Şimdi Ara

Nedir Bu Yabancı Dizi Fanlığı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yabancı dizi izlemeye başladım ve ve birkaç dizi sonra bırakmaya mecbur kaldım.Ama şuna şahit oldumki biz bu dizileri öyle saçma kafada izliyozki.

Yazdıklarımın kötü niyeti yok.Zeten konunun başına bir kafam çoo güzel yazını yani saçmalaması gözüyle bakın.

Herkesin ismini duyunca üstünü başını parçaladığı dizileri izliyorum öyle yavaş,yavaş,yavaş ilerliyoki bir sezonluk konudan beş sezon dizi yapmışlar.Bu ne be!

Daha birçok yerlere göklere sığdırılamayan adeta tapılan dizileri izliyorum hepsinde aynı kanıya vardım.
    Bir kaçı hariç heppisi böyle.

Benim içun bu dizileri sevenler saçma ödüllü boş sanat filmlerini sevenlerdende farklı değil.

Dizi isimlerini vermiyecem.Saldırıya geçen insanlar var ya şu diziler için.
    Bunu düşünüyorum insan bir dizi için karşısındakiyle tartışmaya girermi yav?

Bide gelmiş geçmiş en iyi dizi vauvv diyenleri anlarımda
    Neredeyse bütün yabancı dizileri izleyip türk dizilerine laf sallayanlara aynalara bakmalarını rica ediyorum.

Çünkü öyle yabancı dizilerden bahsediyolarki inanın bana aptallık olarak gördükleri türk dizilerinden daha aptalca ve salakça.
    Bazıları Akasya Durağından bile beter ama adamlar methiyeler diziyo ve yabancılar yapıyor ya diyorlar.

Tamam kaliteli ve hoşumuza giden dört-bes dizi takip ederiz de,hepsini takip edenlerin kaliteden anladıklarını sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafam çoo güzel -- 20 Nisan 2015; 21:46:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Haklı yönlerin varda biraz abartı olmuş hocam.. Mesela Breaking bad.. O kadar boş muhabbetler boş bakışmalar var ki insanı soğutuyor bazen ama konusu efsanedir.. Ama en kötü yabancı dizi bile bizim kemik dizileri çıkar Türk dizileri yanında şaheser kalır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bizim dizilerin çogu tırt katılıyorum ama daha liseden beri şu dizileri öyle övdülerki bana çevremdekiler izlemeye başlayınca anladım çoğu vasatı geçmez.
    Şimdi dizilerin isimlerini vermiyorum ama izleyenlerin en kaliteli olduğunu iddia ettikleri diziler.Zaten bu birkaç kaliteli dedikleri diziler harici öyle berbat ki bizim dizilerden daha iğrenç geliyor bana.

Bu tamam kabul edilebilir ama bazı arkadaşlarım vardı yabancı dizi izlemiyor diye etrafındakileri küçük görüyordu,bizim dizileri izleyenlere aptal falan diyorlardı.
    Ya bu televizyondur,dizidir izlersin geçer niye böyle yapıyorlar anlamıyorum.

Kaliteli dizilerine kötü demiyorum buna dikkat edin.Mesele bu dizilerin şişirilmiş olması.

• Kişiden kişiye göre değişir.Bazı bilimsel gerçekler vardır ki yabancı dizilerin daha bütçeli ve daha kaliteli yapımlar olduğu gibi.Konusuna birşey diyemem.Rezalet konulu yabancı diziler de var.GoT,DW,Community gibi başarılı diziler de...Şu bir gerçek ki yabancı diziler türk dizilerinden kat kat iyi.
  • Çekimlere görüntülere lafım yok.Ama içerik olarak doluluk yok.
    Bu dizileri izledikten sonra birkaç türk dizisine bakıyım dedim.Mesela geçen mutlu ol yeter diye bir dizi vardı.Tamam çok süper bir dizi değil.Açtım izledim oh be dedim.
    İzlediğim yabancı diziler neydi öyle.Samimiyetten yoksun,ruhsuz karakterlerden gına gelmişti.

Elestirdiğim tam bu noktada değil.Eleştirdiğim dizilere tapmak.Ve onlar yüzünden insanlarla tartışanlar var ya.

Neyse uzatmayım benim tespitim bizim dizilerimiz ne kadar kötüyse bu göklere çıkarılan birçok yabancı dizide öyle kötü.
    Bu diziler yüzünden birbirinizin zevkine hakaret etmeyin.

• Ben neredeyse hepsine katılıyorum. Beni özellikle "20. , 30. , 40. dizimi bitirdim bilmem kaç yıldır dizi fanıyım " diyen ergenler soğutuyor bu dizilerden.
  • Community kadar samimi bir diziye rastlamadım.(Türkiye'de)
  • Benim kastettiğim üniversite çocuklarının yakınlaşmasının samimiyeti değil
    Benim kastettiğim Kardeş Payı ilk sezon,Üsküdara Giderken,Leyla ile Mecnun gibi dizilerin bizden,mahallemizden olmasının samimiyeti.

• Öyle aşırı yabancı dizi izleyen biri değilim. Hatta yerlileri daha çok sever ve izlerim ama geçenlerde daredevil dizisini oturup 1 solukta 13 bölüm birden izledim 1.5-2 gün içinde. Şimdi oda dizi, bizdekiler de dizi. Öyle düşünmek lazım.

Yada ne bileyim The Unit e bakıyorum arada, bide bu arka sokaklar, sungurlar vs .. olmuyor yani.
  • Arka sokaklara,sungurlara bakarsan tabii o diziler insana kaliteli gelir.
    Aç Şubat,20 dakika falan izle.İnan bana bütün o yabancı aksiyon dizileri boş beleş gelicek.

• nick konu uyumu hocam sen akasya durağı,pis yedili izlemeye devam et en iyisi yok yabanı istiyorsan dexter efsanedir izleyebilirsin
  • asosyal adam kullanıcısına yanıt
    Gossip girl,teen wolf,the wampire diares
    gibi dizilerde yabancı dizidir hatırlatırım.
    Türk dizileri içindeki en kötülere bakıp laf atacağınıza şunu kabul edin birkaç yabancı dizi hariç çoğu sıkıcı ve tekdüzedir.Türk dizilerininde çoğu böyledir.

Ama her iki tarafta da kaliteli yapımlar var.
    Öyle her önünüze gelen yabancı diziyi izleyeceğinize seçici olup kalitelilerini izlerseniz ve her izlediğiniz yabancı diziyi abartmasanız böyle bir başlık açılmazdı.

Ama boşuna çabalıyorum. Beğeni ilgiyle alakalıdır.

• "öyle yavaş,yavaş,yavaş ilerliyoki bir sezonluk konudan beş sezon dizi yapmışlar.Bu ne be! "

Arkadaşa ortalama 3 saat süren 200 bölümlük Türk dizilerini verin onu seyretsin.
  • Cevap verecektim ama su cumleden sonra okumayi biraktim:
    "Benim için bu dizileri sevenler saçma ödüllü boş sanat filmlerini sevenlerdende farklı değil."

Ciddiye alinacak bir insan degilsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 20 Nisan 2015; 13:40:49 >
  • O bakış açın ile ilgili.Sana mahalle dizisi samimi gelir bana üniversite anıları samimi gelir.Şahsen mahalle ile ilgiliyi geçtim ''mahalle'' adı duyduğum diziyi direk kapatırım.
  • İzlediğiniz Türk dizilerinin çoğunun "Nedir Bu Yabancı Dizi Fanlığı?" cümlesindeki yabancı dizilerden telif hakkı verilerek uyarlandığını da biliyor musunuz?
    Özgün diziler güzel oluyor,Türk yabancı farketmiyor izleniyor,ama yabancılarda daha çok.
    Birbirine benzeyen dizilere gelince,yabancılar bizimkilerden para ve tecrübe açısından daha avantajlı olduğu için kesinlikle daha iyi oluyor.
    Bir Behzat Ç.'ye kimsenin kolay kolay laf edeceğini sanmıyorum.Ama Breaking Bad... Kelimeler kifayetsiz kalır.
    Birazda yabancıların kültürüne,sosyolojik,politik yapısına,ahlaki değerlerine empati kurabilmekle alakalı.Bunları yapamıyorsanız izlediğiniz çoğu yabancı dizi anlamsız,sıkıcı,hatta mide bulandırıcı gelebilir.
    HBO dizilerini tavsiye ederim,ama izlemek için biraz altyapı gerekebilir (yanlış anlaşılmasın saldırıcı amaçlı değil).
    Bizim biraz daha yol katetmemiz lazım.Çok b.kunu çıkarıyoruz bazı dizilerde.Bu kadar uzatmaya gerek yok.Lost'un da başına gelen buydu zaten.Artık dizileri çok uzatmıyor yabancılar.Mesela "The Killing",güzel bir polisiyedir.Ama onun gibisini biz yapamayız,bizde o "özgürlük!" yok.Mesela "Deadwood",Amerikan tarihi ile alakalı,biz kendi tarihimiz ile alakalı çektiğimizde ne çekiyoruz biliyorsunuz.Konuları yanlış seçiyoruz,yanlış işliyoruz,gereksiz uzatıyoruz.Aslında doğru seçiyorlar ki bu kadar meşhur olup,izleniyor bu diziler.
    Aslında düşündüm de bir yönden de haklı sayılırsınız.Olay sadece beyinlerimizin farklı çalışması farklı şeylere ihtiyaç duyması ile alakalı olabilir.Ama bunu Fanlık olarak değil de Farklılık olarak görmek daha mantıklı bence.Çünkü aynı şey hem sizin gibi hem de benim gibi düşünen diziseverler için geçerli.Siz yabancı dizilerde ben ise yerli dizilerde aradığımı bulamıyorum,olay bu kadar basit.

• Doğru noktaya parmak basmışsınız.
    Ben yabancı dizilerde aradığımı bulamıyorum.
    Mesela herkesin beğenerek izlediği Breaking Bad'e sıkılarak ve gram zevk almadan (ilk birkaç bölüm hariç) izledim.Ve izlediğim en vasat diziler listesinin başlarına yerleştirdim.

Mesele ilgi alanıdır.Ben kendimi kanser olduğunu öğrendikten sonra sırf yasadığını hissedebilmek için yani ölüme meydan okumak için uyuşturucu işine giren bir adamın yerine koymayı bırak onun naaptığını bilmek bile istemem.Ve senaryonun tekdüzeliğide girince araya...

Ama mesela Bende Özledim dizisini çoğu kimse sevmedi.Ama ben bayılarak izledim.
    Bu kadar sevmenin nedeni anlatılan han mevzuusuyla anlatılmak isteneni kavramış olmam.
    Mesela dizinin 11.bölümü ve Kibri anlattığı bölümü gerçekten beni toplumumuzda ilgili ciddi sorgulamalara itti.

Ama çok ciddi alt metni geniş bir diziydi.Keza Şubat dizisinde mevzuu tam bağlanamasada senaryo ve muhabbetler o kadar derin ve incelikliydiki.

Şimdi bu iki diziden sonra Breaking Bad,Sherlock,Dexter falan bana çok yavan ve basit geldi.Ve bu basit dizilerde millet ne buluyor diye düsündürdü beni.
    Ama sahada garibi millet hücuma kalkıyor,şöyle efsane falan diyor ben hakikaten nefret etmeye başladım bu dizilerden.

Zaten izlediğim çoğu yabancı dizi tekdüze ilerliyor benim için büyük zaman kaybı.
    Konularınında büyük çoğunluğu ergenlere hitap ediyor

Söylediklerimden şuan herkes tarafından beğenilen türk dizilerini beğendiğim anlaşılmasın.Gerçekten bende sevmiyorum ama arada çıkan birkaç kaliteli yapımlarında şu an herkesin taptığı yabancı dizilerden çok daha derin olduğundan eminim.
    Zaten kapitalist toplumun dizileri ne kadar insana derinlik verebilir ki.
    Tabii bir-iki dizi istisna çıkabilir.
    Ama çoğunluğu büyük zaman kaybı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafam çoo güzel

Doğru noktaya parmak basmışsınız.
    Ben yabancı dizilerde aradığımı bulamıyorum.
    Mesela herkesin beğenerek izlediği Breaking Bad'e sıkılarak ve gram zevk almadan (ilk birkaç bölüm hariç) izledim.Ve izlediğim en vasat diziler listesinin başlarına yerleştirdim.

Mesele ilgi alanıdır.Ben kendimi kanser olduğunu öğrendikten sonra sırf yasadığını hissedebilmek için yani ölüme meydan okumak için uyuşturucu işine giren bir adamın yerine koymayı bırak onun naaptığını bilmek bile istemem.Ve senaryonun tekdüzeliğide girince araya...

Ama mesela Bende Özledim dizisini çoğu kimse sevmedi.Ama ben bayılarak izledim.
    Bu kadar sevmenin nedeni anlatılan han mevzuusuyla anlatılmak isteneni kavramış olmam.
    Mesela dizinin 11.bölümü ve Kibri anlattığı bölümü gerçekten beni toplumumuzda ilgili ciddi sorgulamalara itti.

Ama çok ciddi alt metni geniş bir diziydi.Keza Şubat dizisinde mevzuu tam bağlanamasada senaryo ve muhabbetler o kadar derin ve incelikliydiki.

Şimdi bu iki diziden sonra Breaking Bad,Sherlock,Dexter falan bana çok yavan ve basit geldi.Ve bu basit dizilerde millet ne buluyor diye düsündürdü beni.
    Ama sahada garibi millet hücuma kalkıyor,şöyle efsane falan diyor ben hakikaten nefret etmeye başladım bu dizilerden.

Zaten izlediğim çoğu yabancı dizi tekdüze ilerliyor benim için büyük zaman kaybı.
    Konularınında büyük çoğunluğu ergenlere hitap ediyor

Söylediklerimden şuan herkes tarafından beğenilen türk dizilerini beğendiğim anlaşılmasın.Gerçekten bende sevmiyorum ama arada çıkan birkaç kaliteli yapımlarında şu an herkesin taptığı yabancı dizilerden çok daha derin olduğundan eminim.
    Zaten kapitalist toplumun dizileri ne kadar insana derinlik verebilir ki.
    Tabii bir-iki dizi istisna çıkabilir.
    Ama çoğunluğu büyük zaman kaybı.
    "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 19 Mart 2021; 10:31:59 >

• Bende beğenilerinize saygı duyuyorum.Herkes istediği yapımı beğenebilir.

Ama maalesef bazı arkadaşların bir diziyi beğenmiyor diye insana aptal muamelesi yapmaları veya türk dizilerini izleyenleri küçük görmelerine saygı duymuyorum.

Bide böyle bir söz duymuştum bu dizileri gerçekten seyredip beğenenleri hariçte tutarak söylüyorum.

Bazı arkadaslar dizileri maalesef şu kafada izliyor

Biz elitiz ve geri türk toplumundan müstesnayız,bu yüzden gavur dizileri seyrederiz!

Herneyse lafım size değil buna alınanlara.Alınanlar birazdan saldırıya geçer.

• Mr.Pacino kullanıcısına yanıt
    Cünlem banada saçma geldi
    Ama yinede anlatmak istediğimi herkes anlamıştır.
    Yani bazı boşbeleş dizilere farklı anlamlar yüklemeye çalışanları kastettim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.