Şimdi Ara

Neden Banyo Yapıyoruz Neden Diş Fırçalıyoruz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok saçma buluyorum eskiden şampuan yokmuş ama mağara adamlarının hepsi uzun saçlı. dave mustaine gibi saçları var, hiç dökülmemiş.

şampuan zararlıdır. eskiden diş fırçalamada yokmuş ama kimse dişsiz sarı dişlerle gezmiyormuş.

ben dişimde ki sarı yerleri tırnağımla kazıyorum, banyoda şampuan kullanmıyorum sadece su yetiyor. sapasağlam saçlarım var hiç dökülmüyor, dişlerimde bembeyaz ve hiç dişçiye gitmedim.

• Banyo yapmayakta Cenabetmi gezelim kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yürüyen Ölü -- 18 Nisan 2015; 15:25:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mağara insanları anadan doğma dolaşıyordu sen neden böyle dolaşmıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • var mı akrabalık?
     Neden Banyo Yapıyoruz Neden Diş Fırçalıyoruz ?
  • Banyo yapıyorsun çünkü deriden biriken ölü hücreleri temizliyorsun.
    Temiz kokuyorsun.
    İnsanı rahatlatıyor.
    Dişine yaptığına :
    Eskiden diş fırçalama olmasa bile misvak falan vardı.
    Dişlerin aralarında biriken senin elinin giremeyeceği ( ) yerlerdeki yediğin şeyler dişini çürütüyor.
    Ağzın kokmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yürüyen Ölü

Banyo yapmayakta Cenabetmi gezelim kardeş

yap ama sadece su kullan. tıpkı saç çıkarıcı kilo verdirici bitkisel ilaçlar gibi birkaç akıllı ulan şampuan diye birşey yapalım saçlarınız dökülmeyecek diye slogan atarız demiş.
  • Eski çağlardaki insanlar işlenmiş gıda, şeker gibi yiyecekleri tüketmediği için dişlerini fırçalamalarına gerek yoktu

bir sitede okumuştum Yakın zamana ait bir kafatası kapkara iken eski çağlarda yaşamış bir insanın kafatası bembeyaz kalarak günümüze kadar ulaşmış. Ne kadar pislik bir zamanda yaşadığımızın çok güzel bir örneği olduğunu düşünüyorum

• Ne pis adamsın ya. Nasıl rahat ediyorsun yağlı saçlarla. Dökülmez tabi eskiden saçlar. Yediğimiz her şeyde hormon var artık. Eskisi gibi değil. Biraz düşünsen aklına gelebilirdi bu.

• Dişlerin fazla dayanmaz fırçalamayıp elinle kazıyorsan. Diş hekimine gittiğinde de genelde ağrıdığı için gidersin ve ağrımaya başladığında da çok geç olur zaten.

• 1 ay banyo yapma o yagdan yapisikliktan rahatsiz olma da goreyim seni.

• Eti kızartmadan yersen seninde dişin beyaz kalır bak aslanlara bembeyaz dişleri :) insanın vücudu ise bir yerden sonra su ile temasa geçmek ister hocam onun için manen bile rahatlama sağlar banyo yapmak hatta çıktığınızda bir ferahlama bir ağırlık eksilmiş gibi olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ''Temizlik imandandır'' bilmem anlatabildimmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıkı Dur Geliyorum kullanıcısına yanıt
    hiç

Küçükken 3-4 hata yapmamıstım okuldan biri demisti. Ne utanmıstım ya. Şimdi 2 günde 1 banyo yaparım her yaparken de onu hatırlarım
  • Kendimizi iyi hissetmek çevremize güzel gözükmek için

• Desene koskoca sektörler boşuna kuruldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Ne pis adamsın ya. Nasıl rahat ediyorsun yağlı saçlarla. Dökülmez tabi eskiden saçlar. Yediğimiz her şeyde hormon var artık. Eskisi gibi değil. Biraz düşünsen aklına gelebilirdi bu.

Saçın erken yaglanması iyiye isarettir cünkü besleniyor yaglı sac kuru saca göre daha gec dökülür tabi yıkanması şart orda hemfikiriz ama saçın yaglanması kötü bisey degil

• ulan kaç tane mağara adamı gördün de dişlerinin sağlam olup olmadığını biliyon derler insana
  • O zaman konu dışına kaşımı aldım ss li, sevgilim beni terketti, gibi konular açmayın kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spodermen -- 18 Nisan 2015; 16:14:26 >
  • Vucudunun belirli bir sistemi ve bunlari yapabilmek icin enerji harcamakta, harcarken de atiklar ortaya cikarmakta.

Eskiden insanlar zeytinyagli sabun, misvak, dut agaci dalı gibi seyler kullaniyorlardi.

Yedigimiz her şeyde kimyasal zehirler var dislerimizin bu halr gelmesinde bas faktörler

• uzun süreli banyo yapmadığında ter olark attığın üreler ortaya çıkar.

giydiiğin beyaz şeyler sararır vs.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.