exper bilgisayar bios açmıyor.
14 Cevap10689 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

183 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:19:56 

arkadaşın exper marka bilgisayarının biosuna giremiyorum yöntemini bilen arkadaş var mı?

Abe Albea 2005 1,3 multijet

821 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:22:47 

Bİosa giremiyorum derken

Tam olarak ne oluyor hocam biraz detay verebilirmisin.

©mendiss

1130 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:26:48 

bilgisayarı açtığında ekranda hangi tuşa basman gerektiği yazar ("Press ... to enter the setup" gibi)

eğer şifre varsa bios sıfırlama jumperını dene yada bios pilini çıkarıp tekrar tak

o da işe yaramazsa bios chipinin modelini falan googledan arattır belki bir süper şifre vardır

-=[2õ®ßã]=- was here !

тяαη¢ємαηια Loves Money So Much!
SceneReleaser

183 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:26:59 

siyah bir ekran sol üst köşede imleç yanıyor
cd yi 1. olarak seçmişler
onu denedim ama biosa giremiyorum..
hatta göremiyorum.
ayrıca xp media center kurulu üzerine pro kurayım denim o da hata verdi kurulumu durdurdu.

821 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:33:39 

Hocam ben olayı hala anlayamadım. Normalde pc ilk açılışında ekran kartı ve ram testi yapar. Ram testinden sonra delete tuşuna basarsanız bios menüsü açılır. Eğer basmazsanız bilgisayar boot etmek için sürücüleri tarar. Siz bios menüsü geçtikten sonra oluşan hadiseden bahsediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendiss -- 19 Kasım 2006; 4:34:08 >

©mendiss

1130 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:34:12 

alala

del, shift, tab, F tuşları, birşeyelere rastgele bas bakalım girecek mi

yada pc modelini yazıp google da bi döküman bulmaya çalış.tabi varsa

pc nin kitapçıkları varsa onları bi inceleyin

-=[2õ®ßã]=- was here !

тяαη¢ємαηια Loves Money So Much!
SceneReleaser

183 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:42:27 

valla bende anlamadım en başta çok mu hızlı geçiyor diye 3-4 defa uğraştım f2 del f8 yemedi hiçbiri karşılık vermiyor f8 le windows ara menüsü geliyor o kadar orayla da işim yok bios ekram ram hiç bir şey göstermiyor

821 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:44:25 

Hocam clearmos bios resetleme tavsiye edeceğim. Denedinizmi bilmiyorum ama. Eğer clearmos denemediyseniz bi deneyin bakalım. Değişen birşey olacakmı.

©mendiss

183 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:44:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ZoRBa

alala

del, shift, tab, F tuşları, birşeyelere rastgele bas bakalım girecek mi

yada pc modelini yazıp google da bi döküman bulmaya çalış.tabi varsa

pc nin kitapçıkları varsa onları bi inceleyin

arkadaşta internet yoktu
merak ettim belki bir bilen çıkar diye yazdım hepinize cevaplar için teşekkür ederim

183 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:46:33 

onu denemedim ama bilgisayar çalışıyor şu an problem yok ayrıca garantisi var.içini açmak yasak..

1605 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:56:14 

Sanırım monitörün tepki verme süresi biraz uzun. O yüzden açılıştaki bölümleri göremiyorsun. Setup del, F2 tuşları ile açılır genel olarak. Yalnız anlayamadığım madem çalışıyor, neden bios a girmek istiyorsun?

"Herşey olabildiğince basit şekilde ele alınmalıdır. Fakat asla olması gerektiğinden basit değil!" Einstein

821 Mesaj
19 Kasım 2006; 4:57:14 

Hocam bu benim eski intel anakartıma benziyor o zaman. Ben biosa gireceğim zaman elimi f2 tuşunda hazır tutuyordum. Power düğmesine bastığım an f2 yede basmaya başlıyordum. Ancak yakalıyordum bios menüsünü Çok hızlı geçerdi bios ekranını. Sizde bu şekilde del,f2,f10 tuşlarını deneyerek belki yakalayabilirsiniz. Elbet yakalanır. Nereye kadar kaçacak

©mendiss

183 Mesaj
19 Kasım 2006; 5:18:38 

quote:

Orjinalden alıntı: mendiss

Hocam bu benim eski intel anakartıma benziyor o zaman. Ben biosa gireceğim zaman elimi f2 tuşunda hazır tutuyordum. Power düğmesine bastığım an f2 yede basmaya başlıyordum. Ancak yakalıyordum bios menüsünü Çok hızlı geçerdi bios ekranını. Sizde bu şekilde del,f2,f10 tuşlarını deneyerek belki yakalayabilirsiniz. Elbet yakalanır. Nereye kadar kaçacak

yakalarız evel allah

2494 Mesaj
19 Kasım 2006; 5:27:14 

quote:

Orjinalden alıntı: sektor_blsm

yakalarız evel allah

markalı pc olduğuna göre büyük bir ihtimal intel anakart kullanıyordur.o zaman f2 tuşuna basılı tut defalarca bas pc nin power tuşuna basar basmaz hemen boot ediyor çünkü.asuslar da del tuşu oluyor.bios üreticisi ile alaklı seninki award mı ami mi?

youtube be clever! or i'll take your mind...!

3925 Mesaj
19 Kasım 2006; 5:56:13 

quote:

Orjinalden alıntı: strafer

markalı pc olduğuna göre büyük bir ihtimal intel anakart kullanıyordur.o zaman f2 tuşuna basılı tut defalarca bas pc nin power tuşuna basar basmaz hemen boot ediyor çünkü.asuslar da del tuşu oluyor.bios üreticisi ile alaklı seninki award mı ami mi?

tab, delete, f2 tuşlarına seri bir halde basın biosa girecektir.

film/altyazı | Mal kaybeden, bir şey kaybetmiştir, Onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiştir. Johann Wolfgang von Goethe
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » exper bilgisayar bios açmıyor.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.235