Şimdi Ara

Lenovo G5070 59 429359 (942TL Fiyat Win8.1li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.857
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar Lenovo G5070 59 429359http://www.sadecenotebook.com/lenovo-g5070-59-429359-pmu400664 fiyatı çok uygun geldi işletim sistemli ve 2 gb harici ekran kartı da var,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaD1453 -- 17 Nisan 2015; 15:23:51 >

• Alınır mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robotica R kullanıcısına yanıt
    alınmaz intel pentium 1.4 ghz işlemci nedeniyle.
  • Bence gayet iyi ancak i3 leri bu fiyata bulabilirsin kampanya ile.

• Harici ekran kartı koymuşlar ama işlemciyi çok düşük vermişler. 4 çekirdekli Pentium 3540 işlemcisi olan G5030 da harici ekran kartı yok ama bence bundan daha iyidir. Hem daha ucuz hem daha iyi bir işlemciye sahip. Diğer özelliklerin neredeyse tamamı aynı. Zaten aynı seri aynı kasa hep, G50 serisi. Tabi bunda fiyata 100 TL de Windows fiyatı eklenmiştir.
  • birkac ay once sok market 749 liraya satti bunu, cpu zayif diye almadim. alip birkac saat deneme yapmayi, begenmezsem iade etmeyi teklif ettim, kabul etmediler :)

• 1000 TL altındaki I3 islemci haricindeki notebooklardan hayır gelmez
    ne video izleme ne de internet gezinmesi çok kötü olur

Hep acemileri sömürmenin derdindeler
    Sadece office kullanacaksan alabilirsin.
    Diğer turlu alma derim ben..
  • İşlemcisi yanlış yazılmış olabilir, başka bir sitede Celeron olarak geçiyor, Pentium'un da öyle bir modeli yok. Kullanılan işlemci bu sanırım:http://ark.intel.com/tr/products/78942/Intel-Celeron-Processor-2957U-2M-Cache-1_40-GHz
  • tablet sandım

• Geçen goldda kampanyalı acer vardı i5 5. nesil işlemcili 1200 tl, 50 tl de bonusa puan ile gayet uygundu ben aldım çok memnunum. Tek eksisi harici ekran kartı yok ama intel hd 5500 baya iyi performanslı geldi bana göre
  • Linteki dell bundan islemci olarak daha iyi bence. tavsiye uzerine bunu aldim havaleyle 815 liraya geldi, windows islemci puanina 6,2 verdi.
    Bendeki diger laptoptaki centrino p8600 2.4 ghz islemci 5,9 puan aliyor.

http://www.sadecenotebook.com/dell-inspiron-3543-38f45c-pmu400659

• quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

Linteki dell bundan islemci olarak daha iyi bence. tavsiye uzerine bunu aldim havaleyle 815 liraya geldi, windows islemci puanina 6,2 verdi.
    Bendeki diger laptoptaki centrino p8600 2.4 ghz islemci 5,9 puan aliyor.

http://www.sadecenotebook.com/dell-inspiron-3543-38f45c-pmu400659

bencede...
  • telefon numarası sandım
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Genellememek lazım, cihaz bazlı yorumlamak daha doğru bence. Ben de senin gibi düşünürdüm hep ama geçen hafta yukarıdaki ilk mesajımda yazdığım cihazı (Lenovo G50-30 Pentium3540 işlemcili) aldım ve şimdilik memnunum hamdolsun. Aldığım için söylemiyorum bunu, alırken zaten ne olduğunu ve ne istediğimi bilerek aldım. Win 8.1 kurdum, ne internet gezintisinde ne de video izlerken sıkıntı yaşamıyorum. 1080P filmler için diyorsan doğrudur, ama zaten 1080 filmleri TV de izlemezsen tadı çıkmıyor. 720 çözünürlükleri sorunsuz izleyebiliyorsun. Demiyorum ki i3-i5 i boşver bunu al, ama benim gibi bir dizüstüne min 1,500-2,000 vermek istemiyorsan bu tür cihazlar gayet ideal. Ama alınacaksa işlemcisi 4 çekirdekli Pentium olsun, Celeronlar da ciddi performans farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Genellememek lazım, cihaz bazlı yorumlamak daha doğru bence. Ben de senin gibi düşünürdüm hep ama geçen hafta yukarıdaki ilk mesajımda yazdığım cihazı (Lenovo G50-30 Pentium3540 işlemcili) aldım ve şimdilik memnunum hamdolsun. Aldığım için söylemiyorum bunu, alırken zaten ne olduğunu ve ne istediğimi bilerek aldım. Win 8.1 kurdum, ne internet gezintisinde ne de video izlerken sıkıntı yaşamıyorum. 1080P filmler için diyorsan doğrudur, ama zaten 1080 filmleri TV de izlemezsen tadı çıkmıyor. 720 çözünürlükleri sorunsuz izleyebiliyorsun. Demiyorum ki i3-i5 i boşver bunu al, ama benim gibi bir dizüstüne min 1,500-2,000 vermek istemiyorsan bu tür cihazlar gayet ideal. Ama alınacaksa işlemcisi 4 çekirdekli Pentium olsun, Celeronlar da ciddi performans farkı var.

Mrb, sizdeki bilgisayarin islemcisini su asal sayi hesaplama uygulamasiyla test edebilir misiniz acaba?
    https://www.dropbox.com/s/8i9vzthl2k6v0eb/asalsay__305_test.exe?dl=0

• scoopi kullanıcısına yanıt
    59 sn sürdü. Nasıl bir sonuç? İyi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinal01 -- 20 Nisan 2015; 22:59:28 >
  • quote:

59 sn sürdü. Nasıl bir sonuç? İyi mi?

biraz kötü gibi. işemci çekirdeği başka bir şeyle de meşgul olduğu için olabilir. yeniden şu şekilde deneyebilir misiniz. uygulamayı iki yerde açıp birini başlatıp, hesaplama işleminin sonlarına doğru diğerini de başlatın. böyle ikinci başlattığınız, işlemcinin ikinci çekirdeğini kullanarak diğer uygulamalardan etkilenmeyecektir. bendeki yukarda aldığım bilgisaayr 20 sn çıkarıyor. 2008'de aldığım core 2 duo 2,4 ghz işlemci 12 sn.de hesaplıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

quote:

Mrb, sizdeki bilgisayarin islemcisini su asal sayi hesaplama uygulamasiyla test edebilir misiniz acaba?
    https://www.dropbox.com/s/8i9vzthl2k6v0eb/asalsay__305_test.exe?dl=0

telefon versiyonu varmi bunun axmadi dosyayi

• scoopi kullanıcısına yanıt
    Valla sırf meraktan neymiş diye bakmak için başlatmıştım, doğru arkada çalışan birçok uygulama vardı (en başta Office 2013 kurulumu yapıyordum, sadece bu işlem bile kaynağın yarısından fazlasını çekiyordur, artı utorrent açıktı, artı açık ama beklemede olan bir film vardı artı K.I.S. açıktı vb). Sanırım gerçek sonucu görmek için bunu cihaz tamamen boşta iken yapmak lazım. Akşam bir de o şekilde denerim. Peki burada aldığımız sonuç, gerçekten pratik kullanıma yönelik bir örnekleme sunuyor mu? Daha önce böyle bir test uygulaması hiç duymamıştım, ilginç geldi. Açıkçası, çok da araştırmak cihazın neler yapabileceğini görmek gibi bir hevesim yok, çünkü böyle bir cihazı alanın amacı bellidir yani. Chrome'da 5-6 sayfa açıkken, aynı anda ne bileyim download yapıyor ve ofis dosyalarını kullanabiliyor muyum? Sosyal medya uygulamalarını rahatça kullanabiliyor muyum? 720p ve altı çözünürlükteki filmleri rahatça izleyebiliyor muyum? Evet. Benim için bu kadarı yeter. Sonuçta 680 TL lik bir cihazdan daha fazlasını beklemek de naiflik olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.