Şimdi Ara

Dev GTA V Dizüstü Testi 'Bütün Mobil GPU'ları deniyoruz' video inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
2
Favori
8.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pcheveslisi

Genelde 740m 840m 850m 630m gpu ya sahip laptop lar ortalıkta dolaşıyor kimin monster laptop u var? çok yanlış bir inceleme olmuş bence genele hitap etmiyor. zaten herkez bilir oyunun 970m 780 vs gpu larda çalışacağını

Merhaba,

740M ile 840M genelde aynı performansı sergiliyor ve testte 840M testleri yer alıyor.

Bu test hali hazırda dizüstü sahibi olanlar yanında almayı planları da aydınlatma amacı taşıdığı için üst seviye GPU'lar da dahil edildi.

Her markanın her modeline Monsterlar kadar rahat ulaşamıyoruz. Fokus bilgisayar sırf bu test için 6 dizüstüsünü istediğimiz gün ofise teslim etti :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fendur

Arkadaşlar benim çok ciddi bir sorunum var. Battfield 4, GTA 5 gibi oyunları çalıştırdığımda 5-10 dk arasında oyun çöküp görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası alıyorum. Bu yüzden artık oyun oynayamaz hale geldim. Ne yaptıysam bir türlü çözemedim format dahil. Sistemim amd fx8520, zotac gtx770 amp, 8gb ram. Ekran kartından şüpheleniyorum ama 65 dereceyi bile görmeden oyunlar hata veriyor hep. Isınma sorunu da yok yani. Sizce sorun nerededir.

Kasayı açıp ekran kartına falan bakın, belki fanlarda sıkıntı vardır.
    Kasayı açıp bakın bi dönüyorlar mı diye, gevşemiş olma ihtimali olan ram, ekran kartı yuvası kontrolü vs bakın bi.

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    mesut reyiz 64 bit ddr3 bellekli kepler gpulu 740m ile,maxwell gpulu 840m arasında büyük fark olduğunu zannediyordum, sen fark az deyince rahatladım i5 3230m ve 6gb RAM ile 768p çözünürlükte oynatır herhalde

• 850m in performansi nasil bilen var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: pcheveslisi

Genelde 740m 840m 850m 630m gpu ya sahip laptop lar ortalıkta dolaşıyor kimin monster laptop u var? çok yanlış bir inceleme olmuş bence genele hitap etmiyor. zaten herkez bilir oyunun 970m 780 vs gpu larda çalışacağını

Merhaba,

740M ile 840M genelde aynı performansı sergiliyor ve testte 840M testleri yer alıyor.

Bu test hali hazırda dizüstü sahibi olanlar yanında almayı planları da aydınlatma amacı taşıdığı için üst seviye GPU'lar da dahil edildi.

Her markanın her modeline Monsterlar kadar rahat ulaşamıyoruz. Fokus bilgisayar sırf bu test için 6 dizüstüsünü istediğimiz gün ofise teslim etti :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

mesut abi 850 m nasil performans verir

• 850m durum ne?

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Mesut Bey 630m hakkındaki görüşleriniz neler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş ne GTA 5 miş ya, herkes bu oyunu bekliyormuş :D
  • Mesut bey cok guzel inceleme olmus amaa.bu mantikla birazcik son donemde cikmis olan pc lerden gta 5 i calistirmayacak yok gibi ye getiriyorsun lafi.. grafik ozellikleri kis , cozunurlugu dusur , birde bakalim hooop "aaa nekadar da akici calistiriyor hic bu performansi beklemiyordum":)) bence biraz sacma bunun yerine belli basli ozellikleri b3lirleyip bunlari olmassa olmaz olarak varsayarak sabit tutup o sekilde ayni grafik detaylarinda(orn ; full hd ) test yapsaydiniz daha bir fikir verici olurdu gibime geliyor..yine de elinize saglik..

• 6 serisinin olmamasına hak veriyorum eski bir seri fakat en azından 750m ve 850m ile de test edilse çok daha güzel olabilirdi. 6xx serisi karta sahip arkadaşlar da 7xx serisine göre karşılaştırma yapabilirdi. Elinize sağlık yine de çok güzel bir inceleme olmuş.

• başarılı bir video olmuş, elinize sağlık. witcher 3 için de benzer bir video hazırlar mısınız özellikle masa üstüler için :

• süper

• Benim kartım GT 940M Medium Ayarlarda Full HD oynarım diye düşünüyorum.En kötü ihtimalle konsol grafiklerinlerinde oynarız. :)

• daha yaygın gpu lar test edilseydi daha yararlı bir inceleme olurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX965m ile 1980 full hd high ayarlarda 50-55 Fps :)

• quote:

Orijinalden alıntı: berknew1999

Mesut abi bende gtx 760 var . şimdi 760 ın belleği 2 gb diye videodaki 950m deki gibi grafiklerlem, oynıcam daha arttıramazmıyım çünkü belleği saymazsak 760 baya üstünde bir kart 950m in .

Belleği zorlamayan ayarları yükseltebilirsin

• işte bu çok iyi idi :) böyle bir şey yapmanız harika bazıları hala lak lak yapıyor böyle bir inceleme daha görmedim! aslında firmalar artık diz üstü sistem gereksinimi de vermeli bence

• quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

Intel Core i5 3210m, 4gb ddr3 1333 mhz cl9,wd black 7200 rpm sata 3 hdd, nvidia gt635m ile oynayamam sanırım? Can you run it yüzde 47 oynatma ihtimali verdi sistemime.

Ben denedim fakat en düşük ayarlarda 30 35 fps anca veriyor 1366x768 de

• quote:

Orijinalden alıntı: Seered

quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

gtx 660m bunların hangisine denk geliyor?

660M 840M'den %2 daha performanslı.

@NeroWin
    Hayır oluşturmaz.Dizüstü geliştiricileri darboğaz yapabilecek seviyede bir kombinasyon yapmazlar genelde ama zaten senin dizüstüde sorun oluşturmaz.970-980 ayarında bir kart darboğaz oluşturabilir.

@GT_55
    Yanlışınız var.Ps4 Amd HD 7850 ayarında bir Gpu'ya sahip.840M ise masaüstünde performans olarak GTX460 performansı veriyor.7850 ise GTX480 ayarında bir karttır.Neden Nvidia tarafında 400 serisi üzerinden örnek verdim diye soracak olursa 460 840M'in en yakın karşılığı olduğu için.Ancak 840M 460M'in biraz gerisinde olabilir.

Hocam merhaba. GTX860M bu videodaki hangi cihaza yakın bir performans verir ? FHD oynanabilitesi var mı acaba ?

• Videoda Gtx850m de olsa 4-4 lük bir video olurmuş
    Ayrıca bence sorulması gereken sorulardan biride: acaba hangi ekran kartı ps4 tekiyle aynı kalitede aynı fps değerlerini veriyor ve bu kartı bulunduran laptoplar kaç tl?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.