Şimdi Ara

Giulietta vs İnsignia (170 hp vs 180 hp)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
2.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi forumlar.Alfa Romeo Giulietta 2011-12 1.4 Multiair 170 hp benzinli spor paket araç almayı düşünürken 2. el 50-55 arası 2010-11 model 1.6 Turbo İnsignia Cosmo paketlere denk geldim.Hiç kafamda yoktu d sınıf araç almak ama 2 gündür bakınıyorum.Araçların segmentlerinin farklı olduğunun bilincinde olarak siz olsanız ne yapardınız onu sormak istiyorum ? İkisi de 10 litreden aşağı yakmıyor deniyor ama İnsignia LPG uyumlu,Alfa değil.
    Araçları + ve - yönleriyle karşılaştırmama yardımcı olur musunuz ? Hafta içi bireysel,hafta sonu aile aracı olarak kullanılacak.Yakıt önemsiz diyemem ancak ana yollarda keyif almak ve aracın kendini göstermesi benim için önemli kriter Forumda daha önce Giulietta için başlık açmıştım ancak böyle bir karşılaştırma bulamadım ve gerçekten önemli bu konu benim için.Donanımsal ve diğer açıdan farkları konusunda yardım rica ediyorum

• Alfa'nın LPG uyumlu olmadığını nereden çıkarttınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarozy

İyi forumlar.Alfa Romeo Giulietta 2011-12 1.4 Multiair 170 hp benzinli spor paket araç almayı düşünürken 2. el 50-55 arası 2010-11 model 1.6 Turbo İnsignia Cosmo paketlere denk geldim.Hiç kafamda yoktu d sınıf araç almak ama 2 gündür bakınıyorum.Araçların segmentlerinin farklı olduğunun bilincinde olarak siz olsanız ne yapardınız onu sormak istiyorum ? İkisi de 10 litreden aşağı yakmıyor deniyor ama İnsignia LPG uyumlu,Alfa değil.
    Araçları + ve - yönleriyle karşılaştırmama yardımcı olur musunuz ? Hafta içi bireysel,hafta sonu aile aracı olarak kullanılacak.Yakıt önemsiz diyemem ancak ana yollarda keyif almak ve aracın kendini göstermesi benim için önemli kriter Forumda daha önce Giulietta için başlık açmıştım ancak böyle bir karşılaştırma bulamadım ve gerçekten önemli bu konu benim için.Donanımsal ve diğer açıdan farkları konusunda yardım rica ediyorum

Öncelikle yaşınız genç ise ve hakikaten performans istiyorsanız ben sizin yerinizde olsam Giuletta tercih ederdim. Yanlış anlaşılmasın Insignia'ya performanssız diyen yok ancak ağırlık avantajı ile giu bir adım önde. Eğer aile iseniz çoluk çocuk varsa ya da düşünüyorsanız Insignia doğru seçimdir. Ama araçtan indikten sonra hangisine dönüp bakacağınızı düşünüyorsanız o araç doğru araçtır sizin için. Yakıt konusuna gelirsek evet ikisi de yakar ama dikkat edildiğinde giuletta daha az yakar her daim ancak bu güçlerde bir araç alıpta dikkat etmek ne kadar kolay orası da muamma. Bence sorunun cevabı siz de yatıyor. Doğrusunu siz biliyor ve hissediyorsunuz.

• Opel çok bozdu araçlarini gm opele yaramadi alfa alin derim .performans olrak 170 lik multi müthiş ama opelde 180 hp hakkini verememiş linea t jet bile insigia yadan daha atak .test ederseniz alfa alfanin çift kavramasi devri düşürmeden vites geçişleri motorundaki ferrari argesini hissedeceksiniz.bu arada opeller lpg de sorunludur ama alfa romeo da lpg sorunsuz olacağina eminim tabii turbo beslemeli lpg kiti uygulatin pahali ama sizi üzmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dardanel16 -- 20 Nisan 2015; 17:31:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 T 'ler subap eritiyor diye biliyorum ben lpg'de. Ben olsam insignia alırım buna rağmen. saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s700

Alfa'nın LPG uyumlu olmadığını nereden çıkarttınız?

görüşmediğim lpg firması kalmadı.multi air motor kullanılıyor ve lpg uyumlu değiller
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel16

Opel çok bozdu araçlarini gm opele yaramadi alfa alin derim .performans olrak 170 lik multi müthiş ama opelde 180 hp hakkini verememiş linea t jet bile insigia yadan daha atak .test ederseniz alfa alfanin çift kavramasi devri düşürmeden vites geçişleri motorundaki ferrari argesini hissedeceksiniz.bu arada opeller lpg de sorunludur ama alfa romeo da lpg sorunsuz olacağina eminim tabii turbo beslemeli lpg kiti uygulatin pahali ama sizi üzmez

giulietta multi air motorlara lpg uygulaması yok beni araçtan soğutan durum da bu.yoksa araca aşığım hem iç hem dış olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemchem

quote:

İyi forumlar.Alfa Romeo Giulietta 2011-12 1.4 Multiair 170 hp benzinli spor paket araç almayı düşünürken 2. el 50-55 arası 2010-11 model 1.6 Turbo İnsignia Cosmo paketlere denk geldim.Hiç kafamda yoktu d sınıf araç almak ama 2 gündür bakınıyorum.Araçların segmentlerinin farklı olduğunun bilincinde olarak siz olsanız ne yapardınız onu sormak istiyorum ? İkisi de 10 litreden aşağı yakmıyor deniyor ama İnsignia LPG uyumlu,Alfa değil.

Öncelikle yaşınız genç ise ve hakikaten performans istiyorsanız ben sizin yerinizde olsam Giuletta tercih ederdim. Yanlış anlaşılmasın Insignia'ya performanssız diyen yok ancak ağırlık avantajı ile giu bir adım önde. Eğer aile iseniz çoluk çocuk varsa ya da düşünüyorsanız Insignia doğru seçimdir. Ama araçtan indikten sonra hangisine dönüp bakacağınızı düşünüyorsanız o araç doğru araçtır sizin için. Yakıt konusuna gelirsek evet ikisi de yakar ama dikkat edildiğinde giuletta daha az yakar her daim ancak bu güçlerde bir araç alıpta dikkat etmek ne kadar kolay orası da muamma. Bence sorunun cevabı siz de yatıyor. Doğrusunu siz biliyor ve hissediyorsunuz.

yaşım 23 yani genç yaştayım ancak babamın ve ailemin de haftada 1 günde olsa bineceği bir araç istiyorum.he aile dediysem zaten 4 kişiyiz giulietta lpg takılmıyor ama insignia takılıyor gözümde ki artısı bu.

• quote:

Opel çok bozdu araçlarini gm opele yaramadi alfa alin derim .performans olrak 170 lik multi müthiş ama opelde 180 hp hakkini verememiş linea t jet bile insigia yadan daha atak .test ederseniz alfa alfanin çift kavramasi devri düşürmeden vites geçişleri motorundaki ferrari argesini hissedeceksiniz.bu arada opeller lpg de sorunludur ama alfa romeo da lpg sorunsuz olacağina eminim tabii turbo beslemeli lpg kiti uygulatin pahali ama sizi üzmez

Yav he he
    Linea daha atakmış.
    Gm opele yaramamış. Opel gm bünyesine 1931 de geçti öncesini ve sonrasını anlatırsan memnun oluruz zira daha genciz de.
  • Insignia konfor olarak cok onde guliden.performasida sinifinda en iyisi, sportif durusu, yol tutusu harika.guli bravo ve lanciayla ayni platformda bir arac.performasina bisey diyemem muhtemelen agirlik avantajindan dolayi daha atiktir.insignianin subaplari 50.000 km de eriyor, gecen hafta celik subaplarla degistirdim 1300 liraya.gerci binmedim ogunden sonra lpgde.ortalama tuketim 8,7 litre suan ama basarsan bu araba 11 litre yakiyor ki agirligina ve.gucune gore makul bana kalirsa.sormak istediginiz bisey varsa sorabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaViTz

Insignia konfor olarak cok onde guliden.performasida sinifinda en iyisi, sportif durusu, yol tutusu harika.guli bravo ve lanciayla ayni platformda bir arac.performasina bisey diyemem muhtemelen agirlik avantajindan dolayi daha atiktir.insignianin subaplari 50.000 km de eriyor, gecen hafta celik subaplarla degistirdim 1300 liraya.gerci binmedim ogunden sonra lpgde.ortalama tuketim 8,7 litre suan ama basarsan bu araba 11 litre yakiyor ki agirligina ve.gucune gore makul bana kalirsa.sormak istediginiz bisey varsa sorabilirsiniz

hangi marka lpg takılı ? performans kaybı yaşıyor musunuz acaba ? Turbosu 3000 devirden sonra devreye giriyor,araba çok boğuluyor falan deniyor ama ne kadar doğru bilemedim.sorunsuz lpg nasip değil mi bu araçta arkadaş ya vazgeçersem sadece bunun için vazgeçicem

• Guiletta trim sesleri fazla,yada benim arkadaş hayvan gibi kullanıyor aracı ondam olabilir. Zaten alacağınız 2.el araçta ondan farksız olmaz.

Insignia 1.6 turbo cosmo paket tercih ederdim senin yerinde olsam.Lpg uyumuda varmış her ne kadar ben sevmesem de senin için önemli bir kıriterse opel'i seçmen daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Guiletta trim sesleri fazla,yada benim arkadaş hayvan gibi kullanıyor aracı ondam olabilir. Zaten alacağınız 2.el araçta ondan farksız olmaz.

Insignia 1.6 turbo cosmo paket tercih ederdim senin yerinde olsam.Lpg uyumuda varmış her ne kadar ben sevmesem de senin için önemli bir kıriterse opel'i seçmen daha iyi olur.

biraz önce arkadaşın teki geldi yeni leon fr 1.4 tavsiye etti.ledler,cam tavan 55-60 a geliyor ikinci eli yakıt tüketimi çok az deniyor ama ne kadardır acaba ?
  • quote:

Opel,Vectra A-B ve Calibra döneminde de GM'ye bağlıydı. General Motors'un GM2900 şasisini kullanıyolardı. Kullandıkları motorlar da GM'ye aitti.

Efsane kırmızı kapaklı Vectra GT'nin motoru yani C20XE, Calibra Turbo'yu 280'e kadar ulaştıran C20LET, General Motors'un motor ailesine aittir.

GM Opel'e yaramadı demek yanlış olur, son zamanlarda hakkını veremedi desek daha doğru. Opel zirve dönemlerinde yine GM ile ilişkili bir firmaydı :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Guiletta trim sesleri fazla,yada benim arkadaş hayvan gibi kullanıyor aracı ondam olabilir. Zaten alacağınız 2.el araçta ondan farksız olmaz.

biraz önce arkadaşın teki geldi yeni leon fr 1.4 tavsiye etti.ledler,cam tavan 55-60 a geliyor ikinci eli yakıt tüketimi çok az deniyor ama ne kadardır acaba ?

Leon'da da trim tesleri bir hayli fazla. Forumdaki konusundan bu tarz şikayetler var.

1.4 tsı yakıt konusunda ucu açık her benzinli turbo motorda olduğu gibi.Basarsan 16 17 litreleri görursun,basmazsan 7 litrede görürsün tamamen senin elinde olan birşey. Genel ortalama yakıtın 9 litre civarını geçmez.

Leon alırsan da manuel vitesli almaya çalış,dsg sıkıntılı başın ağrımasın.
    Bide gençlerin tercih ettiği bir araç,sahibinden temiz eliyüzü düzgün birinden almaya gayret et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenktun34 -- 20 Nisan 2015; 21:38:49 >

• quote:

quote:

Insignia konfor olarak cok onde guliden.performasida sinifinda en iyisi, sportif durusu, yol tutusu harika.guli bravo ve lanciayla ayni platformda bir arac.performasina bisey diyemem muhtemelen agirlik avantajindan dolayi daha atiktir.insignianin subaplari 50.000 km de eriyor, gecen hafta celik subaplarla degistirdim 1300 liraya.gerci binmedim ogunden sonra lpgde.ortalama tuketim 8,7 litre suan ama basarsan bu araba 11 litre yakiyor ki agirligina ve.gucune gore makul bana kalirsa.sormak istediginiz bisey varsa sorabilirsiniz

hangi marka lpg takılı ? performans kaybı yaşıyor musunuz acaba ? Turbosu 3000 devirden sonra devreye giriyor,araba çok boğuluyor falan deniyor ama ne kadar doğru bilemedim.sorunsuz lpg nasip değil mi bu araçta arkadaş ya vazgeçersem sadece bunun için vazgeçicem

Turbo 2200 devirde devreye giriyor evet biraz gec sayilabilir gorece kiyasla ancak tam 5500 devire kadar kesintisiz olarak 230 nm tork sunuyor.yine benim aracta flexride mevcut sporta alinca 1500 devirden itibaren devreye giriyor turbo.lpg tam uyum euro 5 motorlarlu hicbir aracta yok.ama 50.000 km sonunda yaptigi masraf 1300 lira sadece.tercih size kalmis ben lpgde binmeye kiyamiyorum, performansi torpuluyor ve yuksek devirlerde kesinti olusuyor.ayrica gurultulu cslismakta arac benzine gore

• quote:

leonun yakıt tüketimi için kesin bilgi mi söyledikleriniz ? Testlere falan bakıyorum söylediğinizin çok altından bahsediyorlar
  • quote:

quote:

leonun yakıt tüketimi için kesin bilgi mi söyledikleriniz ? Testlere falan bakıyorum söylediğinizin çok altından bahsediyorlar

Leonla ilgili bilgi girisi yapmadim bi yanlis anlasilma var sanirim

• quote:

quote:

quote:

Leonla ilgili bilgi girisi yapmadim bi yanlis anlasilma var sanirim

pardon diğer arkadaş yazmış karıştı

• 180 lik insignia sahibiyim soruların olursa detaylı cevaplarım

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.