Şimdi Ara

iOS vs Android (batarya süresi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar , bende Galaxy s4 var . iPhone 5 e geçmeyi düşünüyorum . Kullanan arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla s4 ile ip5 batarya kullanımı arasında pek fark yok . Ben gün içinde müzik dinliyorum yaklaşık 2 saat , 1 saat civarı da internette geziyorum 3G ile .

Benim merak ettiğim şu ; samsungda ayarlarda pil kullanımında Ekran Süresi yazıyor mesela , ben en fazla 3 saat ekran süresi alıyorum 3G açıkken . Bu ekran süresine müzik dinleme girmiyor , yani ekran kapalıyken müzik dinlendiği için buraya gelmiyor o süre . Yani iPhone'da kullanım süresine yansıyor ama bunda yansımıyor ekran süresine .

iPhone'larda ise pil kullanımında ekran süresi değil de direkt kullanım yazıyor . Genel çoğu ip5 te kullanım süresi 4 saat filan diye duyuyorum 3g açıkken .

Yani demem o ki s4 ile ip5 arasındaki pil kıyası nasıl olacak , sizce geçmeli miyim ip5 e ? Yani iOS yazılımı kullandım önceden tabiki androide göre her açıdan çok daha iyi ancak günde en az 2 saat müzik dinliyorum , bu pil kullanım süresini nasıl etkiler ?

• Pil ve iPhone 5 bile Yanyana okunurken çabuk bitiyor. iPhone şu an 5sten Başlıyor gerisi Alo demek için ideal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S4ü kıyaslayamam fakat o dediklerinizde ip5 gayet yeterli olur.ios arkaplanda uygulayama yenilemediği için durduğu yerde fazla şarj yemiyor

• bence iPhone 5
    S4 ün pil süresini verir

birincisi ip5 hızlı Sarj oluyor
    Samsung Apple arası şarj mukayesesi için Söyle diyeyim kullanılan note 2m ve satılık ip 5 im aynı sarJI veriyor yaklaşık

not: neden note2 kullanılıyor ip5 satılık derseniz hatun kalem için nete 2 yi aldı ben kendim ip6 ye geçtim ondan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir arkadaş iphone 5s den baslıyor diğerleri alo demek icin ideal demiş. Güldüm baya bu yoruma.

İphone 4s bile iş görürken iphone 5 de suan gayet stabil ve hızlı. Bataryayı değiştirip en az 2 sene kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RapiD_

Pil ve iPhone 5 bile Yanyana okunurken çabuk bitiyor. iPhone şu an 5sten Başlıyor gerisi Alo demek için ideal

Ahahahaha ulan

• iPhone için en az 5s düşünmelisiniz. i5 kendisi çöp. Cidden çöp bu kadar sorunlu bir cihaz olamazdı. Şarj için düşünüyorsun ama bakmak bile istemezsin itici bir cihaz. 4s ise iOS 8'den sonra çöp bir cihaz oldu. Hatta bilmiyorum bende mi bu sorun hoş iOS6 varken böyle bir sorunum yoktu ama dokunmatik algılamıyor ve kasıyor.

O yüzden iPhone alacaksanız en az 5S

• S4'ten iphone 5'e geçtim şarjı s4'ten daha iyi gidiyor, yeni batarya aldım 6-7 saat kullanım süresi alıyorum hergün, 2g+3g+wifi kullanımlarıyla
  • Öncelikle şu hatayı düzelteyim iPhone da beklemede iken de Kullanım süresi artar.İphone da Kullanım süresi ekran süresi demek değildir.Kullanım süresihttp://hizliresim.com/OqJ3r0 örneğin bu ss de iPhone 5s de 15 saat Kullanım süresi aldığım Görülüyor.Ama ekran süresi Max 4.5-5 saattir.Kullanım süresi bazen çok dengesiz Değerler gösteriyor.Beklemede iken neye göre Kullanım süresinin arttığını bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uacellat_62 -- 18 Nisan 2015; 19:43:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ponchik

bence iPhone 5
    S4 ün pil süresini verir

birincisi ip5 hızlı Sarj oluyor
    Samsung Apple arası şarj mukayesesi için Söyle diyeyim kullanılan note 2m ve satılık ip 5 im aynı sarJI veriyor yaklaşık

not: neden note2 kullanılıyor ip5 satılık derseniz hatun kalem için nete 2 yi aldı ben kendim ip6 ye geçtim ondan

Yok hıaaaa naptin sen kardeşim. Note 2 halen en uzun pil süresi veren cihazlardan. Nasıl ip5 ile aynı süreleri veriyor abartma Allah aşkına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüplü araçta az yakıyor ama çok yakmasına rağmen performans için benzin tercih ediliyor😉

• quote:

Orijinalden alıntı: Teecem

iPhone için en az 5s düşünmelisiniz. i5 kendisi çöp. Cidden çöp bu kadar sorunlu bir cihaz olamazdı. Şarj için düşünüyorsun ama bakmak bile istemezsin itici bir cihaz. 4s ise iOS 8'den sonra çöp bir cihaz oldu. Hatta bilmiyorum bende mi bu sorun hoş iOS6 varken böyle bir sorunum yoktu ama dokunmatik algılamıyor ve kasıyor.

O yüzden iPhone alacaksanız en az 5S

Ben, 6 aydır, 2 senelik 2.el olarak aldığım iphone 5 kullanıyorum. Hiç öyle çöp olduğunu görmedim. Hangi vesileyle çöp diyorsun?
  • myfranco kullanıcısına yanıt
    Soyulma, yamulma, üst tuş sorunu, dayanıksız olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teecem

Soyulma, yamulma, üst tuş sorunu, dayanıksız olması.

ince bir kılıf tuş sorunu dışındakileri çözüyor.
  • bir iphone kullanıcısı olarak;
    pil süresine kafayı taksaydım sabahtan-akşama kadar beni çileden çıkaracak android yerine 3310 alırdım,hem daha fazla pil süresi alır hem de sinir sahibi olmadan stabil bir telefon kullanmış olurdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RapiD_

Pil ve iPhone 5 bile Yanyana okunurken çabuk bitiyor. iPhone şu an 5sten Başlıyor gerisi Alo demek için ideal

Katılmıyorum hocam Iphone 5 şu an sıkıntılı bir durumda değil şarjı hızlı bitse de aynı hız ile tekrar dolduruluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky bayboğa -- 19 Nisan 2015; 18:36:09 >
  • Uacellat_62 kullanıcısına yanıt
    Evet demek istediğim buydu , teşekkürler .

iPhone 5 in çöp olmadığını düşünüyorum . S4 ümü satabilirsem ip5 e geçeceğim 1 yıl kullanıyim yeter .

• Bu tarz tartışmalara girmeyi sevmem fakat öyle bilinçsizce yorumlar yapılıyor ki görünce dur demek gerekiyor.

İphone5 kullanıyorum ve bırakın alo demeyi bataryasını değiştirsem hiç bir yavaşlık sezmeden cihazımı kullanırım.

İphone5 iyi bir telefondur. Dünya üzerinde de her telefon çizilir ve kırılabilir. O zaman aynı mantık ile yola çıkarsak Ferrari almamak lazım sonuçta 1 milyon tl ve çiziliyor. Demek ki dandik bir alet.

Telefonlarda en önemli şey bence sorunsuz çalışmasıdır. Ve Apple biraz geçte olsa yazılım ile bu sorunları aşıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.