Şimdi Ara

2015 i201.4 style vs 2015 ibiza 1.2dsg style karar veremiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar konu başlıktaki gibi i20nin kasasını çok beğendim ancak 4 ileri vites olması beni karamsarlığa itiyor vites geçişleri devirler açısından kötüymüş. çok yaktığına dair yorumlar okudum. İbizanında 7 ileri olması ve donanım paketi daha çok dikkatimi çekti yanlarda bile hava yastığı var.

Araba aile arabası olacak hergün düzenli işe güce vs. Gidilip gelinmeyecek. Tecrübeli abilerim ablalarımı yoruma bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dsg ise kac uzaklaş

• Polo 1.2 tsı dsg derim.

• Polo biraz bütçeyi aşıyor. @ihdmr dsgde nasıl sorunlar yaşadınız?

• Polo ya hükmün yetiyorsa al çık aradan lakin ibizayı tavsiye etmem arabada hiç emek harcanmamış leon'a kıyasla kullanılan iç parçalar klima olsun fln çok kalitesiz ucuz ve yeni i20 yi test ettim ibizadan çok daha iyi iç kalitesi var ve lpg yi takıp tadını çıkarabileceğin bir araba
  • Seat İbiza. En azından Avrupada üretiliyor. VW kalitesinden izler görmek mümkün. İkisini kıyasladığınızda Kalite olarak Seat ağır basar. DSG den korkmayın arkasında Volkswagen var boru değil hocam. Dünyada Toyota ve Volkwagen müşteri memnuniyeti konusunda ilk sıralarda. Size bir örnek vereyim. Bir arkadaşım eski dsg otomatik vitesi arıza yaptı 160.000 kmde. Garanti filan yoktu çünkü araç 2007 modeldi. 2014 yılında Volkwagen ücretsiz olark değiştirdi komple sıfır şanzıman takıldı. Tüm bakımları yetkili serviste olduğu için değiştirdiler. Seat Skoda Doğuş grubunda. VW bünyesinde.
  • Bu arada DSG 2013 sonraki araçlarda bir takım iyişlemeye gitmiş dikkat ederseniz 2014 ve üstü modellerde şikayet çok fazla göremezsin açılan konuların tarihlerine bak çoğu 2013 e kadardır yani sıkıntıyı gidermişler olan 2013 model araçlara oldu onlar heran patlamaya hazır bomba gibi dolanıyor ortalıkta Yani şu an itibariyle dsg den korkmana gerek yok dostum
  • aleko5 A kullanıcısına yanıt
    O siniftaki en tercih edilesi model Polo'dur ama 1.2 TSI 90 Hp DSG Polo en ucuz Leon'dan daha pahali.DSG problemlerininde artik herkes farkinda.Ben yeni kasa i20'nin 1.2 MPI versiyonunu test etmistim.Motor gayet yeterli gelmisti,en azindan 1.4 otomatikten daha az yakar.

Eger araba ufak olsun,alip uzun sure kullaniyim diyosan alternatif olarak Yaris'i onerebilirim.

• Yeni skoda fabia da iyi bir secenek olabilir

• iş güç değilde aile arabası olacaksa c sınıfı bakın dostum. Sonra sığmıyoruz muhabbetlerei olmaz. Ayrıca türkiyede c sınıfı en çok satılan segment.
  • Ben i20 yi seçerdim

• Yeni i20 güzel fakat bahsettiğiniz motor/vites seçeneği 10 litreden aşağı düşmeyecektir.

• Her ikiside yanlış seçim, yaris- clio arasında düşün bence.

• İbiza'da 1.2 TSİ DSG var ve trafikte çok anormal yakıyor bir çok testte görülebilir.

İ20 de atmosferik ve eski bir otomatik şanzımana sahip olduğu için fazla yakıyor.

Ben olsam yeni 1.2 TSİ motor kullanan Skoda Fabia'ya ya bakardım.

Ama Skoda Fabia'da İbiza yanında çok boş kalıyor.

Bence İbiza 1.2TSİ DSG almayın hem az yakmıyor hem de DSG riski var. İ20'de çok yakıyor.

Ben yerinizde olsam C3 ve 208'in 1.2 Otomatikleri ile test sürüşü yapardım.

Şayet performans gibi bir kaygınız yoksa bu iki model hem az yakıt hem de bütçeye uygunluk ile sizi üzmez.

Ama 208 alıcaksanız Allure donanım bakın derim.O da sizi biraz aşabilir fiyat olarak.

C3 de ise Citroen C3 1.2 VTi Cool ETG kombinasyonuna bakın hem dolu hem de fiyat olarak size uygun.

C3 ve 208 de sizi üzerse şanzımanın tepkileri üzer.O nedenle bu iki aracında mutlaka otomatiğini test edip alın.Aldıktan sonra

otomatiğinden memnun kalmayabilirsiniz çünkü.

Ben yerinizde olsam ciddi ciddi C3'ü incelerdim performans kaygım yoksa.

• FatihCoskun50 kullanıcısına yanıt
    Tabi tabi Dogus Millete Boru neymis gosterdi ac bi oku istersen..

• Hocam 8v motorlu çok yakan 1.2 tsi var ibizada . Az yakan 1.2 tsi yeni polodaki 90 lik olan kesinlikle her konuda polo hem i20 den hemde ibizadan daha iyi araç 48 49 arası iyi pazarlıkla polo alınır ama maddi olarak çok zorluyorsa fabiaya bakılabilir ama ibiza önermem ibiza dan iyi araçtır fabiada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 583534 -- 18 Nisan 2015; 13:43:44 >
  • FatihCoskun50 kullanıcısına yanıt
    O boruyu gördü millet hocam biraz araştırın

• Arkadaşlar yorumlar çok güzel. İyice kafam bulandı sağolun, böyle böyle doğru seçim yapıcam. İ20 ye tüp taktır diyen arkadaş çok mantıklı ama annem tutturmuş tüp patlıyor, yanıyor diye bir ikna edemedim ikna etsem tüplü astra ikinci el düşünüyodum.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihCoskun50

Seat İbiza. En azından Avrupada üretiliyor. VW kalitesinden izler görmek mümkün. İkisini kıyasladığınızda Kalite olarak Seat ağır basar. DSG den korkmayın arkasında Volkswagen var boru değil hocam. Dünyada Toyota ve Volkwagen müşteri memnuniyeti konusunda ilk sıralarda. Size bir örnek vereyim. Bir arkadaşım eski dsg otomatik vitesi arıza yaptı 160.000 kmde. Garanti filan yoktu çünkü araç 2007 modeldi. 2014 yılında Volkwagen ücretsiz olark değiştirdi komple sıfır şanzıman takıldı. Tüm bakımları yetkili serviste olduğu için değiştirdiler. Seat Skoda Doğuş grubunda. VW bünyesinde.

kaç para aldın bu yorum için
  • Ben yeni fabiayi tercih ederdim elegance donanimli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.