Şimdi Ara

Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
9
Favori
31.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelecek ay icerisinde opel astra alma fikrindeyken yeni kasanin gelecek olmasiyla yeni kasayi bekleyecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkolds

Sevgili kardeşim 15 yıllık opel tecrübeme dayanarak şunu diyebilirim ki opelin yaptığı arabalar hep sınıf ortalamasının üstünde olur. Hatta kendi seviyesindeki araçların içinde zirveye oynar. Tavsiyem hondadan inip bir opeli test etmen. Özellikle bir uzun yola çıkmanı, virajlara hondayla girdiğin hızların üstünde girmeni isterim. 150 bin kmde sattığım astra g'nin ön düzeni hala sağlamsa buna sen kalitesizlik diyemezsin. Kaliteden maksat yumuşak plastik ise astra h sınıfında zirvede diyebilirim. Bunu golf 7-astra j gibi sınıfının en iyi araçlarına bindikten sonra söyleyebilirim. Bence araştırıp bir şeyleri eleştirin

Aynen,4 sen Astra H'ye bindim,şimdi Focus 2'ye biniyorum.Malzeme kalitesi olarak Astra Focus'tan çok önde.

• HondAta kullanıcısına yanıt
    Nerelerdeydin?

• Utku kullanıcısına yanıt
    Vectra B bu yalniz. Vectra ismi C kasada bitti.

Astra K Kompakt Segmenti Domine Edebilir(Görseller eklendi)

• Utku kullanıcısına yanıt
    Kullanmadığınız belli kötülemeyin bari. Anlayamadığım fiatta vectra'dan sonra sizi çeken neydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Nerelerdeydin?

Buralardayım ama uzaktan takipteyim. Malum ortam baya düştü. Eski tadı yok buraların. Baksana kötüleyen bişey yazmadım , sadece olduğundan fazlasıyla abartılan bi marka dedim , yani olduğu konum hakkında fikir beyan etmedim. Burada ki arkadaşlar hemen saldırıya soyundular , sıradan otomobil markalarını neden yüceltme peşindeyiz bunu çözemedim.

• HondAta kullanıcısına yanıt
    Bende takilmiyorum fazla. Arada konu aciyorum biseyler yaziyorum.

• kkolds kullanıcısına yanıt
    He kardeş. 2 sene bindiğim arabayı kullanmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Golf 7 1.2 TSI comfort, Astra j 1.4T cosmo sahibiyim her iki modelin kendine göre artıları ve eksileri var. Fiyat/Performans oranına dizel seçeneklerde bakarsak astra j ezici üstün.

136 cdti benzinli gibi sessiz ve torku ile astra'nın ağırlığını unutturuyor. 1.6 TDI performans konusunda eline su dökemez. Yeni dizeller çok iyi geldi j kasaya ama aracın karoserinde birçok eksik var golfe göre.

Golf'e göre Astra j eksileri

-Sert ve sesli çalışan süspansiyonlar
    -Düşük yalıtım
    -Arka genişlik
    -Yaşam alanın dar olması
    -Ağırlık
    -Ses sistemi

Astra j artıları
    + Yol tutuş Golften açık ara daha iyi
    + Dış tasarım (oto parkta her iki araç yan yana golf çok basit görünüyor gözüme)
    + İç mekan tasarımı (Vites altı led, kapı kollarındaki led iç ambiyans aydınlatmaları gece muhteşem)
    + Frenler

Dıs tasarım ve ic tasarım tamamen ozneldir, onlari bir kriter olarak saymiyorum. Yol tutus ve frenin golf'ten iyi olmasi icin, golfun uyduruk lastiklere, astra'nin sifir ve en iyi lastiklere sahip olmasi lazim.

Kendimizi kandirmanin anlami yok, astra nin golften iyi oldugu yon yok

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

quote:

Yasiyon mu sen

Yaşıyom tabi , bak opel'ci arkadaşlar nasıl hararetlendi, geldiğim belli oldu dimi , işte ben bu opel kitlesini seviyorum.

Opel ne ya allah aşkına
    Önce gitsin corsanın arka camlarını otomatik yapsınlar.

O seatin var ya opelin yarisi olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

quote:

Yasiyon mu sen

Yaşıyom tabi , bak opel'ci arkadaşlar nasıl hararetlendi, geldiğim belli oldu dimi , işte ben bu opel kitlesini seviyorum.

Opel ne ya allah aşkına
    Önce gitsin corsanın arka camlarını otomatik yapsınlar.

2008 model kia riomun arka camlari otomatik. Hem de orta donanim, full donanim da degil

• quote:

Orijinalden alıntı: babasamsunlu

quote:

Orijinalden alıntı: Carvajal

quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Golf 7 1.2 TSI comfort, Astra j 1.4T cosmo sahibiyim her iki modelin kendine göre artıları ve eksileri var. Fiyat/Performans oranına dizel seçeneklerde bakarsak astra j ezici üstün.

136 cdti benzinli gibi sessiz ve torku ile astra'nın ağırlığını unutturuyor. 1.6 TDI performans konusunda eline su dökemez. Yeni dizeller çok iyi geldi j kasaya ama aracın karoserinde birçok eksik var golfe göre.

Golf'e göre Astra j eksileri

-Sert ve sesli çalışan süspansiyonlar
    -Düşük yalıtım
    -Arka genişlik
    -Yaşam alanın dar olması
    -Ağırlık
    -Ses sistemi

Astra j artıları
    + Yol tutuş Golften açık ara daha iyi
    + Dış tasarım (oto parkta her iki araç yan yana golf çok basit görünüyor gözüme)
    + İç mekan tasarımı (Vites altı led, kapı kollarındaki led iç ambiyans aydınlatmaları gece muhteşem)
    + Frenler

Dıs tasarım ve ic tasarım tamamen ozneldir, onlari bir kriter olarak saymiyorum. Yol tutus ve frenin golf'ten iyi olmasi icin, golfun uyduruk lastiklere, astra'nin sifir ve en iyi lastiklere sahip olmasi lazim.

Kendimizi kandirmanin anlami yok, astra nin golften iyi oldugu yon yok

senin gibi boş adamların hepsini banlamak gerekir şu forumdan.yaptığın yorumun yalan olduğu açık seçik ortada.astranın hiç bir şeyi golften iyi değilmiş sen kimsin de bu yorumu yapabiliyosun Allah bilir ehliyetinde yoktur senin küçük kahraman

Arkadaş trolldur nerde ne zaman blokladim bilmiyorum ama site alintilari halen gosteriyor profilimde. Prim vermeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

He kardeş. 2 sene bindiğim arabayı kullanmadım.

• Yeni biseyler var.
    http://www.autobild.de/artikel/opel-astra-k-iaa-2015-vorstellung-4383829.html

• o değil de sabah bir şey dikkatimi çekti
    Kullanmakta olduğum 2015 astra nın sağ taraftaki kapı üst kısımda arka kapı ile tam hizalı değil
    Kapıyı kapatınca 1-2 mm kadar dışta kalıyor
    Daha önce sağ aynama baktığım da ulan kapı tam kapanmamışmı hissi var dı
    demek ki şahin gözlerim doğru görmüş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

o değil de sabah bir şey dikkatimi çekti
    Kullanmakta olduğum 2015 astra nın sağ taraftaki kapı üst kısımda arka kapı ile tam hizalı değil

servise gidin iki dakikada hallederler. menteşenin ayar vidasından ayar çekilcek.
  • @utku
    @hondata

ne ayak beyler, yıllar sonra yeniden mi sahalara döndünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

o değil de sabah bir şey dikkatimi çekti

servise gidin iki dakikada hallederler. menteşenin ayar vidasından ayar çekilcek.

aslında dacia videosu gelmişti aklıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Yahu neyi anlatayım. Satıp kurtulalı 4 sene oldu. Berbat bir araç işte. Her aksamı sorunlu. Yürüyeni berbat. Virajlarda orası burası ayrı oynuyor vs.. Bu arabaya iyi yol tutuyor diyenler var hele, gülüyorum. Hayatlarında araba kullanmamışlar.

Vectra B icin konusuluyoe galiba? 2000 model arabadan bahsediyoruz hatta daha oncesinden. O donemde ulasilabilir markalardan hangisi simdi ki teknolojiye sahipti? Neye gore yol tutuyor tutmuyor catismasi?

Degerlendirme yapilacaksa o donemin araclariyla kiyaslanip konusulacak.

Anasini satayim kimse arabaya binmemis bi siz binmissiniz. Broadway, spring kullanilan donemde Vectra'ya gecen insan ucaga binmis gibi oluyordu, hala yok berbat yok bilmem ne.

Gidip ikinci el cani cikmis arabalari alirsaniz oturup aglamaniz normal.

• supremum01 kullanıcısına yanıt
    ne 2000'i yav 1995 in arabasından bahsediyor. Hatta 1994 te başlandı tasarlanmaya.

O araç tasarlandığında sovyetler dağılalı 3 yıl olduydu.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.