Şimdi Ara

Powerbank Alacaklara Tavsiye - Xiaomi 5.000 mAh Ultra Thin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
2
Favori
4.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Özellikle iPhone kullanıcıları ailesi olarak en büyük sıkıntımız şarj, dolayısıyla ya yanımızda kablo ve adaptör yada powerbank ve kablo taşıyoruz, fakat gördüğümüz veya ucuz bulduğumuz her markayı almak hem telefonumuzun piline zarar veriyor hem de çabuk bozuldukları için bütçemize zarar veriyor. Romoss kullanarak başladığım taşınabilir yedek şarjlara yaklaşık 1 yıldır Xiaomi ailesiyle devam etmekteyim. Bir sürü marka arasından sıyrılmış en iyi markalardan biri bu konuda, teknolojileri ile telefon sağlığını koruyor aynı zamanda da uzun ömürlü oluyor. Daha fazla uzatmadan tam olarak iphone boyutlarında olan ve cepte rahatsızlık vermeyen 5.000 mAh Ultra Thin Powerbank teste tabii tuttum bugün iPhone 5S ile sonuçlara aşağıdan ulaşabilirsiniz

Kullanılan Pil: 5.000 mAh Xiaomi Powerbank
    Telefon: iPhone 5S / Pil Kapasitesi: 1550 mAh
    Parlaklık: %50
    Wifi: Açık
    Bluetooth: Kapalı
    Mobil Veri: Kapalı (3G/Edge)
    Uçak Modu: Kapalı
    Kullanım: Yok (şarj olurken)

1. Pil Durumu: %1 // Saat: 10.00
    %100 olduğu saat: 12.10

(Powerbank Işığı: 3 Led)

2. Pil Durumu: %1 // Saat: 16.00
    %100 olduğu saat: 18.10

(Powerbank Işığı: 1 Led)

3. Pil Durumu: %1 // Saat: 23.00
    %20 olduğu saat: 23.20

(Powerbank bitti)

Özetle: Bu pil ile yukarıda yazdığım kullanım şeklinde(günlük kullanım senaryosu yaptım) 2 kere tam 1 kere %20 şarj edebilirsiniz iPhone'nunuzu, marka %93 verimlilik iddiasında bulunuyordu zaten, boşuna 5.000 mAh yazan ama 1.000 mAh çıkan pillere paranızı yatırmayın arkadaşlar

Ürün görseli de bu

Şu an en ucuz alabileceğiniz yer:http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5000mAh-Ultra-thin-9_9mm-Power-Bank-For-Mobile-Phone-p-957081.html (TR fiyatları 60-70₺ civarı)

İyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokceonur -- 23 Nisan 2015; 0:45:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gokceonur kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Bunun 10400lugu nasil acaba ?

• Litheart kullanıcısına yanıt
    10.400 lüğü de harika hocam inceleme videosunu da yaptım onun ancak forumda bi kez paylaştım reklam yapıyosun dediler diye paylaşmak istemedim

• Powerbank ne kadar sürede şarj oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ıslıadam

Powerbank ne kadar sürede şarj oluyor?

iPad adaptörüyle birlikte 4 saat civarında tam dolmuş oluyor hocam

Linkini verebilirsen sevinirim hocam. İkisi arasinda kaldim cok buyuk ve agirsa bu 5000lik olani alacagim zaten pek fiyat farki da yokmus

• Litheart kullanıcısına yanıt
    Buyurun hocam, tarafımdan yapılmış incelemesi, ancak taşınılabilirlik diyorsanız düşünmenize bile gerek yok 5.000 alın

• 10400lükte 5000mahlik gibi çok yer kaplamıyor 10400lük daha kısa ve biraz şişman cepte çok rahat taşınır 10400lük 5000mahlik ince ve uzun

• quote:

Orijinalden alıntı: Litheart

Tesekkurler. Bunun 10400lugu nasil acaba ?

Çok iyi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: swatsat

10400lükte 5000mahlik gibi çok yer kaplamıyor 10400lük daha kısa ve biraz şişman cepte çok rahat taşınır 10400lük 5000mahlik ince ve uzun

Ben biraz cepte kabarık bi görüntü sevmediğimden sanırım 5000 lik tercih ediyorum, aslında elimde hepsi mevcut ama çanta almazsam okula giderken vs. 5.000 kot cebinde çok rahat oluyor

• voltaj düşmesi vb.şeyler varmı bu üründe?

• quote:

Orijinalden alıntı: anatolianwarrior

voltaj düşmesi vb.şeyler varmı bu üründe?

Hayir yok, akim korumasi var, sendeki pili hala kargolamadilarsa iade et bence

• quote:

Orijinalden alıntı: gokceonur

Merhabalar,

Özellikle iPhone kullanıcıları ailesi olarak en büyük sıkıntımız şarj, dolayısıyla ya yanımızda kablo ve adaptör yada powerbank ve kablo taşıyoruz, fakat gördüğümüz veya ucuz bulduğumuz her markayı almak hem telefonumuzun piline zarar veriyor hem de çabuk bozuldukları için bütçemize zarar veriyor. Romoss kullanarak başladığım taşınabilir yedek şarjlara yaklaşık 1 yıldır Xiaomi ailesiyle devam etmekteyim. Bir sürü marka arasından sıyrılmış en iyi markalardan biri bu konuda, teknolojileri ile telefon sağlığını koruyor aynı zamanda da uzun ömürlü oluyor. Daha fazla uzatmadan tam olarak iphone boyutlarında olan ve cepte rahatsızlık vermeyen 5.000 mAh Ultra Thin Powerbank teste tabii tuttum bugün iPhone 5S ile sonuçlara aşağıdan ulaşabilirsiniz

(Powerbank bitti)

Özetle: Bu pil ile yukarıda yazdığım kullanım şeklinde(günlük kullanım senaryosu yaptım) 2 kere tam 1 kere %20 şarj edebilirsiniz iPhone'nunuzu, marka %93 verimlilik iddiasında bulunuyordu zaten, boşuna 5.000 mAh yazan ama 1.000 mAh çıkan pillere paranızı yatırmayın arkadaşlar

Ürün görseli de bu

Şu an en ucuz alabileceğiniz yer:http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5000mAh-Ultra-thin-9_9mm-Power-Bank-For-Mobile-Phone-p-957081.html (TR fiyatları 60-70₺ civarı)

İyi forumlar dilerim.

Saolun hocam yararlı bi konu olmuş bi sorum olcak bende aynısından alcam ama cebimde şarj olcak genelde onun için telefonun uzun kablosu degilde daha kısa boylu kablo bulabilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Issız adanalı01

quote:

Merhabalar,

(Powerbank bitti)

Ürün görseli de bu

İyi forumlar dilerim.

Saolun hocam yararlı bi konu olmuş bi sorum olcak bende aynısından alcam ama cebimde şarj olcak genelde onun için telefonun uzun kablosu degilde daha kısa boylu kablo bulabilirmiyim

Hocam dünden beri aklımda acaba bunu da konuya eklesem mi diye düşünüyordum :) ben yanımda kablo taşımak yerine bileklik şeklinde olanını buldum :)

Maalesef elime bile ulaştı. Türk bir firmanın ürettiği çin malı ve gerçekten kalitesiz duruyor

• Bu urun bendede var yuzde 93 luk verim falan hikaye
    Cihazin altinda 5000 mah yaziyor
    Altindada 3300 mah yaziyor
    Verdigi deger 3300 arkadaslar

• Mystical23 M kullanıcısına yanıt
    %93 verimlilik konusunda yalan söyledikleri yok, 3300'ün tamamı veriyor, fakat telefon şarj olurken ortaya çıkan ısı(enerji kaybı) kablodan geçerken yaşanan kayıp(enerji kaybı) bu sürede telefonun çalışıyor olup pil kullanması (enerji kaybı) yani 5000 söyleyip 3300 vermiyolar, kayıplar sonucu ortaya çıkacak tahmini değer bu, tester cihazlarda yapılan testlerde pilin 4900 küsür mAh civarlarında kapasitesi olduğunu görebilirsin zaten

Bunun dışında 3300 yazmasını bir sebebi de aşağıda yabancı bir forumda açıklanmış hocam

"+2 votes
    Associatedniking on 18/12/2014 - 15:08
    It's about a conversion between different voltage.
    5000mah is rated at 3.7v, but cellphone use 5.1v, so the actual available for cellphone should no more than (5000*3.6)/5.1=3530"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokceonur -- 23 Nisan 2015; 11:40:08 >

• quote:

%93 verimlilik konusunda yalan söyledikleri yok, 3300'ün tamamı veriyor, fakat telefon şarj olurken ortaya çıkan ısı(enerji kaybı) kablodan geçerken yaşanan kayıp(enerji kaybı) bu sürede telefonun çalışıyor olup pil kullanması (enerji kaybı) yani 5000 söyleyip 3300 vermiyolar, kayıplar sonucu ortaya çıkacak tahmini değer bu, tester cihazlarda yapılan testlerde pilin 4900 küsür mAh civarlarında kapasitesi olduğunu görebilirsin zaten

Bunun dışında 3300 yazmasını bir sebebi de aşağıda yabancı bir forumda açıklanmış hocam

"+2 votes
    5000mah is rated at 3.7v, but cellphone use 5.1v, so the actual available for cellphone should no more than (5000*3.6)/5.1=3530"

Bir hafta once aldim telefonum 4s bataryasi 1400
    İki tam sarj birde yuzde 25-30 civari yapiyor
    Peki bu neye geliyor 3300
    Yuzde 67 verimlilik :)

Edit: cihazin tasarim inanilmaz hosuma gitti birde isinmiyor 3300 diyorum diye pismanim sonucu cikmasin 3-4 powerbank kullandim fiyat performans bakimindan en iyisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mystical23 -- 23 Nisan 2015; 11:42:20 >

• Bende 10.400 mah olani var ve baya heybetli bir sey. Sirt cantasi ile gezdigimden sorun olmuyor ancak canta kullanmayanlar icin cebe sigacak gibi degil ozellikle yazin mumkun degil. Fakat kesinlikle hayat kurtaran bir sey. Sarj etme konusuna gelince aksam yatmadan sarja takin, sabaha fullenmis olarak alabilirsiniz. Zaten gun icinde anca 1 nokta azaliyor ve 3-4 gun arasi gidiyor rahatlikla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystical23

quote:

"+2 votes

Bir hafta once aldim telefonum 4s bataryasi 1400
    İki tam sarj birde yuzde 25-30 civari yapiyor
    Peki bu neye geliyor 3300
    Yuzde 67 verimlilik :)

Edit: cihazin tasarim inanilmaz hosuma gitti birde isinmiyor 3300 diyorum diye pismanim sonucu cikmasin 3-4 powerbank kullandim fiyat performans bakimindan en iyisi

Mesajda açıkladım tekrar açıklayayım, önce matematiksel sonra da örnek vererek

B: 1430 mAh
    P: 5000
    1430x3 = 4290
    710 mAh= %49 daha şarj = 3.5 kere şarj
    Bu sizin almak istediğiniz değer

Peki işin aslı nedir? Powerbank prizden gelen elektrik değildir, haliyle 5000 gelince telefonunuzda 3.5 kere şarj göremezsiniz. Şarj olurken enerji kayıpları olur, çünkü telefon tam olarak %0 kullanım durumunda değildir her %100 şarjda %30 civarı da telefonu kullandığınız, 3g açık olduğu için, wifi açık olduğu için veya telefonu kullandığınız için gider ki bu %30 kullanımınıza bağlı olarak artar %93 verimlilikteki -7 ise kabloda usb çıkışlarında ola enerji kaybına tekabul eder.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.