Şimdi Ara

Nec, Ali, Sunplus, Stı, İbm NEDİR BUNLARIN KERAMETİ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu işlemcilerden hangisi üstündür. Alacağımız mini uydu alıcısında hangi işlemci olursa kaliteli görüntü (SD olarakta) elde edebiliriz. Ya da tuner, flash gibi hangi özellikleri aramalıyız.

200 TL'lik mini uydu alıcısı arayışındayım ve konuları okudukça kafam karıştı biraz. Net bir cihaza iyi denildiğini rastlayamadım.

Örneğin Atlanta diamond hd box miniyi değerlendirirken onun NEC işlemcisinin scaling (ölçekleme)yi iyi yapamadığı için SD kanal görüntüsünün kötü olduğunu okudum bir yerde.

Bu işin eğrisi doğrusu nedir, bilgili arkadaşlar aydınlatırsa herkese faydalı bir konu olacaktır kanaatindeyim.

Saygı ve selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan 06

Merabalar herkese.

Bu işlemcilerden hangisi üstündür. Alacağımız mini uydu alıcısında hangi işlemci olursa kaliteli görüntü (SD olarakta) elde edebiliriz. Ya da tuner, flash gibi hangi özellikleri aramalıyız.

200 TL'lik mini uydu alıcısı arayışındayım ve konuları okudukça kafam karıştı biraz. Net bir cihaza iyi denildiğini rastlayamadım.

Örneğin Atlanta diamond hd box miniyi değerlendirirken onun NEC işlemcisinin scaling (ölçekleme)yi iyi yapamadığı için SD kanal görüntüsünün kötü olduğunu okudum bir yerde.

Bu işin eğrisi doğrusu nedir, bilgili arkadaşlar aydınlatırsa herkese faydalı bir konu olacaktır kanaatindeyim.

Saygı ve selamlar.

Uyduda kullanılan işlemcilerin ilk kıyaslandığı kıstas alındığı şey görüntü performansları oluyor zaten doğal olarakta uydu cihazlarının asli görevi görüntü iletmek olduğu için bu kıyaslamanın da çok yanlış olduğunu sanırım söyleyemeyiz... genelde beğeni sırası şöyle oluyor en iyi sd-hd görüntü performansı;

1: Broadcom
    2: Stı

Bunlar en çok beğenilen ve tercih edilenler oluyor

3:Nec,Ali,Sun Plus,Mstar / hd receiverlerde ıbm varmı bilmiyorum ben sd goldmasterde kullanıyordum süperdir

Bu saydıklarımında genelinde sd performansının iyi olmadığı yönünde ancak bu kadar bedeva hd kanal olmuşken artık sd performansı ne kadar önemlidir tartışılır. ayrıca hd görüntüye görede kıyaslanacaksa bence arada uçurumlar yok yani öyle aman aman bir fark yok hd de bence hemen hemen aynılar ama elbette tercih sebebi Broadcom veya Sti olursa daha iyi olabilir... tuner olarakta en iyi çekim yani sinyali en iyi yakalayan bununla en az sinyalden en iyi performansı alabilen tunerlerin başında benim bildiğim ve kullandığım
    samsung tunerli cihazlar bende samsung tunerli ıbm çipsetli goldmaster sd recever var nereden baksan 10 yıllıktır halen taş gibi çalışır ve ben bu cihazla o kadar çok çanak anten kurdum ki anlatamam nokta atışı sinyal yakalar bu cihazlar spekturum cihazına gerek bile kalmaz o kadar iyidir yani birde sharp tunerli cihazlar var onu bilmiyorum nedir ne değildir ilave olarak günümüz panellerin hemen hemen hepsinde dahili hd alıcı var bunların görüntü performansı bu saydıkarımdan daha iyidir veya en fazla Broadcom ile aynı performansı verir ama bazı ihtiyaçlardan dolayı harici cihaz bağlanacaksa o zaman sırf işlemci değil bazı özelliklerde devreye girer yada girebilir
    örn; modül kart girişleri mm özellikleri ccam ip paylaşım destekeri vb.

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses
    ...

81 ekran dahili uydusu olmayan Samsung led tv'ye bağlamak için mini uydu arayışındayım. 150-200 TL lik SD ve HD görüntüsü iyi olan, kolay arızalanmayan ve yavaş olmayan bir cihaz bulmaya çalışıyorum. CCam, modül vs. özelliklerine bakmıyorum.

STI işlemcili ve samsung tunerli bir cihaz öneriyorsunuz herhalde? GM ranger plus nasıldır mesela tavsiye eder misiniz?

Şu da önceki açtığım konuhttp://forum.donanimhaber.com/m_104808578/f_//tm.htm#104808578

Teşekkürler bilgilendidiğiniz için, sağolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan 06 -- 18 Nisan 2015; 3:21:46 >

• quote:

quote:

...

81 ekran Samsung led tv'ye bağlamak için mini uydu arayışındayım. 150-200 TL lik SD ve HD görüntüsü iyi olan, kolay arızalanmayan ve yavaş olmayan bir cihaz bulmaya çalışıyorum.

STI işlemcili ve samsung tunerli bir cihaz öneriyorsunuz herhalde? GM ranger plus nasıldır mesela tavsiye eder misiniz?

Şu da önceki açtığım konuhttp://forum.donanimhaber.com/m_104808578/f_//tm.htm#104808578

Teşekkürler bilgilendidiğiniz için, sağolun.

5 sene önce atlanta hdbox kullandım ne makineydi forumda bu serkangüzel yazıp dururdu cihazda satılıp dururdu
    çevremdeki herkese aldırdım lakinartık eskidi iptvde rami yetmiyor smartg4 aldım keyfim rahat beni 4 sene götürür
    modül kullanmayacaksan smart g4 mini al derim bir kere al 4 sene kullan
    ranger veya diamond alırsan beleş hd kanalları izlersin okadar

• quote:

Orijinalden alıntı: acıyok

5 sene önce atlanta hdbox kullandım ne makineydi forumda bu serkangüzel yazıp dururdu cihazda satılıp dururdu
    çevremdeki herkese aldırdım lakinartık eskidi iptvde rami yetmiyor smartg4 aldım keyfim rahat beni 4 sene götürür

Smart g4 miniye baktım üst düzey özellikli kaliteli cihaz muhtemelen, ama 400 TL civarında. Ben 150-200 TL bandında bir cihaz arıyorum. Yukarıda da belirttim SD ve HD görüntüsü iyi olan, kolay arızalanmayan ve yavaş olmayan bir cihaz bulmaya çalışıyorum.

Açıkça birsi çıksa şu işlemcili, şu tuneri olan şu cihazları alabilirsin dese çok makbule geçecek. Kimi nec işlemci iyi demiş, kimi ali hızlı demiş, herkes bişey söylemiş...

Keşke hangi fiyatlara hangi işlemcili, tunerli cihazları almamız gerektiğini gösteren bir tablo yapsa bu işin uzmanı bir arkadaş

• quote:

quote:

çevremdeki herkese aldırdım lakin artık eskidi iptvde rami yetmiyor smartg4 aldım keyfim rahat beni 4 sene götürür

Smart g4 miniye baktım üst düzey özellikli kaliteli cihaz muhtemelen, ama 400 TL civarında. Ben 150-200 TL bandında bir cihaz arıyorum. Yukarıda da belirttim SD ve HD görüntüsü iyi olan, kolay arızalanmayan ve yavaş olmayan bir cihaz bulmaya çalışıyorum.

Açıkça birsi çıksa şu işlemcili, şu tuneri olan şu cihazları alabilirsin dese çok makbule geçecek. Kimi nec işlemci iyi demiş, kimi ali hızlı demiş, herkes bişey söylemiş...

Keşke hangi fiyatlara hangi işlemcili, tunerli cihazları almamız gerektiğini gösteren bir tablo yapsa bu işin uzmanı bir arkadaş

herkesin zevki başka benim begenmedigimi başkası begenir o bantta alacagın cihaz seni uzer demeyelım ama çogu ali çipsetli vasat görüntü kalitesi var
    sd yayın çamur gibi hd yayında arada beyaz çizgiler oyle akıla zarar

yukarıda arkadaş yazmış bradcom ve sti bunu paran yoksa

silvermax premıum --- hdboxla aynı cihazdı

• Silvermaxtan uzak durun. Arızalandı 5-6 gündür svr elektroniğe ulaşmaya çalışıyorum. müşteri hizmetlerini ara demek istediğimi anlarsın. Böyle bir numara kullanılmamaktadır diyor. Destek olmadıktan sonra 10 numara cihaz da olsa bir anlamı kalmıyor.
  • Hasan 06 kullanıcısına yanıt
    Bak ihityacına yönelik sana nokta atışı tavsiyede bulunurak Neta 6400 diyorum kesinlikle bunu al madem araştırmaktan bıktın al kurtul bunu başka cihazlara da bakıp durma artık kafan daha fazla karışıp durmasın derim... bu bütçene ihtiyaçlarına denk gelen en iyi cihaz bu olmadı kendi konu başlığı var bi göz gezdir istersen kafana yatarsa al derim ama zaten bütçen ve ihtiyaçlarına göre bana kalırsa en iyi cihaz bununla olmak la birlikte gayet sağlam hızlı ve stabil çalışan bir alettir bilgin olsun

Not: dolar malum uçtu gitti piysada uçtu gitti domatesten mıçımızda ki dona kadar alayı uçtu gitti... ayrıca piyasa da çok tutulan bir ürün olduğu içinde göz önünde olan bir ürün bu son fiyatları nedir bilmiyorum ben 180 ne falan almıştım sanırım tuner mevzusuna gelincede çok takılma tesisatın iyi ise tamamdır değilse zaten hiç bir tunerin faktörü olmaz önce tesisat baştan sona iyi olacak bu herkes için geçerli onun için bana kalırsa sen Netayı al geç derim kafan rahat olsun memnun kalacağını düşünüyorum

Herkese iyi hafta sonları dilerim.

• quote:

silvermax premıum --- hdboxla aynı cihazdı

quote:

Bak ihityacına yönelik sana nokta atışı tavsiyede bulunurak Neta 6400 diyorum

Yorumlarınız için çok sağolun, ama diğer arkadaşta sizde gözden kaçırmışsınız ben mini uydu alıcısı almak zorundayım. Önerdiğiniz iki uydu alıcısı da büyük cihaz, mini değil. Çocuklar sehpa üstünde duran normal uyduyu çok karıştırıyorlar, üstüne çıkıyorlar, anasını ağlatıyorlar, ara sıra görüntü gidip geliyor.

Mecburen mini uydu alıp duvarda asılı tv arkasına koyacağız. Birde ccam, modül vs. özellik aramıyorum, sadece Türksat var apartmanda zaten. Ama boşuna uğraşıyorum herhalde 200 lira veripte çamur gibi SD görüntü seyredeceksek vay halimize, HD'ler altı üstü 5-10 tane süper olsa ne olur. %90 türksat kanalları SD zaten. Hepsinin HD olması 10-15 sene sürer herhalde.

İlginiz için tşk ederim, artık olmazsa sırf adı bilindik servisi yaygın diye goldmaster silver veya ranger plus alıp bu defteri kapatırım napıyım...

Hepiniz sağolun, varolun...

Orayı atlamışız evet pardon o zaman bilindik bir şey alın yapacak bir şey bu şartlar altında kolay gelsin
  • quote:

Orayı atlamışız evet pardon o zaman bilindik bir şey alın yapacak bir şey bu şartlar altında kolay gelsin

Peki hocam goldmaster silver ve ranger plus'ın işlemcisi, tunerini falan bilir misiniz?
    Ya da bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.
    Şimdi kısaca işlemcilerden bahsettik ilave olarakta şunları söyleyeyim piyasa da kabul görmüş bu iki işlemci broadcom ve sti diğer işlemcilerden pahalı işlemciler malesef her reveiverde bulunmuyor zaten bi broadcom işlemcili bir cihaz almaya kalksan en az 500tl den falan aşşağı değil onun takip eden sti işlemcide 180-200tl den aşşağı olmuyor haa misal 500tl ye sunplus işlemcili marifetli cihaz yokmu var 200tl ye ali işlemcili cihaz yokmu var işlemcide tek başına bir kıstas değilki kart modül girişi paylaşım desteği vs vs eklenince zaten fiyatlar yüksek oluyor... kaldıki ben kendi adıma tv arkası küçük receiverleri tavsiye etmiyorum ama mecbureyetten alacaksınız o ayrı... size daha öncede dediğim gibi hd artık bir standart oldu sd ye çok takılmayın hd yayınlarda işlemcilerin arasında kayda değer bir fark yok hem küçük alıcılarda sti işlemcili cihaz varmı bilmiyorum zaten bu iki işlemciyi koyunca mutlaka özelliklerinde yazıyorlar yada bilgisine ulaşmak kolay oluyor vs gm de ranger plus ali işlemcili bir cihaz diğerini bilmiyorum ama sti ve broadcom olmadığı belli... onun için ben daha önce sunplus işlemcili cihaz kullandım hd de yeterli gelir size alın kafanıza göre bir küçük alıcı işinizi görür diye düşünüyorum next in küçük alıcılarda çeşiti bol bakabilirsiniz kolay gelsin

• quote:

...

Hocam yardımlarınız için çok sağolun. Bakın işlemcilerle ilgili şöyle bir yorum yapılmış başka bir yerde.

"İşlemcileriden Sanırım ıbm eski dm 500s ler kullanıyordu diye hatırlıyorum. Sonrasında dreambox Broadcom seri işlemcilere geçiş yaptı. Broadcom işlemcilerinde yeteneği oldukça fazla ancak fiyatları biraz tuzlu. O nedenle ucuz fiyatlı receiver üreticilerine göre bir işlemci değil. bugün linux enigma tabanlı cihazların neredeyse tamamı broadcom işlemci kullanıyor. Fiyatlarıda malum belli bir seviyenin üzerine hitap ediyor. Ancak işlemci görüntü kalitesi ve desteği en iyilerden diyebiliriz.
    Sti çipset kullanan birkaç marka var ( neta 6400, Kathrein ve goldmaster 1050 ile 1090 arasındaki tüm moldeller) ancak görüntü kalitesindeki başarıyı sanırım en iyi yakalayn kathrein ve neta olmuş. Demekki yazılımında bir katkısı var.
    Nec işlemci sanırım atlanta hdbox modelinde vardı çokça satılan piyasada isim yapan bir makine idi. Sonrasında aynı cihazlardan korax ta da bu moıdel vardı. Diamond da atlantanın o dönemden kalan cihazlarıdır. Nec işlemci uydu receiverler için çok yatırım yapammışsa benziyor hatta bu işlemcinin de üretimi sanırım yok. Ara ara Görüntü kalitesinde bir miktar başarısızlığıda konuşuluyor. Ali işlemci ucuz cihazlarfın neredeyse tamamında kullanılıyor. Next, hiremco ve ucuz mini markaların ürünlerinin çoğu modellerin ali işlemcili. Aslında işlemcinin desteği çok da fena sayılmaz ancak görüntü kalitesi yüksek verimli diyemeyiz. Sunplus ise sonradan mini hd cihazlarda çokca kullanılmaya başlanan başarılı bir işlemci diyebiliriz. Yapabildikleri en azından aliye göre. Ancak yinede bu işlemcilerin kapasiteleri bellidir. Broadcom ve sti gibi performans beklenemmesi gerekir. "

Bu yorum da sizinkine paralel bence. Sonuç olarak Sunplus işlemcili 200 TL'ye kadar mini uydu alıcısı bulabilirsem alacağım inşallah. Tavsiye eden olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan 06 -- 20 Nisan 2015; 11:04:27 >

Yani aklın yolu bir demişler kaldıki sizin beklentiniz son derece standart bir talep onun için işiniz kolay aslında bakın tekrar tekrar söylüyorum GÖRÜNTÜ KALİTESİ OLARAK HD GÖRÜNTÜLERDE İŞLEMCİLER ARASINDA ÖYLE AMAN AMAN UÇURUMLAR YOK bu benim görüşüm ve gözlemim katılmayanlar olabilir tabi... tamam broadcom ve sti işlemciler kendini kanıtlamış ilk tercih sebepleri ama tek başına bir anlam ifade etmiyor etmez... misal gidip 800-1000tl ye birisi receiver alıyor neden alıyor sırf görüntü kalitesi içinmi elbette hayır linüx cihaz oluyor modül takılıyor çift tunerli oluyor paylaşımlı cihaz oluyor mm özelliği vs gelişmiş oluyor vs vs üstüne donanım yazılım kaliteside kaliteli oluyor eh bu kadar şeyi iyi yapan cihazıda zaten işlemcisi broadcom olmuş oluyor demi bırakında iyi görüntü versin yani böyle bakmak lazım bence... ilave olarak küçük receiverlerde en çok denk geldiğim ve ürün yelpazesi bol olan next cihazlarına bakabilirsiniz kolay gelsin

• @yuxeses

Teşekkürler ilginiz için. Dediğim gibi Sunplus işlemcili bir cihaz bulamazsam Gm ranger plus alacağım. İyi günler..
  • quote:

@yuxeses

Teşekkürler ilginiz için. Dediğim gibi Sunplus işlemcili bir cihaz bulamazsam Gm ranger plus alacağım. İyi günler..

S.A. Son kararınız ne oldu. Bende sizin yaşadığınız süreçteyim şu an. hangi cihazı alsam bilemiyorum. Yumatunun IP SMART BOX HD UYDU ALICI diye bir modeli var.http://www.yumatu.com.tr/detay.asp?id=801
    KS-HD1512 SMARTBOX UYDU ALICISI var bir de Next Minix HD Tango Plushttp://www.next.com.tr/tr/next-minix-hd-tango-plus/2866/urun-ozellikleri bunlar dikkatimi çekti bütçem çok değil birde uygun fiyatlıhttp://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/yumatu-full-hd-mini-uydu-alicisi-kargo-bizden-196418120# bu ürün var kafam çorba oldu bir el atarsanız sevinirim arkdaşlar.

• Gm ranger plus aldım 10 yıl garantisinden dolayı. Görüntü kalitesi HD iyi, SD kötü. İlk açılışı yavaş, kanal geçis hzı orta. Diğer cihazlar hakknda fikrim yok. Kolay gelsin...
  • sun plus ve ali kullnanan lar hd de dikkat etsin aşırı bir siyah tonajı var tamam keskin gibi görünüyuor çünkü siyah basılmış resime hele gece sahnelerine dikkat edin resim bildiğiniz zifiri karanlık oluyor suratlar seçilmiyor şahsen ali hd de başarılı değil..f/p olarak neta6400 derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Aralık 2015; 14:49:11 >
  • kerimcem sanırım haklısın.bende alı olsun sunplus olsun nec olsun ne yaptımsa duru berrak bir görüntü alamadım.siyah tonajı bir türlü kaldıramadım.parlaklığı açınca da matlaşıyor. hala dm 500s den vazgeçemedim. Y Pb Pr ile bağlanıyorum sd ler mükemmel oluyor.berrak cıvıl cıvıl net.. aynı kaliteyi dm 500 hd mi olur 800 hd se mi olur hangisinden alırız deneyecez bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyc.hopath -- 16 Ocak 2016; 2:37:32 >
  • psyc.hopath P kullanıcısına yanıt
    neta 6400 al yeter o siyah cücük igrenclik gidiyor fta kullanıyosan fazla masraf yapma..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.