Şimdi Ara

Bu fiyatlar sizi gerçekten rahatsız etmiyormu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki bu tarz konular hergün açılıyordur bilemiyorum. ama ülkenin gerçekten vatandaşını soyduğunu düşünüyorum... Sadece güncel mercedes fiyat listesini verdiğim için üzgünüm . buralarda hep konuşuluyor 100 bine arabalar vs. biz bunları bu ülkede sanırım alamıyacağız en azından kendi adıma konuşıuyorum. yani bizim hakkımız yok galiba. devlet zaten benim maaşımdan gelir vergisi adı altında bisürü para alıyor. ama firma sahibi vergi ödememek için o paraya gidip mercedes alıyor. aslında buraya yazmakta birşey çözmez ama içimmden geldi. tek dileğim elbetteki bu vergiler düşssün isterim ama bu mümkün olamayacağı için umarım daha çok vergi ödemeyiz... herkese hayırlı kazançlar..
     Bu fiyatlar sizi gerçekten rahatsız etmiyormu Bu fiyatlar sizi gerçekten rahatsız etmiyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husock -- 18 Nisan 2015; 10:53:58 >

• Araç fiyatlarının fazla olduğu doğru ama firma sahiplerinin mercedes alması artık bişeyi değiştirmiyo vergiden düşülmüyo. Firma sahiplerinin ödediği vergilerden haberin varmı acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Araç fiyatlarının fazla olduğu doğru ama firma sahiplerinin mercedes alması artık bişeyi değiştirmiyo vergiden düşülmüyo. Firma sahiplerinin ödediği vergilerden haberin varmı acaba.

var hocam kayınpederi firma sahibi. ayrıca nasıl düşülmüyor onu anlamadım. daha yenilerde böyle muhabbet oldu. gayette harcama yapıldıgında vergi düşüyor. konuya mercedes olarak bakmayalım bu arada.

ayrıca yüklediğim fotolar nedne görünmüyor sanırım yapamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husock -- 18 Nisan 2015; 11:00:26 >
  • Ticari araç dışında vergiden düşülme işi yok. Aldığı aracı amortismana ayırıp öyle vergiden düşülüyor. Eskiden KDV si kullanılıyordu artık oda amortismana ayrılıp öyle düşülüyor.
  • Bilakis mutlu oluyoruz. Devletimiz kazaniyor. O vergiler bize yol, su, elektrik olarak goruyor. Bir nevi burda devletimiz RobinHOod oluyor. MecburI olmayan tuketim maddelerinde vergiyi yuksek tutuyoe ve aldigi vergiye garibanlara makarna, komur olarak dagitiyor. Iste sosy devlet iste sosyal millet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    Zaten google a sosyal devlet yazıp görsellere tıklasak bizim ülke geliyor sınırları makarna ile çizilmiş
  • alan razı sata razı.

• kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    daha dur hocam .. bunlar iyi günlerimiz. dolar şu an sınırlarda..
  • Neden rahatsız etsin ki. Yalama oldu afedersin.

• Vergiler değil de, geri dönüş şekilleri rahatsız ediyor.
  • Aylıkla çalışanlar, hiç araç fiyatlarının aylığınıza gelen zamdan daha az artış gösteridğine şahit oldunuz mu ? Geçen sene %5 aylığa, % 20-25 araçlara geldi mesela. Bu sene % 6 aylığa geldi. Dövizdeki artışa göre araçlar yılı % kaç zamla kapatır merak konusu. Ama hala araçlar satılıyor. Demek ki memleketin durumu düşündüğümüz kadar kötü değil.
  • Millet o kadar rahatsız ki her ay satışlar artıyor.

• enflasyonlu büyüme sürecinde her şeyin zamlanmasına alışmıştık. maaşlar da zamlanınca pek bir zararımız olmuyordu. gelir sabit, gider zamlanırken büyüyen tek şey cebimizdeki delik. para miktarı değişmezken birileri fakirleşiyorsa aynı oranda birileri zenginleşiyor demektir.

Bu fiyatlar sizi gerçekten rahatsız etmiyormu
  • Bizde size anlatamıyoruz TR de satışların %60-70 i işletme veya şirket üzerine alınan ve vergiden düşülen araçlar. Eczane üzerine, mobilyacı, beyaz eşyacı, Fırıncı, pansiyoncu vs. Üzerine alınan araçlar. Buna birde çalışanlara veya askerlere yapılan kıyak indirimli satışları ekleyin. Geriye kalan zaten %30 luk bir kesim anca.. Semiz inek kesim yani.

• Sorunun kaynağı halkın kendisi. O yüzden bir çözümü de yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

Zaten google a sosyal devlet yazıp görsellere tıklasak bizim ülke geliyor sınırları makarna ile çizilmiş

bu kadar güzel bir cümle nasıl kurdunuz :) adamlar kendilerini 1 kilo makarnaya satarsa sınırlarda makarna karşılığı çizilir hesabı süper ya

• Sorun içinde yaşadığımız güruh(millet falan demiyorum, bu güruh millet olma özelliğini çoktan kaybetti).

• mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Devletimiz sağolsun edebiyat alanında çok geliştirdi vatandaşı, özellikle fukara edebiyatı konusunda
  • Bu vergiler en çok Discovery Chanell'da izlediğim araba programlarındaki süper lüx araçların fiyatlarını öğrenince zoruma gidiyor. Adam 4500 $ verip BMW alıyor ve ben internet üzerinden tr fiyatına baktığımda 40.000 TL üzeri bir fiyat görüyorum. Ne diyeyim Allah gözlerini doyursun
  • Vallah her geçen gün trafikte gördüğüm Mercedes,BMW,Porsche sayısı artıyor ise bence fazla değiller.

Hala alanlar var.

Vatandaşlarımız Kraldan çok Kralcı olduğu sürece normal bu.

Bir işçi sigortasız çalışmanın sadece kendine değil ülkesine de olan zararını anladığında.

İş verenin aslında ona verdiği asgari ücretle ona iyilik yapmayıp aslında tam tersine sömürdüğünü ne zaman anlarsa o zaman

bizden bir şey olur.

Ha ben mi ne yapacağım? Bende sömürgeci zihniyet izleyeceğim.

Belli bir sermayeye sahip olana kadar çalışıp sonra üretmeden kazanmak için ithalat firması açacağım.

Sonra başlasın sömürü nasıl olsa bizim millet kadar sömürülmeye açık millet yok.

En başta ülkesinde 2. sınıf vatandaş olan.Kendi ülkesinde sığınmacı konumundaki Suriyelilerin kendinden daha iyi şartlarda

yaşamasına şaşırmayan hatta destek veren misafir diyen bir zihniyet var.

Gözlerim kapalı banı bekliyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.