Şimdi Ara

1100 km den calismayan araci nasil getirebilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet ben istanbuldayim vr aracla aramda 1100 km var uzun suredir calismayan bir araci alip getirmek istiyorum. Tek basimayim nasil gidip alabilirim? Bana bir akil verin lutfen araca mini kasko yaptirsam mesela onun cekicisi getirirmi? Yada kredi kartimin asistan hizmeti?

• O şehire yük taşımış bir tir bulup dönüşte nasıl olsa boş dönecek ona yükleyebilirsiniz .

Trende olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam nakliyecilerin olduğu yerlere gidip ordan boş dönen tır varsa takriben 700-800₺ gibi bi ücrete getirebilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: TroubleTrouble

O şehire yük taşımış bir tir bulup dönüşte nasıl olsa boş dönecek ona yükleyebilirsiniz .

Trende olabilir

Tren maalesef olmuyor. TIR da mazot parasını ister, bir an önce yükten kurtulmak ister (Ben şuraya yetişeceğim burada indiririm v.b).
    Ya arabayı orada en azından yürüyecek kıvama getirip binerek getireceksiniz ya da parasını verip taşıtacaksınız gibi görünüyor.
  • Aracı bulundugu yerde veya bulundugu yere yakın bir merkezde tamir edip getirmeniz daha mantıklı. Normal şartlarda hiçbir tırcı aracı sırf dönüş yolu diye ucuza götürmez.Dönüş yolundaki bir tırcıyla anlaşırsanız minimum 1500-2000 lira ister.

• quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Evet ben istanbuldayim vr aracla aramda 1100 km var uzun suredir calismayan bir araci alip getirmek istiyorum. Tek basimayim nasil gidip alabilirim? Bana bir akil verin lutfen araca mini kasko yaptirsam mesela onun cekicisi getirirmi? Yada kredi kartimin asistan hizmeti?

Araç ne durumda? Klasik oto veya arazi aracı mı toplayacaksınız? Ne gibi bir problemi var? Hiçbir ayrıntı vermemişsiniz.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Evet ben istanbuldayim vr aracla aramda 1100 km var uzun suredir calismayan bir araci alip getirmek istiyorum. Tek basimayim nasil gidip alabilirim? Bana bir akil verin lutfen araca mini kasko yaptirsam mesela onun cekicisi getirirmi? Yada kredi kartimin asistan hizmeti?

Araç ne durumda? Klasik oto veya arazi aracı mı toplayacaksınız? Ne gibi bir problemi var? Hiçbir ayrıntı vermemişsiniz.

Saygılar...

Hocam arac atesleme yapmiyormus zaten sahibi anlayani yok diye dusuk rakama veriyor 1000 lira gozden cikardim ben

• Şunlardan bir tane kiralayın derim.Bir tane de çevrenizde varsa çekme demiri olan bir araç alın ya da yoksa kiralayın onla gidip alıp

gelin.

1100 km den calismayan araci nasil getirebilirim

Çok sık bu işi yapıyorsanız satın almayı da düşünebilirsiniz:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-romork-komple-revizyonlu-frenli-cift-dingilli-199212778/detay

Aslında bunlardan alıp kiralamak çok mantıklı bir iş. Tanesi 7.000TL desek.Günlük 50 TL'den kiralansa 140 günde parasını

çıkartıyor.Baya mantıklı işmiş bu çok güzel iş kolu olur.Bunları toptan sıfır imalatçıdan 20 tane alınsa 5.000TL'den 100.000TL

yatırım.Sonra günlük 50 TL'den kiralansa %50 doluluk oranı olsa 183 gün 1 sene bir tanesi 4.150TL kar ettirir en az.

Çok güzel işmiş az yatırım çok kar.

• Automobilista kullanıcısına yanıt
    Senin dedigini yapsa astari yuzunden pahaliya gelir,yok romorku kirala yok ceki demirli bi araba bul.1100 km gidicek 1100 km geri gelicek etti sana 2200 km.Onun benzinini dusun bide,o agirlikla araba daha cok yakicak.Konu sahibinin dedigi gibi araba calismiyorsa arabayi romorke cikarmak icinde ayri bi cekici ucreti.

Yani senin dedigine gore : romork+ceki demiri olan performansli bi araba+2200 km yol+o kadar yol yapicak benzin veya mazot+arabanin bulundugu yerde cekici ucreti vb. Bi hesapla bakalim neresinde kar var bu isin? Ayrica 2200 km araba kullandiktan sonra yorgunlukta cabasi

• kartalus kullanıcısına yanıt
    100 kmde bulunan araç + römork totalde 10 litre yaksa 2200 km de 880TL yakıt parası olur.

Römork 2 günlük kira 100TL olsa. 980TL para yapar.

Bu arada araç için neden römorka yüklemek için bir çekici daha tutulsun ki?
  • Araci ustune alinca sigortanin yaninda extradan yol yardimida al 2 gun sonra aracim bozuldu yolda kaldim de.

Arabayi sirtlarinda mi koyucaklar romorkun ustune? Uzun suredir yatan arabayi itemiceklerine gore? Dedigin gibi 1000 tl olsun.Normal bi tirla veya cekiciyle getirmek daha guvenli ve daha ucuz olur.
    Edit:Ayrica gunluk 50 tl'ye kurtarmaz romork,sonucta o arabayi ustunde tutucak ekipman lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalus -- 19 Nisan 2015; 16:55:10 >
    İşte römork niye ittirerek koyamasınlar ki tekerlekleri olduktan sonra çok rahat koyarlar.

Sonuçta 3-4 kişi bence çok rahat koyarlar.Sonuçta araç sadece ateşlemiyor.
    Tamam sen cok iyi biliyosun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Saygılar...

Hocam arac atesleme yapmiyormus zaten sahibi anlayani yok diye dusuk rakama veriyor 1000 lira gozden cikardim ben

Marka ve model nedir?

o açıdan demedim ama ittirerek bindirmek ne kadar zor olabilir ki?

Gerçekten bilmediğim bir nedeni mi var merak ettim?
    Konu ittirmenin zor olmasi degil,uzun sure yatan arabanin ittirilmesi arabaya zararli.Lastikleri,balatalari zorlarsin.Atesleme sistemini duzeltiyim derken yuruyen aksama zarar vermek gereksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalus -- 19 Nisan 2015; 19:18:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.