Şimdi Ara

Gırtlak boşu BMW X1 (Daha boşu olamazdı) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
2.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu alanı döverler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Konun amacı ne? Gerçekten çözemedim.

Neyini çözemedin? Hayır gayet açıklamalı bir konu olmuş hem de.Hep söylerim muhalefet olmak için muhalefet olmayın.

Cogu konuya bak,en cok eksilenen mesajlar bu arkadasa ait.Bazen cok yersiz ve sacma yorumlar yaziyor

• Yakında 'BORU'san, emniyet kemerini bile opsiyonlu olarak satışa sunacak..

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Dostum genel mantığı anlattım şu cümleler ile bunu ispatladınız.

Sanırım aşağıdaki ferrari kullanıcısı da bu hissi yaşamak istemiş direksiyonda bulunan 2 tuşla. Boş direksiyon farkını. Şimdi çıkar bmw spor arabamı yapıyor falan derler bizde konuyu kapatırız.

http://www.istanbul.ferraridealers.com/tr_tr/otomobiller/ferrari-california/multimedia
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

quote:

quote:

Neyini çözemedin? Hayır gayet açıklamalı bir konu olmuş hem de.Hep söylerim muhalefet olmak için muhalefet olmayın.

Cogu konuya bak,en cok eksilenen mesajlar bu arkadasa ait.Bazen cok yersiz ve sacma yorumlar yaziyor

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=103398677&p=1

Hocam onun bir nedeni de daha ehliyeti bile olmayan bir lise ogrencisi olmasina ragmen cogu konuda kendinden emin,nerdeyse ahkam kesercesine yaptigi yorumlardan oturu.Millet bu yuzden biraz takik bu arkadasa

Kendisiyle daha once bazi konularda konustuk.Kendisi iyi niyetli bir arkadas olmasina ragmen otomobil genel bolumu biraz agir kacmakta kendisi icin.Konulari takip edebilir,bir suru bilgi edinebilir ama ahkam kesmek...Olmuyor boyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ne lan eski kasalardan topladıkları parçalarla mı yapmışlar bunu?Koltuklar sefaköy hurdalığından çalınmış gibi
    klima 80 lerden kalmış baş ve ayak bölgesine aynı anda üfleme modu bile yok direksiyona girmiyorum bile
    sadece korna özelliği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladyator] -- 18 Nisan 2015; 23:46:11 >
  • iyi yanından bak bir insanın karısına alabileceği en ucuz sıfır jip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Dostum genel mantığı anlattım şu cümleler ile bunu ispatladınız.

Sanırım aşağıdaki ferrari kullanıcısı da bu hissi yaşamak istemiş direksiyonda bulunan 2 tuşla. Boş direksiyon farkını. Şimdi çıkar bmw spor arabamı yapıyor falan derler bizde konuyu kapatırız.

http://www.istanbul.ferraridealers.com/tr_tr/otomobiller/ferrari-california/multimedia

Yalniz konunun Ferrari ile alakasini anlayamadim.

Cunku herseyden once Ferrari supersport bir marka,sinirli sayida uretim yapilir,kredi ceken herkesin ulasabilecegi turden degildir.Kaldiki bu araclarda en onemli nokta;performans ve surus dinamikleri.Bunu alan insanlarin zaten baska luks araclari bulunmakta.Zevk araclari ise bu

Bmw ise buna gore cok daha seri uretim yapan,paket mantigi ve opsiyon uzerine kurulu bir marka.Kaldiki tartistigimiz arac X1.Spor olmakla uzaktan yakindan alakasi yok.Yil olmus 2012,supersport ve ulasilamayan bir arac olmaktan gayette uzaksin,bu kadar bos bir arac satmanin mantigi nedir?Almanin mantigi ise hic anlasilamaz zira ozel bir arac degil X1.

Bmw nin isterse M serisi olsun,yinede Ferrari ile karsilastirmak tam bir akil tutulmasidir.Ayni Bmw ile Sahin deki durum gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Schnitter

Vay arkadaş bu boşlukta bir aracı çarpışma testinde kullanıyorlar, bunlar 126.500 tl fiyat çekmiş.

Çarpışma testindekinde güvenlik paketi vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

iyi yanından bak bir insanın karısına alabileceği en ucuz sıfır jip.

Hyundai ix35 , kia sportage , mokka , tiguan vs . bir sürü araç var. Bunları almak çok daha mantıklı ve daha keyif verir. Bu aracın pahalı olmasının tek sebebi %90 lık ötv si. Bunu herkes gözardı ediyor. Motora göre vergilendirme olunca clio ya 3.0 dci takın o da 120 bin tl olur. Bu ülkede çok paranız yoksa 1.6 motordan fazlası haram. Performanstan başka hiçbir beklentinizi karşilamaz. Amerika da yaşayıp millerce yol kat etmediğimize göre performans diye yırtınmamıza gerek yok. Yakıt tüketimini en uygun düzeyde tutacak beygir yeterlidir.
    siz değilmisiniz direksiyon üstündeki tuşlara, koltuk kılıflarına takılan? Yoksa benmiyim. Ya arakadaş aracın doluluğu boşluğu bununlamı belli oluyor. Her bmw de illa donanım manyaklığımı olcak.

Tamda bu sebeple alakasız arabaları örnek verdim. Yani 3-5 kuruşluk doldurulan şey için siz arabadan vazgeçersiniz. Örneklere bakın sümbül bile var. Şimdi bunu alan adam salak sattığı adamda mı salak. Forumda oluşan insan kitlesi apaçilerin çoğunluğunu oluşturduğu belli. Öyle olmasa forumda tutulan ama ne hikmetse piyasada tutulmayan araçlar mevcut.

Bide tabiriniz var gırtlak dolu. Aynı lafı sokağın başında oturan kerhane ışıklandırması mevcut polo gti kullanan ergenlerde der. Maksat gırtak olsun gerisi boş.

Ama arabadan az anlayan adam bunlara fazla takılmaz.

İşte yine tekrarlıyorum bu sebepten adamlar(almanlar) opsiyon kazığı sunuyor. Nede olsa hayvan terlide olsa yiyiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

siz değilmisiniz direksiyon üstündeki tuşlara, koltuk kılıflarına takılan? Yoksa benmiyim. Ya arakadaş aracın doluluğu boşluğu bununlamı belli oluyor. Her bmw de illa donanım manyaklığımı olcak.

Tamda bu sebeple alakasız arabaları örnek verdim. Yani 3-5 kuruşluk doldurulan şey için siz arabadan vazgeçersiniz. Örneklere bakın sümbül bile var. Şimdi bunu alan adam salak sattığı adamda mı salak. Forumda oluşan insan kitlesi apaçilerin çoğunluğunu oluşturduğu belli. Öyle olmasa forumda tutulan ama ne hikmetse piyasada tutulmayan araçlar mevcut.

Bide tabiriniz var gırtlak dolu. Aynı lafı sokağın başında oturan kerhane ışıklandırması mevcut polo gti kullanan ergenlerde der. Maksat gırtak olsun gerisi boş.

Ama arabadan az anlayan adam bunlara fazla takılmaz.

İşte yine tekrarlıyorum bu sebepten adamlar(almanlar) opsiyon kazığı sunuyor. Nede olsa hayvan terlide olsa yiyiyor.

Bir kere olayi tamamen farkli bir boyuta cekmissiniz.

Bir arabayi esasinda araba yapan nedir?4 teker,motor,direksiyon vs vs

Burada kimse bu da mi araba mi yahu demedi.Bmw nin yuruyen aksamina da laf edilmedi.

Zaten herkes bunun araba olduguna mutabik,o yuzden bu kadar tartisma donuyor.Zaten bolumde otomobil bolumu,buraya kadar hersey yolunda.

3-5 kurusluk seyler icin arabadan vazgecme konusu.

Bu fiyata bu arac kadar kaliteli,daha donanimli,performansi iyi seviyede arac bulunur mu?Bulunur

Bu araclardan cok sayida bulunur mu?Bulunur

Peki Ferrari dedigimiz araci heryerde bulabilir misin?Hayir

Es degerlerini(Lambo vs) heryerde bulabilir misin?Hayir

Peki bu Ferrari yi sence gundelik kullanim icin mi aliyorlar.Uzun yol vs yapan var mi?Hayir

Bmw X1 veya esdeger arac alan bir kisinin bunlari yapma olasiligi Ferrariden kat be kat fazla midir?Evet,fazladir

E dogal olarak bu aracta konfora yonelik donanimlarin bulunmamasini yadirgamak cok dogal

Fonksiyonel direksiyon istemekle,dijital klima,park sensoru istemekle apaciligin ne alakasi var?

Biz bu araci Polo ile mi karsilastirdik?Hayir,tabiki yapmadik

Bu araca es deger ve bundan daha iyileri mevcut.Milletin takildigi nokta artik cogu siradan aracta bile standart olan donanimlarin 120 bin tl etikete sahip bir aracta yer almamasinin saskinligi

Aractan anladiginizi iddia etmissiniz kendi capinizda.Doluluga takilanlarada ergen demissiniz.

Bence durum tam tersi:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

quote:

quote:

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=103398677&p=1

Hocam onun bir nedeni de daha ehliyeti bile olmayan bir lise ogrencisi olmasina ragmen cogu konuda kendinden emin,nerdeyse ahkam kesercesine yaptigi yorumlardan oturu.Millet bu yuzden biraz takik bu arkadasa

Kendisiyle daha once bazi konularda konustuk.Kendisi iyi niyetli bir arkadas olmasina ragmen otomobil genel bolumu biraz agir kacmakta kendisi icin.Konulari takip edebilir,bir suru bilgi edinebilir ama ahkam kesmek...Olmuyor boyle

Hocam bende daha yeniyim forumda,ama araniza katildigimdan beri bu arkadasin yaptigi yorumlar dikkatimi cekiyor.Sonradan ogrendim lise ogrencisi oldugunu. Linkini attiginiz konuya baktim simdi,sok oldum,ehliyeti bile olmayan bi liselinin kendinden yasca buyuk insanlara boyle saygisizlik yapmasi hic hos degil.Yasi buyudukce anlar umarim.

Yorum icin tesekkurler hocam

• kartalus kullanıcısına yanıt
    Benimde temennim o yonde:)

Rica ederim:)

• Bu araç özel üretim falan mı bu iç tasarım nedir yahu. Bir bmw aracı böyle düşmemeli hadi donanım koymuyosun da o direksiyon ne, kolçak niye yok böyle saçmalık olmaz..
  • Benim 35 bin liralik Citroen c3 bile daha donanımlı bundan
  • Neyi tartışıyorsunuz ki? Bu aracın bu fiyat olmasının tek sebebi %90 ötv si buraya 165 bin tl lik bmw320d koyun aynı şeyi görürsünüz(0 ı) . Motora göre vergilendirme olunca böyle oluyor saçma sapan arabalara büyük paralar veriliyor ne için peki 30-35 beygir. Paranız çok degilse bu araçların hiçbir mantıklı tarafı yok.

Bu cevabınızı alkışlıyor, önünüzde saygıyla eğiliyorum, durumu tamamen özetlemişsiniz.

• Xdrive yazıyor bide boş olsa dahi bukadarı fazla değil mi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.