncellendi uygulamaların market tarafından

Uygulamaları öyle atmanız sorun teşkil etmez.Ancak arkadaşların dediği gibi 3G açıkken(hatta belkide LTE işaretlidir onu HDSPA yapın eğer yapmadıysanız) telefonunuz pekte çekmeyen bir yerdeyse,ek olarak NFC+GPS felan açıksa bu derece ısınma az bile.Bende Nexus 4 varken çok ısınıyordu bundan dahada fazla.Garantiside bitti.Uygun bir zamanda işlemcinin üstüne ince bakır plaka koyup termal macun basmayı düşünüyorum

• TypeR_Mbt kullanıcısına yanıt
    daha önce böyle tasarıma sahip bir telefon kullanmadığımdan dolayı sıcaklıkları bu kadar hissetmiyordum. Hissedince ve değerlere bakınca, 40 ları 50 leri görünce işlemci tarafında, sorun olduğunu düşündüm biraz. Normal olduğunu sizden öğrendim :) dediğiniz gibiymiş bağlantı seçenekleri, "3g ve GSM" e geçtim şimdi. İlginiz için teşekkür ederim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FbA3* -- 24 Nisan 2015; 5:10:14 >
  • quote:

daha önce böyle tasarıma sahip bir telefon kullanmadığımdan dolayı sıcaklıkları bu kadar hissetmiyordum. Hissedince ve değerlere bakınca, 40 ları 50 leri görünce işlemci tarafında, sorun olduğunu düşündüm biraz. Normal olduğunu sizden öğrendim :) dediğiniz gibiymiş bağlantı seçenekleri, "3g ve GSM" e geçtim şimdi. İlginiz için teşekkür ederim hocam
    Hocam SS'leri Forumdaki Upload servisi yüzünden paylaşamıyorum ama Gördüğünüz işlemci sıcaklığı zar alan sıcaklığı. Yani 50 dereceleri hatta 60 dereceleri görmesi normal. Snapdragon 800 90 dereceyi görebiliyor. Batarya sıcaklığı ise aşırı kullanımda 31 derece beklemede ise 22 derece bende. Beklemede işlemci sıcaklığı 35-39 derece arası. kullanım sırasında mobil veride 43-45'leri görüyor Wifi'da 30-40 arası gidiyor.

• Doğrudur hocam. Ben alışkın olmadığımdan dolayı bana yüksek geldi. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim
  • Ben de yeni aldim telefonu, telefonun sag tarafi acayip isiniyo bazen, islemci sicakligini 70 derece gordum. Sizce normal mi servise gitmeli miyim?
  • Kardeşim bence bu durum samsung'un güncelleme olayı ile ilgili. Şu anda ki tüm s6 modellerinde ram kullanımı çok fazla yani %80' lerde ki böyle bir telefonun 3gb ram'ı var ve %80 i kullanımda, bu tamamen Samsung'un güncelleme sunmasıyla ilgili. ayrıca şarj, hızlı şarj olduğu için telefon şarjda ısınıyor o normal.

Bence Samsung'un yeni güncelleme çıkartmasını bekle. sorun çözülmesse garantiye götür.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    (ayrıca şarjdayken çok telefonla ilgileniyorsanda, ısınabilir. ve arkadaki çalışan uygulamalar fazla isede ısınır.)

2.Tavsiye: Bluetooth ve konum özelliğini gerekmediği zaman açık tutma, telefonu güç tasarrufuna al ve ekran parlaklığını görebileceğin seviyeye getir.
    Böylece işlemci yükünü azaltıp şarjdan tasarruf sağlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sungaming6@gmail.com

Kardeşim bence bu durum samsung'un güncelleme olayı ile ilgili. Şu anda ki tüm s6 modellerinde ram kullanımı çok fazla yani %80' lerde ki böyle bir telefonun 3gb ram'ı var ve %80 i kullanımda, bu tamamen Samsung'un güncelleme sunmasıyla ilgili. ayrıca şarj, hızlı şarj olduğu için telefon şarjda ısınıyor o normal.

Bence Samsung'un yeni güncelleme çıkartmasını bekle. sorun çözülmesse garantiye götür.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    (ayrıca şarjdayken çok telefonla ilgileniyorsanda, ısınabilir. ve arkadaki çalışan uygulamalar fazla isede ısınır.)

2.Tavsiye: Bluetooth ve konum özelliğini gerekmediği zaman açık tutma, telefonu güç tasarrufuna al ve ekran parlaklığını görebileceğin seviyeye getir.
    Böylece işlemci yükünü azaltıp şarjdan tasarruf sağlar.

Sıkıntı yok güçlü telefonlar yanarak çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

Sıkıntı yok güçlü telefonlar yanarak çalışıyor

Alıntıları Göster
    Full bir şarjda günün sonunda ekran süreniz nedir paylaşırmısınız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.