Şimdi Ara

Asus yeni oyuncu bilgisayarı ROG GR6'yı duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Asus yeni oyuncu bilgisayarı ROG GR6'yı duyurdu

Düşüşünü sürdüren PC pazarında oyuncu bilgisayarı kategorisi oldukça hareketli ve üreticilerin nefes aldığı bir alan haline geldi. Bu bakımdan dizüstü veya masaüstü formatında pek çok oyuncu bilgisayarı sektöre dahil oluyor. Asus bu anlamda yelpazeyi genişletiyor. 

Son dönemde kompakt kasa yapılarıyla ilgi gören Asus, ROG GR6 modelinde de boyutları oldukça küçük tutmuş. 238mm x 245mm x 60mm ölçülere sahip olan ROG GR6, 2.5 litre hacme sahip ve 1.28Kg ağırlığa ulaşıyor. 

Broadwell tabanlı Intel Core i5 5200U yongasetinden gücünü alan model 8GB DDR3L-1600 MHz RAM ile sistemi desteklerken Nvidia GeForce GTX 960M grafik kartı barındırıyor. Depolama tarafında HDD ve SSD opsiyonları mevcut. Bunun haricinde 802.11ac Wi-Fi, Gigabit Ethernet, iki USB 2.0 portu, dört USB 3.0 portu, HDMI, DisplayPort özellikleri mevcut. Model Windows 8.1 işletim sistemi yüklü olarak geliyor. 

Asus yeni modelinde Steam OS yüklü olacağını belirtirken tek tuşa basarak Steam Big Picture moduna geçmek mümkün. Valve ile yakın çalışan Asus modelin Steam platformu ile çok akıcı bir şekilde çalışacağını belirtiyor. Sessizlik konusunda da iddialı olan model bekleme modunda 20dB, tam yükte ise 28dB gürültü seviyesine ulaşıyor. Modelin satış tarihi ve fiyatı belli değil.  

• Bu sefer güzel olmuş. Umarım fiyatı da güzel olur zira diğeri muadili laptoplardan pahalıydı.

• Asusun bu gr serisi cok hosuma gidiyor gerek tasarimiyla gerek boyutu ve sessizligiyle ancak bu urunun omru fiyatina bagli asus yine fahis fiyatlara satmaya kalkarsa alirim bir ps4 keyfima bakarim yani

• U işlemci.
  • Gene kazık fiyattan iteleyeceklerse boşuna yapmasınlar. Önceki modeli cidden çok pahalıydı Türkiye'de.

• Bu modellerin tercih edilmesinde ki en büyük etken fiyatları.
  • keşke gtx 970m olsaymış 60-70 arasında mimari farklı diye biliyorum.

• u işlemci dedin bizi bitirdin.
    alan az da olsa var hq işlemci olsa iyidi.

• Onu bunu bırakın. U yerine abartı bir şey olmayıp M serisi bile olsa iyiydi.
    U ne Allah aşkına. Güç tüketimi ve ısı üzerine üretilmiş bir işlemci seçmenin mantığı ne ki?

Sanki yer sıkıntısı var, sanki voltaj sıkıntısı var...

• Yahu arkadaş bir şeyi de tam yapın ya. U işlemci koymuş kıl herifler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski nesil gibi olacaksa fiyatlar kalsın.

• 960 masaüstü olmalıydı. yada 970m

• Tasarım zaten müthiş, donanımda da bir şeyleri aşmaya başladılar, umarım fiyatta da aşarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı şuan belli değil fakat yine de yüksek bir fiyatta çıkacağı kesin Türkiye piyasasına tabi ki şuanda ki dolar kurunu vs. hesaplıycak olursak biraz gerçekten maliyet olarak yüksek olacak gibi.

Önceki seriye göre iyileştirmeleri var fakat, oyuncu bilgisayarı olarak sunduğunuz bir bilgisayara U işlemci kullanmak sizi ve kullanıcıyı özellikle muallakta bırakacaktır.

Özellikle ısı problemi yaratacağını düşünüyorum fakat içindeki yonga setini ve fanları daha detaylı incelemek lazım..

• 5000 en az

• Arkadaşlar çok zorlamayalım, 5. nesil adına işlemciler çok yaygın değilken bence 5200u dert edilecek nokta değil. Tabii bunun yerine direkt 5500u koysalardı daha hoş olurdu ama asıl sıkıntı ekran kartı. 960m niye koyuyorsun beya. İşlemciden zaten kazanımın var, oradaki kazanımı ekran kartı için daha fazla harcamak iyi olmaz mıydı sanki. Standart 970m ve opsiyonel olarak 980m falan koysana bu alete. Daha anlamlı olsun en azından. Nerdeee...

• o işlemci ne o ekran kartı ne :/ asustan böyle bi ürün beklemezdim..
  • gereksiz, tutmayacak bir platform. hem taşınabilir değil, hem içindeki her şey düşük voltaj, düşük performans. alıp evime kuracaksam neden böyle saçma bir cihazı alayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest Account

gereksiz, tutmayacak bir platform. hem taşınabilir değil, hem içindeki her şey düşük voltaj, düşük performans. alıp evime kuracaksam neden böyle saçma bir cihazı alayım?

kullandığım pc core 2 duo 6400 işlemci 2gb ddr2 ram gt730 ekran kartı. temel bileşenler bunlar hani şu makine düşük performanslı ya hani bilmem başka bişey desemmi :) asus boşta olan mini pc alanını doldurmak istiyo sadece ve benim gibi evinde yada odasında pek fazla yeri olmayan yani bi kasa bile koymaya yeri olmayan biri için çok güzel bi cihaz olmuş taşınabilirini isteyen de aynı özelliklerde notebook alır zaten dimi yani.

• asus beklentim yüksek aslında özellikler konusunda emin olamadım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.