Şimdi Ara

Next Minix HD Black II Uydu Alıcısı 2015 model

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
3.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

99,90 TL
    Next Minix Full HD BLACK II Uydu Alıcı TÜRKSAT 4A AYARLI
    https://www.n11.com/televizyon-ve-ses-sistemleri/uydu-sistemleri/uydu-alicisi
    uydu alıcı gözü yokmuş..

76,98 TL
    Next Starbox Mini Hd Dijital Uydu Alıcısı
    https://www.n11.com/televizyon-ve-ses-sistemleri/uydu-sistemleri/uydu-alicisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 2 Temmuz 2020; 17:7:23 >

• minix black 2 aldım ben. daha dün kurdum. 46" tvde görüntü güzel. digiturkten pek farkı yok gibi..

kanal geçişleri ortalama. turksat KGS olayı çok pratik.. 2 saniyede kanalları yüklüyor.. dün trt 1 hd ve bazı trt kanalları sinyal yok dedi ama evdeki diğer tvlere baktım onlarda da aynıydı..

uydu alıcı gözü dediğiniz kumanda alıcısıysa çıkıyor kutusundan..

tavsiye ederim güzel cihaz..
  • cevap için teşekkürler.

GelalAVM

http://www.n11.com/next-minix-full-hd-black-ii-uydu-alici-turksat-4a-ayarli-P17178692

"""BLACK SERİSİNİN YENİ MODELİ BLACK II

BU MODELDE AKILLI KUMANDA VE NUMARATÖRLÜ GÖZ YOKTUR"""

"""televizyon arkası içindir. numaratörlü değil normal göz vardır"""

yazıyor bu ilanda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 17 Nisan 2015; 14:01:08 >
  • bazı kumanda algılayıcılar ufak numaratör şeklinde oluyor orda bulunduğunuz kanal numarası yazıyor..

bununkinde numara yok normal bi alıcısı var. cihaz açıkkken turuncu kapalıyken kırmızı bi ışığı var.. onu demek istemişler ilanda..

edit: eski modellerde uyduya hükmeden tuşlar haricinde tv içinde bir adet açma kapama bir adet de ses tuşu varmış. bu modelde o yok. kumandası tv'ye hükmetmiyor.. akıllı kumanda yoktur derkende bunu demek istemişler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomofil tutkunu -- 17 Nisan 2015; 15:41:36 >
  • eyvallah
    saolasın
  • Kliksa dan Next Minix Full HD BLACK II uydu alıcısı aldık babama, bugün eline ulaştı. HDMI dan
    Bağlantıları yaptı A HD açılmış, görüntü ses güzel diyor ancak kumandanın kumanda etmediğini söylüyor.
    Kanal değiştiremiyor, ses açıp kapatamıyor, menülere giremiyormuş.

Sizce nerde hata veya eksik yapıyor olabilir ?
  • babam gözü kablolar arasından bulup takmamış, takınca, süper çalıştı, şimdi uçuyor bile :-)
  • Anladığım kadarıyla bu cihazda iptv desteği yok. Oda olsa tam olurmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar.
    öncelikle kouyu açan arkadaşa teşekkürler.
    almadan önce burdan ve satış sitelerinin yorumlarından faydalanarak aldım ve memnun kaldım.

bu üründen alacak arkadaşlara fikir olsun.(almadan önce araştırdım epey,forumumuzda konusunu buldum yeni konu açmadım)

nette araştırmalarım sonucu gg den next minix black 2 full hd yi 100 tl ye aldım.

48pf8021 vestel led tv ye bağladım.

içinde kanallar yüklü geliyor.
    açılış süresi 2-3 saniye
    kanal geçişleri 1-2 saniye.
    görüntü kalitesi hd kanallarda ve sd kanallarda çok güzel.( eski sd mini uydu alıcımdan sonra çok fark etti görüntü kalitesi)
    kumandasına tv yi tanımladım.
    uydunun kumanda dan tv açıp kapatabiliyorum,ses açıp kapatabiliyorum ve source tuşu var.
    tv nin kumandasını rafa kaldırdım.

sonuç olarak cihaz çok hoşuma gitti her haliyle.

alacak arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilir bu fiyat çerçevesinde hızlı ve kaliteli bu ürünü.

sorusu olan olursa pm den yazabilir,cihazı aktif kullanıyorum.

• kral1840 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim için önemli olan kumandası .Duvara tuttuğunda da tersten alıgılıyor mu tv nin kumandası gibi ?

Yoksa illaki gözüne mi tutmak gerek ?

Isınma durumu nedir birde?

Cevaplarınız için teşekkürler...
  • hocam ısınma olayına bakmadım ama ısınmaz diye umuyorum çünkü elektiriği adaptör den alıyor direk fiş değil.yani adaptör ısınıyordur prizdeki.

göz olayı içinde gözü tv nin arkasına koydum çalıştı.

akşam detaylı bakar cevap yazarım.

benim için önemli olan kanal değiştirme hızı ve görüntü kalitesiydi o yüzden çok beğendim.
    denediniz mi hocam? birde nereye koyduğunuz resmini atabilirmisiniz? arkada olmasina ragmen algiliyorsa çok iyi

• resmini çekmedim hocam.

alıcıyı tv nin arkasına sallandırdım,kumandayı ters istikamete tuttum ve çalıştı.
    vestel in kendi kumandası çalışmıyor göze bakmadan

ısınmaya da rastlamadım dün 1 saat kullandım.

gönül rahatlığıyla alabilirsiniz hocam,pişman olmazsınız.

fakat farklı kutu içeriği var heralde.
    ben youtube da kutu açılışını izledim,ordakinden farklı kumanda geldi bana.

isterseniz aldığım satıcının linkini atıym size pm den.
    çek satış takas bölümünden de 100 e 20 lik hesap alın 3 tl ye.
    114,9-20+3=97,9 tl ye ücretsiz kargo gelsin gg den.

değişiklik:eksikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral1840 -- 8 Ekim 2015; 9:23:52 >

ilginize gerçekten teşekkürler .satıcının linkini verirseniz sevinirim . EE birde nuvo indimi var bende :D
  • pm attım hocam.
  • Alt yazı fontu değiştirme imkanı var mı bu cihaz da arkadaşlar. Bilen var mı?

• Next minix HD black 2 kullanıyorum ve gayet memnunum...Sharp Aquos Tv de akıllı kumanda özelliği çalışmıyor.
    Ayrıca diğer minix modellerinin kumandaları birbirlerine uyumlu iken bu farklılık gösteriyor . Next minix HD 1 dahil.
    Tuş senkronizasyonu farklı.
    Sanırım starbox modeli ile uyum sağlıyor.
    Kumanda satan yerlerde tam uyumlu bulamadım sadece yetkili servisten temin edilebiliyor. O nedenle kullanıcıların kumandalarına sahip çıkmalarını öneririm... zira kırılan kumandamı lehimleyerek tekrar çalıştırmayı başardım. Yedekte olması için servisten bir tane almayı planlıyorum...
    Onun dışında menüler, görüntü, ısınma gibi her konuda başarılı buluyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: konte34

Next minix HD black 2 kullanıyorum ve gayet memnunum...Sharp Aquos Tv de akıllı kumanda özelliği çalışmıyor.
    Ayrıca diğer minix modellerinin kumandaları birbirlerine uyumlu iken bu farklılık gösteriyor . Next minix HD 1 dahil.
    Tuş senkronizasyonu farklı.
    Sanırım starbox modeli ile uyum sağlıyor.
    Kumanda satan yerlerde tam uyumlu bulamadım sadece yetkili servisten temin edilebiliyor. O nedenle kullanıcıların kumandalarına sahip çıkmalarını öneririm... zira kırılan kumandamı lehimleyerek tekrar çalıştırmayı başardım. Yedekte olması için servisten bir tane almayı planlıyorum...
    Onun dışında menüler, görüntü, ısınma gibi her konuda başarılı buluyorum...

bende bu cihazi kullaniyorum da merak ettigim kayit ozelligi rezaletmi yoksa benmi beceremiyorum? neyi nasil kaydediyor anlamadim hic pratik degil heleki yayin durdurma tam facia.

• boyutu yüksek bir USB takıp, yayın esnasında "rec" tuşuna basıyorsun ve kaydetmeye başlıyor, istediğin zaman stop diyip bitiriyorsun. kaydetme yeri USB nin içinde. cok fazla boyut gerektiğinden ben kullanmıyorum. başka cihazlarda test etmediğim için karşılaştırma yapamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: konte34

boyutu yüksek bir USB takıp, yayın esnasında "rec" tuşuna basıyorsun ve kaydetmeye başlıyor, istediğin zaman stop diyip bitiriyorsun. kaydetme yeri USB nin içinde. cok fazla boyut gerektiğinden ben kullanmıyorum. başka cihazlarda test etmediğim için karşılaştırma yapamıyorum

valla dsmart aldim isi kokunden hallettim : )

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.