Şimdi Ara

Osmanlı tapularım var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimizde mevcut olan büyük dedelerimizden kalma Osmanlı tapularımız var. Bizim gibi pek çok mağdur insanı okudum,hak talep edip sonuçlandığını duydum, dedelerimiz topraklarını bırakıp Ülkemize göç ettiler.Orada bırakılan topraklarımız hakkında bilgi edinmem için ne şekilde bir yol izlemeliyim ? Büyük dedelerimizden kalma 100 yıllık Osmanlı tapuları elimizde , bize yardımcı olursanız sevinirim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dede yadigarı toprakların tapusu ise hiç boşuna ugraşmayın. ( Türkiye dışı) Türk'sen sonuç alamazsın ama ermeni arnavut rum vb milletler Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden çatır çatır topraklarının parasını alıyor. Mübadele kanunu göre Ülkemizden toprak verilmiştir size avukata danışın ama balkanlardan size kuruş koklatmazlar.
  • Burada bir kaç benzer konu var.İncelerseniz yardımı dokunur belki.Ancak en doğru cevap için bir avukata danışmanız en iyisi.
  • dede yadigarı toprakların tapusu ise hiç boşuna ugraşmayın. ( Türkiye dışı) Türk'sen sonuç alamazsın ama ermeni arnavut rum vb milletler Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden çatır çatır topraklarının parasını alıyor. Mübadele kanunu göre Ülkemizden toprak verilmiştir size avukata danışın ama balkanlardan size kuruş koklatmazlar.
  • Bu tip konularla ilgilenen bilinçli bir avukat arıyorum yardım eder misiniz

• öncelikle tapunun tercümen ettirmen ardından yer tesbiti yapman gerek, bulgaristan kosova yada hangi memleket ise yerel mahkemeye dava açman gerekicek red başvurusu yiyeceksin ardından aihm gideceksin ordanda Barbar Türk'e verecek toprak yok havanı alacaksın.

tapuların yeri türkiye'de ise 20 sene sonra belki sonuçlanır. Öncelikle tapularını nereye ait olduğu belirle.
  • 100 senelik orjinal tapular elimde Osmanlı Türkçesiyle Yazılmış ancak çevirisini yaptıracağım bilgin için saol

• quote:

Orijinalden alıntı: domuz31

100 senelik orjinal tapular elimde Osmanlı Türkçesiyle Yazılmış ancak çevirisini yaptıracağım bilgin için saol

İlk önce tapularda ne diyor ve nerede ne kadar yer var diyor ona bakacaksın çeviri kolay. İkinci olarak hangi ülke ve o ülkenin kanunları bu konuda ne diyor. Sonra o ülke ile mütekabiliyet var mı ona bakacaksın. Sonra o ülkedeki o yerin şimdiki durumuna bakacaksın. Şu anki mülkiyet hangi silsile ile iktisap etmiş onu göreceksin. Yani baya zor iş. İstersen güzel foto gönder bakayım. Avukatım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zanaks kullanıcısına yanıt
    Ben izmirdeyim siz hangi ildesiniz? Dışarıda Olduğum için tapuların fotoğraflarını gönderemiyorum şuanda eve döndüğümde gönderirim, duyduğum kadarıyla bu tip işleri Çözen avukatlar farklıymış sizde bu tip konularla ilgilenen avukatlar dan mısınız?

• quote:

Ben izmirdeyim siz hangi ildesiniz? Dışarıda Olduğum için tapuların fotoğraflarını gönderemiyorum şuanda eve döndüğümde gönderirim, duyduğum kadarıyla bu tip işleri Çözen avukatlar farklıymış sizde bu tip konularla ilgilenen avukatlar dan mısınız?

ilk önce araştırma yapmak lazım. bir kaç foto gönderin tapu dediğiniz şey ne ona bakalım

• zanaks kullanıcısına yanıt
    Kendi e mailiniz var ise oraya göndermek istiyorum , iyi bir makina ile çekip yollayacağım size

• quote:

Kendi e mailiniz var ise oraya göndermek istiyorum , iyi bir makina ile çekip yollayacağım size

Cep telefonu da olur yazılar okunsun yeterli. Maili özelden yolladım

• konu ciddiyse ve araziler türkiye içindeyse yardımcı olabilirim
  • Dracos D kullanıcısına yanıt
    Konu ciddi ancak araziler Makedonya'dan ilginiz için teşekkür ederim

• quote:

Elimizde mevcut olan büyük dedelerimizden kalma Osmanlı tapularımız var. Bizim gibi pek çok mağdur insanı okudum,hak talep edip sonuçlandığını duydum, dedelerimiz topraklarını bırakıp Ülkemize göç ettiler.Orada bırakılan topraklarımız hakkında bilgi edinmem için ne şekilde bir yol izlemeliyim ? Büyük dedelerimizden kalma 100 yıllık Osmanlı tapuları elimizde , bize yardımcı olursanız sevinirim..

Dedenin zamaninda gaspettigi adaminda vardi vakti zamaninda tapusu merak etme.bu isler boyle...sirayla...osmanli alinca fetih baskasi alinca gasp demi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler benimde dedemden kalma tapular var yardımcı olabilecek varmı?

• aradan 100 sene geçmiş zaman aşımına uğramaz mı ???
  • GND_ G kullanıcısına yanıt
    Ayni haklar kural olarak zamanaşımına uğramaz aşşağı yukarı her ülke için geçerli ama kazandırıcı zamanaşımı durumu istisnası,

Mesela kadastro kanununda tapuda kayıtlı taşınmazlarda gözüken malik belirlenemedi ise zilyet bulunduran kişi 20 yıl hilafet olmadan kesintisiz taşınmaza sahip olduğunu ispat ederse onun adına kadastro yapılır. Bu karara 1 ay içinde itiraz edilmezse kesinleşir. Kesinleşme tarihinden 10 yıl sonra kadastro öncesi hukuki sebeplere dayanarak dava açılamaz...

Ne kadar doğru bir örnek oldu emin değilim kazandırıcı zamanaşımı bahar dönemi konusu ama belli koşullarda hakkını kaybedebilir kazandırıcı zaman aşımı ile kazanılamayan ayni hak devletin hüküm ve tasarrufu altındaki mallar (orta-hizmet-sahipsiz mallar)

Bunları her ülkenin kendi kanununa göre ayrı incelemek lazım konu hort ama bu konuda yardıma ihtiyacı olan MÖHUK (Milletlerarası Özel hukuk ve Usul Hukuku Kanunu) bilen biri ile danışmalı bu konuyu , dava yüksek ihtimalle o ülkede ve orda çalışan bir avukatla birlikte yürütülür...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• abdülhamid hanın torunu olduğunu idda eden bir kadın varya nilhan osmanoğlu o kadın geldi aklıma kadın doğrumu söylüyor acaba ???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.