Şimdi Ara

Cassiopela öğreniyorum yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arşive Cassiopelayı ekledik. meşhur script damgası yiyen kardeşimiz. olayı çözmeye çalışıyorum. neyi fullemek lazım nasıl farm yapmak lazım. hiç bilgim yok. q fulledim güzel duruyor diye. q rakip champ vurdukça hareket hızı kazanıyorsun. pasif zaten süper. %25 cd + ap arttırma süper olmuş. onu nasıl daha seri yükseltirim tam anlamadım. rakibe saldırıya nasıl başlamak lazım. morelle almıştım oyundaki herkes dalga geçti. klasik ap mid buildi yapmıyoruz anlaşılan. heroya çok yabancıyım oynanışına da öyle. flash ulti yine yapacak gibi duruyor. yardımlarınızı bekliyorum ahali.

• calibrane kullanıcısına yanıt
    Ne kadar minyon kesersen o kadar kuvvetlenirsin tarzı bir pasif ile geri döndü yılan, agresifleşmeyip minyon arkasında adamı q or w ile zehirleyip e spamlayabilirsin. Mutlaka gang yersin, ama ultisi harika. Adamı Lane de ezicem diye uğraşma sürekli sana agresifleşmediği sürece.

Not: Pasif ilk gelişiminden sonra E skill'ine lifesteal hediye ediyor bilgin olsun! Bu arada zehirlemediğin adama e atmak cooldown'ı yükseltmene sebep olur adamı e ile dürteceksen mutlak surette zehirlemen şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vileda Suyu -- 20 Nisan 2015; 15:56:59 >
  • E kas

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cdr çıkmana gerek yok. Pasifinin cdrı yetiyor. Zehiri tutturduğun an E spamlemen lazım. Ayrıca last hitleri de E ile alırsan mana harcamıyor. Teamfightlarda düzgün pozisyon alman çok önemli. Cassiopeia benim gözümde yarı adc gibi. Çünkü Zehiri tutturduğun anda sürekli hareket halinde olup E ile kite atman lazım. Ultini de kullanırken rakiplerinin yüzünün sana dönük olmasına dikkat et.

Çıkılabilecek itemler(Bunlardan build yapabilirsin kendine.)

-Sorc bot (Klasik magic pen. botu.)
    -Zhonya (Armor ve aktifi hayat kurtarıyor.)
    -Void (Karşıda senin kastığını görüp mr itemleri çıkanlar olursa bunu kas.)
    -Rylai (Core item. Q tutturup E spamle = Perma slow)
    -WoA (100 stackten sonra E skilli healing etkisi veriyor. WoA'daki spell vample birleşirse ortaya güzel şeyler çıkabiliyor.)
    -Rabadon (Her mage herosuna çıkılan item zaten. Ama Cassiopeia'da daha bir op oluyor.)
    -RoA (Seraph yerine alternatif.)
    -Seraph (E spamleyeceksen mana lazım haliyle.)
    -Athene (Probuilds'te gördüm ama bence çok da gerekli değil.)
    -Abyssal (+45 Mr, mr kırması ve 75 apsiyle mr kasanlar için başka bir alternatif .)

Bunlardan kendine uygun buildi yapabilirsin. Ama en temizi Sorc bot-Rylai-Rabadon-Zhonya-Seraph-Abyssal.

Skill olarak E-Q-W gidebilirsin. E fullemenin nedeni Q tutturduğunda atacağın inanılmaz damage ve farm kolaylığı. Mastery olarak 21-0-9 kullanman iyi olur (9 utilityde bisküviyi açmayı unutma.) Bir de lanedeyken kaçma skillin yok zaten düzenli olarak kilit noktaları wardlarsan rahat bir laning geçirirsin. Ayrıca riskli ama 6'dan sonra gank gelen junglela az canın varken adamlara dive attırabilip R-Q ve E spamlersen adamlar neye uğradığını şaşırır ki bir bakmışsın "Double Kill".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knee-Deep in the Dead -- 20 Nisan 2015; 16:02:46 >

• ilk önce ismini öğretiyim ; Cassiopeia

ardın ilk item olarak ya RoA yada Seraph's Embrace alman iyi olur senin adına , geriside Will of the Ancients ve standard mage buildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoodNightKiss -- 20 Nisan 2015; 16:06:35 >
  • cassiopeia'ya morello çıkılabilir. ama ben hem defansif aktifinden hem de cassi'nin pasifi gibi birikmeeisi gereken bişi olduğu için seraph'i tercih ediyorum

pasif %30 cd veriyor diye biliyorum bu arada

Lanede olabildiğince farma odaklan ve karşında melee varsa farma yaklaştığında dürt. Q tutar ve 2-3 tane e sallarsan senden rahatı yok.

Build

Doran 2pot ile başla. 1050 Gold civarlarında dönmen lazım ilk b'ye. Orada tear+bot al. Sonra rylai alıyorum ben çünkü cassi ile çok uyumlu zehire yakalanan olursa kaçamıyor zaten. Yok rylai ile hasar çıkaramıyorum dersen ve karşında ad varsa zhonya, ap assasin varsa abyssal çık. Sonra botu bitir, sonra normal builde devam et

Tam build

Seraph bot rylai(abyssal,morello değişir istersen) zhonya rabadon void. Çok defansif olmak istersen voidi satabilirsin ama tabi karşıda mr çıkan yoksa.

Şu ultiye alışman lazım ben onca maç attım ama hala gaza gelip Flash yakabiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerçekten haklısın kadehe çok ta muhtaç değil yeri kapatılabilir çok item var.
  • Öğrenmeye isminden başla qnq görünüşe göre daha çok yolun var

• yorumları okuyorum da dostlar. oyunu hep türkçe oynadığımdan hatta 1 saat önce ingilizceye çevirdim. itemlerin ingilizcesini bilmiyorum. isme takılmayın cassiopeia olsun sizi mi kırıcaz. buildde mana veren eşyaya athene veya morelleye gerek yok anladığım kadarıyla.
    klasik ap çizmesi
    rabadon
    zhonya
    rylai
    void-cehennem(abyss cehennem oluyor galiba.)
    baş melek asası-bu da seraph oluyor ilerde.

bu build klasik olarak galiba.. önce e fulluyoruz.sonra q w r. q attığımızda rakibe seri seri e atıyoruz.minyonları da e ile alabiliriz annie q su gibi manayı geri veriyor. rakibe q atınca gelen hareket bonusu + e nin 0.5 cdye düşmesi ile kafasına kafasına yapıştırıyoruz. burda rylai pasifi uyumlu oluyor.

arada flash ulti çılgınlıkları yapabiliyoruz. ama yüzü bize dönük olunca stun değilse slow oluyor. buna dikkat etmek lazım. pasifi %25 cd arkadaşlar yanlış olmasın.

yalnız buildde kafama takılan Asırlık sopa-RoA ya yer yok galiba. topta oynarsak biraz daha hp lazım olacak. gerçi rylai ile gelen 400 hp var yeterli ama rylai almıyorsak yerine asırlık mı alıcaz. geri kalan 5 item farz galiba. onun dışında vlad gibi ataların buyruğu itemi 80 ap + can emme veriyor. pasifi ile uyumlu olur ama haddinden fazla can emmeye gerek yok bence. woa dediğiniz itemi de bilmiyorum.

rün olarak ap mid rünlerini kullanırım. kabiliyetlerde 21-0-9 ama ben bisküviyi açmıyorum. onun yerine tarafsız mabet canavarları süresini %20 uzatan var. mavinin süresini uzatıyor diye onu açtım. pasifi daha hızlı geliştirmek için minyon mu kesmek lazım yoksa minyonları e ile mi kesmek lazım onu da anlamadım.

cevapları bekliyorum sağolasınız

• İlerdeyken gank yersen flashın varsa kaç yoksa birini kes ve öl, gözyaşı rylai yapıp başkelek çık sonrası klasik ap build

• Flash ghost al ayakkabiyi efsunla ama efsunun adini unuttum mavi olandi sanirim onla deli gibi kitele adc gibi zaten

• script aç qnq
  • Pasifi stacklemek için e skillini kullanman lazim..

Orianna ile birlikte bence oyunun en zor 2 herosu ..

• Q-E-E başla, 3 lvlda fb'yi alırsın, karşında başlangıç ms'si düşük bir karakter varsa özellikle 1 hp 1 mp potu başla, 2 lvlda yarı canda bırak ama fazla üstüne gitme lane itmeden önce. 3 olduğun gibi 2. e yi upla ve fb'yi almaya çalış. Rengar'ın çalı taktiği gibi bir nevi.

Asırlık + Gözyaşını beraber çıkma gereksiz oluyor, ikisinden birinde tercih yap, burst varsa karşıda gözyaşından seraph yap kalkanını kullan yoksa RoA ( asırlık ) iyidir.

Ardından Rylai core itemin unutma Serapta da RoA'da da Q'dan gelen ms ve Rylai'nin slowu w yi tutturmada çok rahatlık sağlıyor w yi tutturduktan sonra gelen slow da diğer Q ları dodgelayamamasına sebep oluyor :')
  • just kite ma frend
  • Beyler ben de Cassiopeia takımyıldızının hatrına öğrenmeye çalışıyorum, mention atarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exiledFromBadmen -- 20 Nisan 2015; 20:24:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: calibrane

yorumları okuyorum da dostlar. oyunu hep türkçe oynadığımdan hatta 1 saat önce ingilizceye çevirdim. itemlerin ingilizcesini bilmiyorum. isme takılmayın cassiopeia olsun sizi mi kırıcaz. buildde mana veren eşyaya athene veya morelleye gerek yok anladığım kadarıyla.
    klasik ap çizmesi
    rabadon
    zhonya
    rylai
    void-cehennem(abyss cehennem oluyor galiba.)
    baş melek asası-bu da seraph oluyor ilerde.

bu build klasik olarak galiba.. önce e fulluyoruz.sonra q w r. q attığımızda rakibe seri seri e atıyoruz.minyonları da e ile alabiliriz annie q su gibi manayı geri veriyor. rakibe q atınca gelen hareket bonusu + e nin 0.5 cdye düşmesi ile kafasına kafasına yapıştırıyoruz. burda rylai pasifi uyumlu oluyor.

arada flash ulti çılgınlıkları yapabiliyoruz. ama yüzü bize dönük olunca stun değilse slow oluyor. buna dikkat etmek lazım. pasifi %25 cd arkadaşlar yanlış olmasın.

yalnız buildde kafama takılan Asırlık sopa-RoA ya yer yok galiba. topta oynarsak biraz daha hp lazım olacak. gerçi rylai ile gelen 400 hp var yeterli ama rylai almıyorsak yerine asırlık mı alıcaz. geri kalan 5 item farz galiba. onun dışında vlad gibi ataların buyruğu itemi 80 ap + can emme veriyor. pasifi ile uyumlu olur ama haddinden fazla can emmeye gerek yok bence. woa dediğiniz itemi de bilmiyorum.

rün olarak ap mid rünlerini kullanırım. kabiliyetlerde 21-0-9 ama ben bisküviyi açmıyorum. onun yerine tarafsız mabet canavarları süresini %20 uzatan var. mavinin süresini uzatıyor diye onu açtım. pasifi daha hızlı geliştirmek için minyon mu kesmek lazım yoksa minyonları e ile mi kesmek lazım onu da anlamadım.

cevapları bekliyorum sağolasınız

-RoA'e yer yok değil. Çıkılabilir. Çıkan da var. Ama ben aktifiyle birlikte Seraph'ın daha iyi olduğunu düşünüyorum late gamede.

-WoA=Will of Ancients=Ataların Buyruğu olması lazım. Tabi bence de çok gerekli değil. Ama tercih edilebilir.

-Bisküvi aç deme sebebim lanede normal pota göre daha fazla kalabilmeni sağlıyor. Tabi senin dediğin gibi de buff sürelerini uzatan mastery de olabilir. Ama ben mid lanede hep bisküvi kullandığım için öyle dedim. Sonuçta her ne kadar ilk bluedan sonrası mid lanein hakkı olsa da Tr'de bu kural pek geçerli değil. Mana hungry junglerların çok gördüm blueları hunharca aldığını ki istememe rağmen.

-Pasif olayına gelirsek:

"Cassiopeia, 1 saniye boyunca zehirlenmiş olan her rakip şampiyon, katlettiği her zehirlenmiş birim ve İkiz Diş ile vurduğu her rakip şampiyon için kalıcı olarak bir adet Yılan Sureti yükü biriktirir. En fazla 400 yük biriktirebilir."

Yanlış anlamadıysam minyonları zehirleyip öldürürsen 1 stack, herolara sadece Q/W tuttursan veya sadece E tutturursan da 1 stack veriyor. Düz mantık olarak zehirlediğin heroya 3 E atsan 4 stack geliyor. Minyon olayında ise ister aa ister E ile minyon kes. Eğer minyon zehirliyken kesersen stack geliyor. Öbür türlü stack gelmiyor.

edit: Spell olayına değinmemişim onu farkettim. Flash'ın yanına Ghost,Ignite veya Cleanse (Arındır olması lazım) alabilirsin. Eğer karşıda çok fazla cc varsa (aynı takımda support Leona ve jungle Sejuani gibi) Cleanse alman daha iyi olur

@exiledFromBadmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knee-Deep in the Dead -- 20 Nisan 2015; 20:24:02 >

• Ben yeni itemi öneririm vdrdigi ms ile cok is yapar ghost girip masterylerden 9 utilty yaparsan bide mavi efsunla 160 sn falan oluyordu galiba

• calibrane kullanıcısına yanıt
    E si ile mi pasif biriktiriyor o kadar ayrıntısına dikkat etmemiştim beni can emmesi cezbettiği için Ama kesinlikle çok daha rahat oluyor e si ile
  • Cassi güçlü çar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.