Şimdi Ara

Amerikadan Gelen Iphone 6 Kayıt Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bir akrabam amerikadan Ip6 getirecek fakat kendisi türk vatandaşı değil haliyle e-devlet üzerinden kayıt yapamıycaz. Bu durumda nasıl bir yol izleyebiliriz kayıt için ?

• Pasaport Hakk'ını satacak birini bulacaksınız başka çaresi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yada sen yurt dışına çıkıp gelecen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Pasaport Hakk'ını satacak birini bulacaksınız başka çaresi yok.

herhangi bir pasaport olur mu yoksa onunda mı amerikan olması gerek ?
  • Hangi üke olursa olsun fakat Türkiye'ye 30 gün içerisinde giriş yapmış Türk vatandaşı olması gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Hangi üke olursa olsun fakat Türkiye'ye 30 gün içerisinde giriş yapmış Türk vatandaşı olması gerek.

60 gün hocam
    Ve arkadaş yabancı pasaportla kayıt yapar ama telefon 1 hat ile çalışır

• bu tek hat olayı biraz canımı sıktı açıkçası, ileride satmak istesem satamam telefonu tek sime kilitli olucak. sizce mantılı mı almak bu şekilde ? çünkü 550 doları ben, 200 doları akrabam karşılayacak.

telefon + kayıt ücreti + yeni hat = 1550 lira yapıyor yaklaşık
    @Caferhan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yacatisma -- 18 Nisan 2015; 16:16:59 >
  • Arkadaşlar şimdi akrabam ile konuştum kendisi çifte vatandaş lakin pasaportu TC değil Amerikanmış, oranın vatandaşı olunca değiştiriliyormuş pasaportlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yacatisma -- 18 Nisan 2015; 16:30:01 >
  • Yacatisma kullanıcısına yanıt
    Bana sorarsan mantıklı derim
    BTK geçen ay bir düzenleme yaptı
    Satarken,o çalışan hat numarasını değiştirebiliyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

hocam rahatsız ediyorum ama bir sorum daha olucak. harcı telefonu getiren kişinin mi yatırması gerekiyor kendi adı ile ? yani bu durumda bide banka hesabı mı açacak ?
    baştan sona yapmamız gereken prosedürü yazabilir misin hocam, telefon elimde kalsın istemiyorum çünkü ?
  • normalde son 60 gün içinde yurt dışından gelmiş tc vatandaşının vergi yatırılabilen herhangibir banka hesabından pasaport sahibinin tc numarası ile vergi yatırılıyor.
    sonra varsa eğer pasaport sahibinin edevlet üzerinden kayıt yapılıyor.

• Bence satıp tr garantili ürün almak en mantıklısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Yacatisma

quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

hocam rahatsız ediyorum ama bir sorum daha olucak. harcı telefonu getiren kişinin mi yatırması gerekiyor kendi adı ile ? yani bu durumda bide banka hesabı mı açacak ?
    baştan sona yapmamız gereken prosedürü yazabilir misin hocam, telefon elimde kalsın istemiyorum çünkü ?

Hocam,sana pasaport sahibinin şu bilgileri lazım;
    -tc numarası
    -edevlet şifresi
    -pasaport numarası
    -yurda giriş tarihi
    Bir de telefonun imei numarası ve pasaport sahibnin tc nosu ile vergi dairesine 131,5 tl harcı yatıracaksın
    Sonra
    İnternetten,edevlet şifresiyle pasaport sahibinin edevlet hesabına gireceksin
    "İmei kayıt" yazan yere gir,ordaki yönergeleri takip et,kaydı tamamla
    Takıldığın yerde bana burdan veya özelden telefonumu veririm arar sorarsın

• Beyler bu yabancı pasaporta kayıt yaparken, yine 130 lira harç ödüyor muyuz? Tek hatla çalışacak, peki satarken o hattı başka hat için ücretsiz olarak değiştirebiliyor muyuz, prosedür uğraştırir mı, yabancı pasaport bulabilirim ondan soruyorum.
    Türk pasaport bulsam, pasaport sahibinin adına harcı yatırıp, makbuz ve pasaport sahibi kişi ile beraber vodafone abone merkezine gitsek halledebilir miyiz, illa edevlet şart mı? Abone merkezinde hangi belgeler lazım ve bizden ek ücret alırlar mı abone merkezinde?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.