Şimdi Ara

G402 Vs ????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • logitech g402 alıyorum alternatifi olan yada önerebileceginiz bu fiyat aralıgında bir mouse varmı ?

• g402 nin sensoru o kadar iyi değil. Özellikle düşük sens oynuyorsan hızlı hareket ettiriyorsan kesinlikle tavsiye etmem.

Çok hızlı hareket ettirdiğine sensor takip edemiyor ve accelerationu devreye sokuyor. Bu da gamerlar tarafından istenilen bir özellik değil.

G502, G400s, G400(seri no LZ13333'ten fazla olacak) bu modellerin sensorleri iyi. Diğer Logitech mouseların sensorleri o kadar iyi değil.
  • neuro kullanıcısına yanıt
    Hocam hizlial.com dan alıcam 160-170 max once bloddy r8 alıcaktm kampanyası bitti bu fiyata alıcaksam logitech aliim ddm hizlialda başka bi mouse önerebilirmisiniz. Lol ve dc universe oyunuyorum cogunlukla ama digerlerinide oynama yatkınım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Accelerometer/Gyrometer onun ismi acceleration değil :)

2.5m/s saniye üstü devreye sokuyor evet ama 2.5m/s çok düşük sensle bile çok sık geçilebilen bir değer değil, PCS açısından G402 sorun çıkartmaz.

Palmgrip tutuyorsan ve solunda parmak kanallı ergonomik mouse istiyorsan arkadaşın söyledikleri hariç (G502, G400s, G400v2, G400-Seri No'su LZ13333 üzeri)Roccat Kone Pure Miltiary olabilir söylenileninlerden bir boy daha ufak.

Bunlar hariç 402Yle benzer boyutlarda Mionix Avior 7000 tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 16 Nisan 2015; 12:27:00 >
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    abi söylediklerin güzelde amazon ve newegg te çıkıyorlar bana trde kazım bekletmicek bişi ve özellikle hızlıal.comdan olursa iyi olur sepetteki diğer ürünlerle aynı anda gelir
  • Bekletmek derken, Amazon'un Türkiye'deki firmalardan hızlı ulaştırdığı ürünler oluyor.

Şahsen bana ortalama 6-8 günde ulaşıyor satın aldığım ürünler.
  • CS, Quake BF Cod oynamıyorsan çok farkemez. O kadar hızlı çekmezsin zaten eline en iyi oturanı al.

İlla sensoru çok iyi olsun diyorsan hangisi eline daha iyi oturur bilemem ama
    https://www.gameekstra.com/Steelseries-Kana-v2-Gamer-Mouse-Siyah-,PR-4157.html

Benim en çok sevdiğim 200+ liralık bir çok mousetan daha iyi performans veren MS WMO windows 8'de overclock edilemediği için Kana V2 aldım.

100 liralık mouse. Sensoru 402'den iyidir. Razer DA ile aynıdır.
    http://www.gameekstra.com/Razer-Abyssus-2014-Essential-Gamer-Mouse,PR-4295.html

Arkadaşın dediği gibi amazondan bakarım diyorsan en iyi sensorlere sahip mouselar :

https://geekhack.org/index.php?topic=56240.0

Not : MS ler w8 de iyi değil.

Microsoft WMO 1.1
    - Microsoft IMO 1.1
    - Microsoft IME 3.0
    - Zowie FK
    - Zowie AM
    - Zowie FK1
    - Zowie EC1 CL
    - Zowie EC1 eVo
    - Zowie EC2 CL
    - Zowie EC2 eVo
    - Razer Deathadder 3G
    - Razer Deathadder 3.5G
    - Razer Deathadder 2013
    - Razer Abyssus
    - Logitech G400
    - Logitech G400s
    - Logitech G502
    - Steelseries Kana V2
    - Steelseries Rival
    - Mionix Avoir 7000
    - Cooler Master Storm Spawn
    - Cooler master Storm Alcor
    - Roccat Savu
    - Roccat Kone Pure Optical
    - Roccat Kone Pure Military
    - Mad Catz R.A.T. 3
    - Corsair M45

• O listeyi öyle yapmışın da m45 dediğin mouse'un tek firmware'i var mesela ve baya kötü durumda, kullanılabilecek bir mouse değil.

RAT3 Philips'in Doppler Shift sensörü kullanıyor, gene baya rezalet.

Artık teknolojinin geldiği noktada MLT04, 3090'ları falan bırakıp şöyle bir liste kullanmak lazm aslında:

God Tier:
    Logitech G303
    EVGA TORQ X5
    Kone Pure Military (KPM)
    Steelseries Rival
    Zowie EC1-a
    Zowie EC2-a
    Zowie FK2
    Mionix Avior 7000
    Mionix Naos 7000

Good Tier:
    Mükemmel sensör ve çeşitli yetersizlikler.
    Asus ROG Gladius
    Asus ROG Sica
    Asus Strix Claw
    Zowie FK1

Average Tier:
    Mükemmel veya PCS'i düşük sensör ve çeşitli yetersizlikler.
    Logitech G502
    Razer DeathAdder (3G, 3.5G, 4G, Chroma)
    Razer Abyssus (Mirror ve 2014)
    Finalmouse 2015

Shit tier:
    Geri kalan herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 16 Nisan 2015; 14:48:31 >

• arkadaşlar mouseyi almış bulunmaktayım maalesef pek cevap gelmeyince saat 13.20 sıralarında g402 aldım g303 le arasında kalmıştım ama yabancı sitelerde 402 nin daha kullanışlı oldugunu okudum ama en azından arayan arkadaşlar için güzel liste oldu bi yanlarına fiyatlarını yazsanız çok kişinin duasını alırsınız

bu arada @Brightmist 6 gün demişsin ama benim aldıgım yarın elimde olacak o yuzden hızlıaldan aldım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardalia -- 16 Nisan 2015; 15:36:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.