Şimdi Ara

Masaüstü Pc topluyorum önerilere açığım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba masaüstü pc kurmaya karar verdim bütçem 2000tl civarında şu özellikte sistemi almayı düşünüyorum

İşlemci: Amd FX-8320 3.5GHz Soket AM3+ İşlemci HepsiBurada Fiyatı

Ekran Kartı: Asus GTX760 DirectCU II O.C. VatanPc fiyatı

Ram: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz VatanPc Fiyatı

HDD: Seagate Barracuda 500GB HepsiBurada fiyatı

Monitör: AOC i2269VW 21.5" 6ms (Analog+DVI-D) Full HD IPS LED Monitör HepsiBurada Fiyatı

Kasa+Anakart+power: bu 3üne 500TL lik bütçe ayırmayı düşünüyorum umarım yeterli olur

pc genelde oyunlarda kullanılacaktır işlemci düşük gözükebilir ama yeterli olur diye düşünüyorum harddisk 500gb az görünüyor ama inanın bana yeterde artar bile zaten 1tb taşınabilir harddiskim mevcut ayrıca laptopumda var sadece bunu oyun oynamak için kullanacağım

belki daha ucuza bulan arkadaşlar vardır varsa link göndermelerini rica ediyorum ayrıca tavsiyelere açığım bu sadece kafamdaki sistem ayrıca ram konusunda da kararsızım işlemci 1600 mhz destekliyormu bilmiyorum yorum ve tavsiye istiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissMacHoOo -- 14 Nisan 2015; 17:53:04 >

• ben şunu bırakayım artık fx almayın demekten dilimde tüy bitti Meşhur Gta V testi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

ben şunu bırakayım artık fx almayın demekten dilimde tüy bitti Meşhur Gta V testi

ben pek takip etmiyorum ya o yüzden pek bilgim yok bu konuda peki 450 500 tl civarında aynı performansı veren işlemci varmı önerebildiginiz ?

• MissMacHoOo kullanıcısına yanıt
    http://sinerji.gen.tr/intel-core-i5-4460-32-ghz-6mb-1150p-hd-4600-vga-pmu51470

sisteminizi bütün bir bütçeyle bir bu siteden birde eksen bilgisayardan toplayın montajı kendiniz yapacaksanız sinerji uygun forumda alışveriş eden sayısı bir hayli fazla

Birde monitör göze çarpıyor yüksek tepki süresi var 1-2 ms tn panel oyun için daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 14 Nisan 2015; 18:00:34 >
  • quote:

http://sinerji.gen.tr/intel-core-i5-4460-32-ghz-6mb-1150p-hd-4600-vga-pmu51470

sisteminizi bütün bir bütçeyle bir bu siteden birde eksen bilgisayardan toplayın montajı kendiniz yapacaksanız sinerji uygun forumda alışveriş eden sayısı bir hayli fazla

Birde monitör göze çarpıyor yüksek tepki süresi var 1-2 ms tn panel oyun için daha iyi olur.

montajı yapacak kişi çok ya çevremde sağolsun bütün arkadaşlarım anlıyor montajdan bu siteye baktım ama asus gtx 760 göremedim.

Daha güncel bir kart düşünebilirsiniz veya tabi başka yerden alma şansınız var madem montaj problem değil
  • quote:

Daha güncel bir kart düşünebilirsiniz veya tabi başka yerden alma şansınız var madem montaj problem değil

bu fiyat aralığında bundan iyi performans veren ekran kartı bulamadım maalesef 290x toxice baktım asus gtx 760 performans olarak 1-2 fps önünde ayrıca ısı ve ses yönünden asus gtx760 önde madem işlemciyi intel alacağım ekran kartıda nvdia olsun. ram olarak önerin nedir soğutuculu 1600mhz bildigin sağlam ram varmı ?
    1660mhz cl9 değerini verdikten sonra (teknik değerleri aynı olduktan sonra) kingston corsair gskill farketmez uygun olanı alın geçin. (kingstonlar daha uyguna bulunabiliyor)
  • quote:

1660mhz cl9 değerini verdikten sonra (teknik değerleri aynı olduktan sonra) kingston corsair gskill farketmez uygun olanı alın geçin. (kingstonlar daha uyguna bulunabiliyor)

tamamdır kardeşim. dediğin işlemci hoşuma gitti ayrıca intel nvidia uyumu düşünüldüğünde intel almam uygun olacak hız aşırttırma zaten yapmam boştan yere fanı yormaya gerek yok ayrıca sessiz çalışmasını istiyorum bu yüzden gerek duymuyorum. peki bu işlemci ve ekran kartına kaç wattlık power gerekir ?
    gtx970 e şu kasayı koyuyoruz corsair 200r 550w bakabilirsiniz. gtx760 nasıl tüketiyor bilmiyorum onla karşılaştırabilirsiniz.
  • quote:

gtx970 e şu kasayı koyuyoruz corsair 200r 550w bakabilirsiniz. gtx760 nasıl tüketiyor bilmiyorum onla karşılaştırabilirsiniz.

yani 550watt alsam yeterlimi ?
    http://www.cizgi-rma.com/calculator bakıyorum gtx760 ve 970 max tdpleri aynı görünüyor yani bir sorun olmaması lazım yinede daha iyi bilen varsa yazarsa görürüz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.