Şimdi Ara

Telefon rootlama garanti yi iptal edermi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni telefon aldımda rootlamayı düşünüyorum garantiyi iptal edermi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu konu şehir efsanesi haline geldi
    Herkes root yapmak garantiyi bozar diyor ama ama rootlu cihazı verip de garantisi iptal olan okumadım

root etmek garantiyi bozmaz diyorum
  • garanti bozar bal gibide . özelliklede cihazı rootladığın samsung cihazlarda kabak gibi belli oluyor ( samsung un kendine özgü knox yazılımı var . rootlu cihaz kabak gibi ben burdayım diyor )
    örneğin note 4 lerde cihazı rootladıktan sonra geriye dönüş yok . eski cihazlarda root yapıldıktan sonra bazı yöntemlerle root izleri siliniyordu ama samsung bunun önüne geçti artık .
    denemesi bedava . rootlayıp verin servise sonucu görün....
  • Ben rootladığım,farklı farklı yazılımlar attığım galaxy w telefonu elli kere servise gönderdim. En son arızayı gideremediler parayı iade ettiler valla. Ama tabi servise giderken orjinal yazılımla ve rootsuz gönderdim.

• Arkadaşlar bu tamamen servis elemanı ile alakalı bir durum kimisi bu olayı önemsiyor kimisi önemsemiyor ben paralel ithalat teknik servise imei uçuruo gönderdim knox 1 di normal sayacta kimbilir kaçtı hatırlamıyorum orjinal imei yazıp geri gönderdiler. Samsung Türkiye servise root lu cihaz verip komple çerçeve yenilettirende gördüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım

• Peki arkadaşlar telefonu root'ladık ve daha sonra root olayını iptal ettik, iptal ettiğimiz halde sistem güncellemesi yapmaya kalktığımızda "cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi ..." diye uyarı veriyor, şu an sistem 4.4.2 ve kies üzerinden lolipop güncellemesi yaparsak daha doğrusu yapabilirsek telefon tekrar orjinal yazılım haline dönermi?

Şekil A'da görüldüğü üzere :)
     Telefon rootlama garanti yi iptal edermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyraz7998 -- 27 Nisan 2015; 23:07:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.