Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
212
Favori
271.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=fLdr1fHPKi0

Bu videoda sizin ayarlardan biraz daha düşük ayarlarla adam minimum 54 fps alıyor genel olarak 70 ve üstü geziyor. Bottleneck denen olayın bende yaşanacağını pek sanmıyorum, sürekli karşılaştırdığım GTX 960 ekran kartı olan arkadaşım i5 4460 işlemci kullanıyor ve benim physics 3D Mark skorlarım ondan daha iyi. Bende sizinkine benzer ayarlar kullanıyorum birebir aynısını yapıp benchmark açıyorum şimdi.
  • hocam adam vidyoda texture ve shadow quality i high seçmiş bende very high, texture shadow ve shader görüntü kalitesini de fps yi de çok etkiliyor hatta bildiğim kadarıyla çözünürlükten daha çok etkiliyor, 2 hafta sonra harici monitore takma imkanım olacak o zaman adam gibi 1920x1080 ayarlarda denerim o zaman karşılaştırırız

bir de benim bahsettiğim 35 fps arabayla hız yaparken vidyodaki gibi ayakta sağa sola bakarken veya koşarken 45 oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB718F389 -- 14 Mayıs 2015; 22:14:45 >
  • Kendi kullandığım ayarlarda benchmark açtığımda 27-62 arasında fps alıyorum ortalama 35-40 arası denebilir. Senle aynı ayarlarda ise 30-74 arasında fps aldım, ortalama ise 40 denebilir. Benim kendi kullandığım ayarların biraz daha üstüne çıkarak FHD çözünürlükte arkadaşım masa üstünde 60 fps den aşağıya çok nadir düşüyor. Ya 3D Mark 11 yanlış bilgi veriyor yada oyunlarda tam performans alabilmek için daha farklı ayarlar yapmamız gerekiyor.
     eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

• bence olayın mantığını çözdüm, biraz senin dediğin üst limit meselesine de benziyor, nando ile mailleşirken oda bu yüzden dedi herlade mümkünse fps limitleyerek kullan diye, neyse olay şu ; bizim veri aktarımının bir sınırı var 5gbps , ve ekrana saniyede ne kadar çok resim gelirse o kadar veri geliyor demektir, ama bu yüksek fps değerleri için geçerli vçünkü olay veri aktarımında yoksa gpu işlemcisi aynı çalışıyor, o zaman bu teoriye göre arkadaşının 40 fps ile oynadığı bir oyunu senin de 35 fps gibi oynaman lazım yüksek fps lerde olan aranızdaki farkın azalması lazım, 3dmark11 testi de eski bir test olduğu için ekrana yüksek fpsler geliyor, daha yeni ekran kartını daha zorlayacak bir 3dmark testini hem kendinde hem arkadaşında denersen bence aradaki fark kapanması lazım, veya arkadaşının oyundaki ayarlarını arttırıp ortalama 30-40 fps alacağı ayarlara da getirirsen aranızdaki farkın yine azalması gerekiyor, tabi bu sadece bir teori :)

ayrıca aklıma gelmişken arkadaşının masaüstünde de GTA5 benim ayarların aynısını ayarlayıp deneyebilir misin?

• bizim sonuçlar aynıymış, arkadaşının fpslerine göre aynen senin dediğin gibi 3dmark ile oyunlar arasında aynı paralellik yok, garip cidden 3dmark ın oyundan farkı yok aslında
  • bu işi çözemesek bile 30-40 fpslerde oyun oynamaktan rahatsız olmayan biri olarak 1400 liraya topladığım sistem ile GTA5 i en son ayarlarda akıcı olarak oynayabilmek bile yetiyor bana
  • Yok bende hatalar bitmiyor. W8.1, w8, w7 hepsini denedim. Hepsinde dx11, driver stopped responding, opengl vs hepsinden var. Buyuk konusmiyim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 14 Mayıs 2015; 22:54:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    senin hala geçmedi mi o driver yanıt vermeyi kesti sorunu? inan benim eski kartta da yeni kartta da aşırı overclock yapmadığım sürece yani kararında overcock ile ne masaüstünde ne oyunda hiç karşılaşmıyorum, başka bir ekran kartı ile deneme imkanın var mı?
  • Arkadaslar yurtdışı yerine burada yapan kişiler var mı bilgisayarcılar falan?

• quote:

Orijinalden alıntı: fotoroman

senin hala geçmedi mi o driver yanıt vermeyi kesti sorunu? inan benim eski kartta da yeni kartta da aşırı overclock yapmadığım sürece yani kararında overcock ile ne masaüstünde ne oyunda hiç karşılaşmıyorum, başka bir ekran kartı ile deneme imkanın var mı?

Var deneme şansım ama 1 ay sonra filan ancak. 8800GT var ailemin kullandigi bilgisayarda.
    dGPU driver yüklü mü senin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: KüfürbazHaydoo

Arkadaslar yurtdışı yerine burada yapan kişiler var mı bilgisayarcılar falan?

Biz bile nette ilkiz galiba :) çok zor, çoğu kisisel yapar çünkü performansi begenen olur begenmeyen olur. Ariza olsa destek veremezler.

• Bende 900 lira masraf yaptım, bilgisayarı uzun zaman önce aldığım için saymıyorum. Bu bütçeye bu ayarlarda oyun oynayabilmek gerçekten çok iyi. Sistemden memnunum verdiğim paranın fazlasını hak ediyor. Bana mantıklı gelende bu üst limit olayı ama sayısal değerleri ortaya koyarsak benim ekran kartı 112 GB/s veri aktarımı sağlıyor veriler yine tutarsız kalıyor en iyisi hiç kurcalamadan sistemi böyle kullanmak sanırım Çinli kardeşlerim devreyi yapmış kullanabildiğim kadar kullanır ekran kartı işime yaramayacak düzeye gelirse kasaya çeviririm artık

Hocam fotoromanın dediği gibi imkan varsa birde başka ekran kartıyla deneyin ben şimdiye kadar bahsettiğiniz sorunların hiç biriyle karşılaşmadım. Kriterler tam olarak ne tam bilmiyorum ama sizin notebook uyumsuz olan notebook modelleri arasında olmasın?

dGPU driver yüklü değil bende.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units

• Başka ekran kartiyla denemeden birakmam zaten :D
    Umarım bu sorunlarla karsilasmazsiniz :) kafayi yiyebilirsiniz çünkü. 1-2 saat keyifle oyun oynadiktan sonra internette gezerken 1 dk boyunca ekranin gidip gidip gelmesi kadar sinir bozucu birsy yok.

Edit : Ulan diyorsun ne güzel oyun oynadım, sonra ekran gidip gidip gelince oyunu keyifle oynadimla kaliyosun :D ordan oyun oynarkenki zevki aklina geliyor, buradan hatalar seni deli ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 14 Mayıs 2015; 23:20:25 >
    yok hayır dGPU ya driver yüklemedim ama bilgisayarı eGPU suz açınca driver onu da görüp kullanıyor sorunsuz
    oyun oynarken hiç yapmayıp masaüstünde yapması çok çok garip, o zaman sen nvidia denetim masasıdaki tüm programlar için nvdia işlemcisini kullan seçeneğini kapat, oyun oyun seç o seçeneği, böylece masaüstünde intel hd graphics kullanır ve sorun almazsın diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotoroman

oyun oynarken hiç yapmayıp masaüstünde yapması çok çok garip, o zaman sen nvidia denetim masasıdaki tüm programlar için nvdia işlemcisini kullan seçeneğini kapat, oyun oyun seç o seçeneği, böylece masaüstünde intel hd graphics kullanır ve sorun almazsın diye düşünüyorum

Oyun oynarken oyun basladiysa ondan sonrasi cok iyi gidiyor. Masaustunde dondukten sonra vs kâbus. 100 kere oyun actiysam 3 kere hata almisimdir.
    Sorunun adı tdr delay, yanit verme zamaniyla filan ilgili.

• gençler bugün nando ile görüştüm, o da benim kartın aynısını kullanıyormuş, 3dmark puanı ve oyun fps değerleri için normal olduğunu söyledi, 3dmark11 in update i varmış onu yükleyince puanlar ortalama 400-500 artıyormuş, bende her açtığımda update var diyordu yapmıyordum yarın müsait olunca yapıp tekrar test edicem,

ayrıca 3dmark puanı ile oyun fps değerleri arasında fark olması normalmiş çünkü dün kendim şöyle bir test yaptım 3dmark puanım 7700 iken ve oc yapıp 8100 iken GTA5 açtım fps olarak 5-10 fps arasında fark etti, sadece 400 puan bu kadar fark ediyorsa 10000 puan alan masaüstünde 30 fps fark olması normal geldi bana
  • Teşekkürler bilgilendirme için, ben şimdi sony notebookta deniyorum, egpu setup baslangicta gozukmuyor format atiyorum, cumadan sonra yazcam buraya.

tmm, eğer egpu setup başlangıçta görünmemeye devam edecek olursa benim gibi usb ye boot etmeyi deniyebilirsin
  • ayrıca youtube da inceledim benim kartın masaüstü versiyon GTA 5 fps değerlerine,https://www.youtube.com/watch?v=sksK-elZUcQ ,
    bu vidyoya bakarsanız 1920x1080 ama texture normal de ayarlı, ki en önemli faktör texture, ben eminim kendim 1920x1080 ayarlasam bu adamla aynı ayarlarda en fazla 5 fps az alırım, çünkü benim şu an 1366x768 ama texture very high iken benchmarkda bu adamdan 10 fps az alıyor ki şu an benim ayarlar bu kişiden daha ileri ayarlar
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.