Şimdi Ara

Google, Chrome tarayıcının 42. sürümünü kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google, Chrome tarayıcının 42. sürümünü kullanıma sundu 

Google'ın hem mobil hem de masaüstü platformlarında en çok kullanılan internet tarayıcı Chrome, Mac, Windows ve Linux sistemler için 42. sürümüne güncellendi.

Sürekli olarak geliştirilen Chrome, yayınlanan 42. sürümüyle ise ilk olarak Apple'ın Safari ile uzun zamandır sunduğu anlık bildirim (Push Notification) desteğine kavuştu. Bu destek sayesinde girilen internet siteleri sayfa kapatılsa dahi kullanıcılara farklı konular (Örneği sayfaya eklenen yeni yazı, reklam vb.) hakkında bildirimler yapabilecek ve bu özellik belirli izinler çerçevesinde çalışma gösterecek. Aynı zamanda gelen bildirimler doğrultusunda öğrenilen 45 farklı hatası çözülen tarayıcı, bu sürümüyle ciddi performans artışları da alıyor ve söylendiği kadarıyla sistem özelliklerini de bağı olarak çok daha stabil çalışıyor.

Chorme'un son sürümüne buradan ulaşabilirsiniz. 

• PC'de Firefox, Android'de UC Brorwser.

• Şu yeni yer işaretleri yöneticisini de eski haline getirirler umarım. Ne kadar salak bir şeye dönüşmüş uyuz oldum resmen.

• anlık bildirim mevzu normalde mac'te olan bir şey sadece o os'de çalışacak değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Şu yeni yer işaretleri yöneticisini de eski haline getirirler umarım. Ne kadar salak bir şeye dönüşmüş uyuz oldum resmen.

Ben resmen nefret ettim.
    Şu spartan adam gibi bişey olsa yeminle Chromun yanına yanaşmam.
  • Bu tarayıcıyı kullanıp kendinizi fişletmeyin , google babasının hayrına tarayıcı çıkartmadı. Her girdiğiniz site ve her yazdığınız yazı direkt google'a servis ediliyor.
    Firefox veya opera kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • laptop nezaman ısınsa ,işlem gören programlara bakıyorum en çok işlem gören ısınmaya yol açan program chrome çıkıyor
  • Mac OS X kişisel deneyimim:

HTML5 puanı 522den 524e çıkmış
    Gereksiz bir çok plug-in kaldırılmış
    Smooth zoom özelliği eklenmiş artık iphone gibi zoom yapıyor
    Safariye hız konusunda özellikle sayfa yükleme ve tab açmada hissedilir fark açmış
    Olmazsa olmaz plug-inlerim: FlashControl, Data Saver, uBlock

-Scroll performansı olarak halen safari ileride
    -Halen safaride fontlar daha güzel görünüyor
    -Safaride olan readlist ve reader özelliğini tam anlamıyla yapan eklenti daha bulamadım
    -Safarinin sayfa ileri geri animasyonu daha başarılı

önemli edit: forum donanımda scroll yapmak safaride %8 CPU tüketimi chromeda %11 CPU tüketimine neden oluyor. Ayrıca daha önce belirttiğim gibi safari daha akıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazeran -- 16 Nisan 2015; 0:39:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.