Şimdi Ara

Süperonline'ye geçmek istiyorum Fakat..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben online oyun oynayan birisiyim ve ping olduğu zaman oldukça can sıkıcı olabiliyor. TTnetten bıkma sebebim bu zaten
    fiber altyapı varmış Süperonline Fibere geçmek istiyorum 24 ay taahhütlü olduğu için sizlerin fikrini almak isterim . Kullanan arkadaşlar memnun mu ?

• Ben kullanıyorum, LoL ve CS:GO'da sorun yaşamıyorum şahsen. 60 civarında stabil pingim var. Memnunum şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qalsiyum -- 14 Nisan 2015; 15:36:35 >
  • Superonline calısanıyım. Fiber için boyle bir soru sormanız bile yanlış. En iyi internet hizmeti su anda. TaH. Edilen hızı net alıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim
  • Teoride en düşük gecikme süresi elbette fiberoptik bağlantıda alınır ama Türkiye'de pratikte öyle olamayabiliyor maalesef. Ben İzmir'de 3 farklı noktada adsl/vdsl'de, Sol Fiber'den daha düşük ping alıyorum (tamamen aynı donanım). Keza Uydunet'in gecikme süreleri de bariz daha iyi. Fakat dalgalanma yok, hız da taahhüt edildiği şekilde ve stabil. Ama ping düşük değil. Kendi sunucusuna 3-5 ms ping atıyor ama yurtiçi oyun sunucularına atamıyor.

Çevrenizde abone olan biri varsa sorun soruşturun öyle abone olun.
  • Mesele oyun sunucularının veri merkezlerinin bağlı olduğu İnternet sağlayıcıları. Çoğu sunucu Turk Telekom altyapısına bağlı veri merkezlerinde bulunuyor. Budnan dolayı ADSL ile bu sunuculara gecikme düşük olabiliyor. Ancak SuperOnline ile bağlanıldığında İstanbul gibi belli yerlerdeki arabağlantılardan geçiyor trafik ki, bu da mesafe ve artan işlemden ping süresinin uzamasına sebep oluyor.
  • Online oyun oynayacaksan Superonline alacaksın. Bende ping düşük ve stabil. Oynama olmuyor.
  • Tracert de TTNET yurtiçi bir sunucu ile bile bazen Almanya ya kadar gidip geri dönüyor SOL de böyle bir durum ile karşılaşmadım henüz bu da ping e etken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Superonline online oyunlarda gayet başarılı. Ping değerlerim düşük oluyor genelde. Geçilebilir.
  • arkadaşlar testlerde çıkan ping ile oyun esnasındaki ping bazen farklı olabiliyor oyunlardaki ping sürelerinizi buraya görüntü alarak eklerseniz faydalı olabilir sırf bu ping yüzünden sol e geçmeyi pek düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcan1981

arkadaşlar testlerde çıkan ping ile oyun esnasındaki ping bazen farklı olabiliyor oyunlardaki ping sürelerinizi buraya görüntü alarak eklerseniz faydalı olabilir sırf bu ping yüzünden sol e geçmeyi pek düşünmüyorum

Süperonline'ye geçmek istiyorum Fakat..

Online oyunlara gelirsek; league of legends türkiye sunucusu ping 30-40 arasında gidip geliyor.

• hepinize teşekkür ederim, süperonlineye geçeceğim. DLS alt yapısı ttnete ait oldiğu için geçmede tereddüt etmiştim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.