Şimdi Ara

elektrolitik kondansatör nasıl bağlanır ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • elektrolitik kondansatorün işaretli yani boyalı kısmın altındaki bacak artımı yoksa eksimidir nette aradim bulamadim şimdiden tesekkurler...

• Kılıftaki çizginin altındaki bacak eksidir.
  • Benim bundan bir 6 ay önce felan aldığım 20 adet 10 uF / 35V kapasitörün beyaz çizgisi yirmisinde de ayrı yerdeydi. Artık ne biçim üretiliyorsa. Böyle uyduruk malzemelerle de karşılaşılabiliyor yani o yüzden dikkat etmek lazım. Unutmadan genellikle elektrolitik kapasitörlerin uzun bacağı artı kısa bacak eksidir. Kolay gelsin...
  • hazar saolasin nette bikaç yerde arti diye gordum devreye ters bagladik ozaman 2200mF 50v kondansatörlerden biri şişti zaten şimdi hepsini söküp degiştirecem şişen kondansatörü tekrar kulana bilirmiyim -12 dc vermiştim acaba çalısırmı yoksa yenisini pzt alacam artik.
    + 12 volt verdigim de bişey yok zaten şisen kondansatör biraz ısınmışti oteki hiç ısnmadı garip, bakalım calısır ins ..
  • Ters voltajdan kondansatörler patlayabilir, patlamaları da şiddetli olur o büyüklüklerde bir kondansatör de ses bombası etkisi yaratabilir dikkat.
    Şişeni çalışsa da kullanmayın derim ben. Phalanx'ın başına gelen enteresan durum benim çin malı scooterların motor sürücüleriyle uğraşırken başıma gelmişti. Baktım baktım deli oldum niçin bütün artıları eksiye bağlamışlar diye, bir yandan imkansız diye düşünüyorum bir yandan da niye böyle diye Sonra sebebi dandiklikmiş, ortaya çıktı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.